Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

40.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

40.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

Anlık olarak bankalardan aldığımız faiz oranları ile mevduata en çok faiz veren bankaları hesapladık. 40.000 TL birikiminize alacağınız faizi ve kâr oranlarını kolayca karşılaştırabilmeniz için 7 bankanın mevduat ürünlerini sizler için sıraladık.

40.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

Bankaların e-mevduat ürünleri, klasik banka şubesinden açılan mevduat hesaplarına nazaran daha fazla faiz kazandırdığı için kurumların e-mevduat ürünlerini listelemeyi tercih ettik. Siz de bu listeden faydalanarak 40.000 TL’ye en çok faiz veren bankaları karşılaştırabilir, mevduat hesabı açtırmadan önce kâr oranlarıyla birlikte seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca Bkz:

ING Bank E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

ING Bank’ın sunmuş olduğu e-Turuncu hesap, adını daima yeni kampanyalarıyla duyurmaya devam ediyor. Bankanın son kampanyası “Hoş Geldin Faizi” adı altında mevduat hesabı açtırmak isteyenlere duyuruldu. Bu kampanya çerçevesinde TL, Euro ya da Dolar birikimlerinize 1 yıl süre ile faiz kazanmanız mümkün.

Üstelik hesabın açılabilmesi için bankanın istediği bir alt limitte bulunmuyor. Bu nedenle istediğiniz meblağda yatırım yaparak avantajlı günlük faiz oranlarından yararlanabilir, dilediğiniz zaman paranızı çekebilir ya da ilave para yatırımda bulunabilirsiniz.

Bankanın bu dönem içerisinde müşterilerine sunduğu faiz oranı yüzde 18,50 oranındadır. Güncel faiz oranıyla hesaplama yaptığımızda, 40 bin liralık mevduatınıza 30 gün vadeyle 581,87 TL faiz kazanabileceğinizi görüyoruz.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

40.000 TL olarak belirlediğiniz mevduat miktarınıza Odeabank Oksijen Hesap ile sadece belirli bir süre değil, sürekli yüksek faiz kazanabilirsiniz. Bankanın verdiği faiz oranı, vadesiz kullanım miktarınızın döviz cinsine ve meblağa göre değişmektedir.

Vadesiz kullanım tutarınızın üzerinde kalan tüm Oksijen Hesap bakiyeniz için günlük geçerli olan faiz uygulanmaktadır. 40.000 TL’ye en çok faiz veren bankalardan biri olan Odeabank’ın 2022 yılı itibarıyla güncel faiz oranı yüzde 19,25’tir. Sunulan bu faiz oranı sayesinde mevduatınıza 30 gün sonunda 605,61 TL faiz kazandırmanız mümkün.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faiz Oranları

Direkt Serbest Hesap müşterisi olmak isteyenlere özel sunulan tanışma faizi yüzde 16 olarak belirlenmiştir.

Hesabın avantajlı yönlerinden bazıları ise şu şekilde: Vade beklenmeksizin, günlük faiz kazanan hesabınızdan istediğiniz an para çekimi yapabilir ya da para yatırabilirsiniz. Para yatırmalarınızda ekstra faiz kazanırsınız, para çektiğinizde ise faiz kaybı yaşamazsınız.

Tüm bu avantajlardan yararlanmak için Akbank Direkt Serbest Hesap açtırdığınızda, 40 bin TL mevduatınıza 30 gün vadeyle 574,06 TL kazandırabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın birikimli mevduat hesapları sayesinde müşterileri, paralarının değerini koruyarak yatırım yapabiliyorlar. Bankanın internet şube mevduat hesabı faiz oranları ise klasik mevduata göre oldukça daha yüksek faiz vermektedir. Ancak verilen vaiz oranı müşterinin seçtiği vade sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Bu nedenle 40.000 TL olan paranızı 34 günlük faize yatırdığınızı düşünürsek, bankanın ay sonunda size vereceği tutar yaklaşık olarak 570,08 TL olacaktır.

Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları

40.000 TL’ye en çok faiz uygulayan kurumlar arasında Yapı Kredi Bankası da yer almaktadır. Kurumun e-Mevduat ürünü, hem yatırılan miktara göre hem de seçilen vade türüne göre değişken faiz uygulaması yapmaktadır.

Bu nedenle 40 bin liraya verilecek olan faiz oranı bulabilmek için iki vade seçimine göre örneklendirme yapalım: İlk olarak paranızı 28 günlük kısa bir vadede değerlendirmek istediğinizi düşünelim. Bu durumda bankanın mevduatınıza uygulayacağı faiz oranı yüzde 11,15 olacağı için vade sonu net dönüş tutarı 40.348 TL olacaktır.

Paranızı 45 günlük süreyle daha uzun bir vadede değerlendirmek istediğinizi düşünürsek, uygulanacak olan faiz oranı daha da yükselecektir!

Vakıfbank E-Mevduat Faiz Oranları

Müşterilerine yılın her günü ve her saati kazanma imkânı sunan Vakıfbank, e-Mevduat ürünüyle rekabetçi faiz oranlarına uyum sağlayan bankalardan biridir. E-Vadeli Hesabınızı hangi vade ile açarsanız, aynı vadeyle otomatik olarak temdit etmesi ve esnek vade seçeneklerinden dilediğiniz zaman yararlanabilmeniz sizi avantajlı konuma geçirebilir.

Vakıfbank e-Mevduat hesabı açtırmak isteyenlere istediğiniz vade süresine göre değişmektedir. Bu vadelerde hesaplama yaptığımızda ise 40.000 TL meblağ size 30 gün vadede yaklaşık olarak 489,04 lira, 90 gün vadede ise 1.509,04 lira getiri sağlayacaktır.

Enpara.com Faiz Oranları

40.000 TL’ye en çok faiz veren bankalardan bir diğeri dijital bankacılık alanında kaliteli hizmet sunan Enpara.com’dur. Toplam mevduat büyüklüğüne ve yatırılan vade süresine göre değişken faiz oranı sunan Enpara.com, tüm para birikimlerinizin piyasa koşullarından etkilenmeden değerlenmesini sağlamaktadır.

Bankanın bu ay itibariyle hesap açan müşterilerine sunduğu faiz oranı incelendiğinde ise 40 bin TL olan açılış tutarınızla 32 günlük vade sonunda 566,35 TL faiz kazanabileceğiniz görülmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.