Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

100.000 TL’ye En Çok Faiz Veren 7 Banka ( Güncel Faiz Oranları )

100.000 TL’ye En Çok Faiz Veren 7 Banka ( Güncel Faiz Oranları )

100 bin TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

Bankalar, uzun yıllardan bu yana birçok parasal işlem için  müşterilerine profesyonel olarak hizmet veriyor. Bankaların müşterileri tarafından tercih edilme nedenlerinden birisi de vadeli mevduat hesaplarının olmasıdır.

Vadeli mevduat hesapları sayesinde bireyler ellerindeki paralarını istedikleri süre kadar bankaya yatırıyor ve bunun karşılığında ise bankanın vermiş olduğu faizden yararlanıyor. Banka müşterilerinin parasını belirlenen süre boyunca kullandığı için bunun karşılığı olarak da müşterilerine aylık olarak hesaplanan faizler sonucunda belirli bir miktar para veriyor.

Parasını vadeli mevduat hesabına yatıracak olan bireyler de kendileri için en uygun olan, en yüksek vadeli mevduat faizini veren bankaları tercih ederek paralarını oraya yatırıyor.

Ayrıca Bkz:

Hangi Bankaların Vadeli Mevduat Faiz Oranı Daha Yüksek?

Günümüzde bankalar da farklı sektörlerde olduğu gibi birbirleri ile kıyasıya bir mücadele içindedir. Müşterilerini kaybetmemek için her banka sürekli olarak farklı kampanyalar düzenliyor ve müşterilerine verebilecekleri en yüksek vadeli faiz oranını sunuyor.

Her ne kadar bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları birbirlerine yakın olsa da bireyler için en küçük bir farkın bile parasal olarak ciddi derecede dönüşü bulunuyor. Bu yüzden elinde belirli bir miktar parası bulunan ve vadeli mevduat hesabına yatırmayı düşünen bireylerin öncelikli olarak kendilerine yüksek faiz veren bir banka bulmaları gerekiyor. Sonrasında ise istenilen tutar üzerinden ilgili bankalara para yatırılabilir.

Ing Bank E-Turuncu Hesap

Ülkemizde bu şartlarda 100.000 TL için en yüksek faizi veren bankalardan biri Ing Bank’tır. Türk lirası olarak açılan bu hesap sayesinde hesaplarına belirtilen tutarda para yatıran banka müşterileri %18,50 gibi oldukça yüksek olan faiz oranlarından yararlanabiliyor.

Bankanın faiz hesaplaması sonucunda vergi tutarı gibi masraflar düşüldükten sonra vade sonu net kazanç tutarı  1.454,67 TL oluyor.

ING Bank Turuncu Hesap Faiz Oranı: %18,5

Odeabank Oksijen Hesap

100.000 TL ye en yüksek faizi veren bankalardan birisi de Odeabank’tır. Bankanın vadeli mevduat faiz oranı da oldukça yüksektir. Banka müşterilerine Oksijen hesap açması durumunda ve vadeli mevduat hesaplarına 100.000 TL yatırması durumunda aylık olarak net 1.514,01 TL gelir sağlıyor.

Odeabank müşterileri bankadan aylık olarak %19,25 gibi yüksek bir rakamda faiz getirisi alabiliyor. Normal şartlarda bankanın belirlediği faiz oranına göre aylık olarak getiri miktarı 1.514,01 TL’dir ancak bu rakamdan vergi ödemesini çıktığımızda net olarak yukarıda belirtilen rakam ortaya çıkıyor.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranı: %19,25

Akbank Direkt Serbest Hesap

Türkiye’nin önemli bankalarından birisi olan Akbank’ın da müşterilerine aylık olarak sunduğu vadeli mevduat hesabı faiz oranı %18,25 olarak belirlenmiştir. Bu rakama göre elindeki mevduatının 100.000 TL sini Akbank Direkt Serbest Hesaba yatıran Akbank müşterileri aylık olarak brüt 1.435,15 TL kazanç sağlayabiliyor.

Elbette diğer bankalarda olduğu gibi Akbank müşterileri de aylık olarak gelen bu gelir üzerinden bir miktar vergi ödüyor. Brüt tutarda vergi ödemesini çıktığımız zaman banka müşterilerinin eline geçecek olan aylık vadeli mevduat hesabı faiz tutarı 1.435,15 TL oluyor. Ancak Akbank müşterilerinin yukarıda belirtilen hesabı açmaları ve TL cinsinden hesaplarına para yatırmaları gerekiyor.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faiz Oranı: %18,25

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı

Ülkenin en köklü devlet bankalarından birisi olan Ziraat Bankası da müşterilerine İnternet Şube Mevduat hesabında son derece güzel faiz oranı veriyor. 100.000 TL si olan ve elindeki parasını Ziraat Bankası İnternet Mevduat hesabına yatıran Ziraat Bankası müşterileri bankanın aylık olarak vermiş olduğu cazip faiz oranından yararlanabiliyor.

Bu orana göre bankanın ilgili hesabına 100.000 TL para yatıran müşteriler aylık olarak yaklaşık 1.222,61 TL gelir elde edebiliyorlar.

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı Faiz Oranı için müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Yapı Kredi E- Mevduat

Bankacılık sektöründeki önemli bankalardan birisi olan Yapı Kredi bankasının müşteri için sunduğu vadeli mevduat faiz oranı ise %12 olarak belirlenmiştir. Banka müşterileri 100.000 TL değerindeki bankaya yatırdıkları anda aylık olarak belirlenen faiz oranından yararlanabiliyor.

Brüt tutardan vergi ödemesini çıkardıktan sonra geriye net olarak 936,99 TL gibi bir tutar faiz geliri kalıyor.

Yapı Kredi E- Mevduat Faiz Oranı: %12

Vakıfbank E-Mevduat

Vakıfbank da Türkiye’de hizmet veren ve müşterilerine yüksek vadeli mevduat faiz oranı veren bankalardan birisidir. Vakıfbank bankasının vadeli mevduat faiz oranı avantajlarından yararlanmak için parasını bankaya yatırmak isteyen kişilerin kendilerine E-mevduat hesabı açtırmaları gerekiyor.

Bu hesap için bankanın vermiş olduğu vadeli mevduat hesabı faiz oranı %10,5 olarak belirlenmiştir. Bu orana göre 100.000 TL tutarında birikimin bankanın ilgili hesaba yatırılması durumunda banka müşterileri aylık olarak yaklaşık 733,56 TL gelir elde edebiliyor.

İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat

Listenin son sırasında yer alan banka ise İş Bankası’dır. İş Bankası müşterileri Şubesiz Vadeli Mevduat hesabı açtıkları takdirde bankanın aylık olarak belirlediği %11,30 TL faiz oranından yararlanabiliyor.

100.000 TL tutarındaki paranın İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat hesabına yatırılması durumunda İş Bankası müşterileri aylık olarak net 886,23 TL faiz geliri alabiliyor.

Bu hesaplamalar üzerinden ödenen vergi tutarı 170,75 TL iken bankanın brüt faiz getirisi 1.138,36 TL.

İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat Faiz Oranı: %11,30

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.