Kredilog.com

Bankaların Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları (2019 Güncel Oranlar)

Vadeli mevduat hesabı, her açıdan faydalı ve güvenilir bir hizmet olarak bankacılık sektöründe yerini alalı yıllar oldu. Geçtiğimiz senelerde, “faize yatırsan, faiziyle geçinirsin, yatırsana” diye büyüklerimizin tembihlediği o “faize yatırma” hesapları; aslında bankaların vadeli mevduat hesabı olarak geçiyor terminolojiye. Biz de, bugünkü yazımızda vadeli mevduat hesabı faiz oranları hakkında bilgiler verecek ve olabildiğince avantajlı birkaç bankanın faiz oranlarını sizlere sunmaya gayret edeceğiz. Siz de, vadeli mevduat hesabı açmayı düşünüyor ve birikimlerinizi buraya aktarmayı planlıyorsanız; yazımızı okumaya devam edebilir ve en aşağıda kendinize uygun birkaç teklif bulabilirsiniz.

Bankaların Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Vadeli mevduat hesabı, kısaca faiz getiren hesap olarak biliniyor. Bankacılık sektöründe var olan ve uzun süredir, en çekici tekliflerin çeşitli bankalar tarafından sunulduğu bu vadeli mevduat hesabı tipinde, paranızı, birikiminizi; eğer kısa süre içerisinde harcamayacaksanız buraya yatırıyor ve günlük, aylık, senelik faiz teklifleri alıyorsunuz. Bu süreç içerisinde paranızı çekmemeniz gerekiyor ve çekmediğiniz takdirde; size vaat edilen faiz miktarı, bakiyenize direkt ekleniyor. Dolayısıyla, siz de kendi paranızla durduğunuz yerden, para kazanmış oluyorsunuz. Özellikle yüklü birikimlerde kullanılması tavsiye edilen bu hesaplar, küçük birikimlerde elbette çok fazla kazanç getirmiyor ancak faiz oranları, miktar büyüdükçe elbette daha fazla kazanç getirebiliyor. Peki, nasıl açabiliyoruz biz bu hesabı; nasıl para kazanacağız bu hesap üzerinden?

Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli mevduat hesabı, öncelikle bir şubeye giderek açılır ancak bunun öncesinde, iyi bir araştırma yapmak her zaman elzemdir. En iyi teklifler, sadece faiz oranlarına bakılarak anlaşılmaz; aynı zamanda faiz dönütüne, hangi dönemlerde paranızı yeniden çekebileceğinize ve belli başlı pek çok ayrıntıya da bakmak gerekir. Örneğin, 10 Bin TL’lik bir birikiminiz var ve bunu uzun süre kullanmayacaksınız; vadeli mevduat hesabı açıp, bu parayı tabiri caizse faize yatırabilir ve faizleri her ay çekerek kendi geçiminizi dahi sağlayabilirsiniz. Ancak, bunun olabilitesi için öncelikle bankanın size izin vermesi gerekiyor. Dolayısıyla, bu çekim dönemlerinin avantajlı olması ve ihtiyacınıza yönelik olması her zaman gereklidir.

İyi bir araştırma yaptıktan sonra, uygulamanız gereken tek bir adım kalıyor; o da seçtiğiniz bankanın şubesine giderek, vadeli mevduat hesabı açtırmak istiyorum minvalinde bir talepte bulunmak. Ufak bir form doldurduktan sonra, kimlik bilgilerinizle birlikte vadeli mevduat hesabınız açılacak ve size gerekli tüm bilgiler sağlanacaktır. Bu dakikadan itibaren, yatırımınız banka güvencesinde, sizlere kazanç sağlayabiliyor hale gelecektir.

Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Vadeli mevduat hesabının faiz oranları, bankadan bankaya değişim göstermekle birlikte; pek çok banka dönem dönem tutara ve müşteriye göre de faiz oranı belirleyebilir. Kişiye göre değişiklik gösteren, yatırıma göre değişiklik gösteren bu faiz oranlarının ayrıntılarına girmeden önce; tüm bankaların resmi web sitelerinde “vadeli hesap faiz ve getiri hesaplama” adıyla bir uygulama zinciri olduğundan bahsetmekte yarar var.

Vadeli hesap faiz oranlarını ayrıntılandırabileceğiniz bu sistemler içerisinde, birikim tutarınızı, vadenizi ve faiz tipinizi seçerek hemen size ne kadar kalabileceğini hesaplayabiliyorsunuz. Baktığımızda, aylık, günlük, yıllık vadeler mevcut ve dolayısıyla getiriler de buna göre değişiyor.

Dolayısıyla, sizlere rahatlıkla vadeli mevduat hesabı faiz oranları konusunun, birikiminiz ve vade seçeneğinize göre değişiklik gösterdiğini belirtebiliriz.

Aşağıda, sizler için birkaç bankanın avantajlı vadeli mevduat hesabı tekliflerini sunuyoruz. Siz de, bu bankaların tekliflerini inceleyerek, herhangi biriyle müşteri hizmetleri aracılığıyla görüşebilir ve tekliflerini dilerseniz ayrıntılandırabilirsiniz.

Garanti Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Söylediğimiz üzere, bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları; birikim tutarına ve vadeye göre değişiklik gösteriyor ancak biz tek tip bir tutar ve tek tip bir vadeyle; avantajlı bankaları ortaya koymaya çalışacağız. Örneğin, Garanti Bankası vadeli mevduat hesabı bunlardan bir tanesi.

10.000 TL birikiminiz olduğunu düşündüğümüzde, Garanti Bankası 1 yıllık vadede, vadeli mevduat hesabına bu parayı yatırmanız halinde tarafınıza %11 gibi yüksek bir oranda kazanç teklifi sunuyor. Dolayısıyla, yıl sonunda paranızın net getirisi 967,70 TL oluyor. %11’lik faiz oranının, başlangıç için iyi olduğunu söylemek mümkün. Bu faiz oranının, yatırım tutarının artması sonucunda; artma ihtimalinin bulunduğunu da belirtelim.

Başvuru için Garanti Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Ziraat Bankası da vadeli mevduat hesabı hizmeti veren bankalardan ve Garanti Bankası’na nazaran faiz oranını çok daha fazla tutmuş diyebiliriz. Bakıldığında, Garanti Bankası’ndaki %11’lik faiz oranı, Ziraat’te %17,50’ye çıkıyor.

10.000 TL’lik bir yatırımda, 1 aylık vade teminatıyla Ziraat tarafınıza %11 faiz oranı sağlarken ay sonunda net kazancınız 122,26 TL oluyor.

Başvuru için Ziraat Bankası şubelerine uğrayabilir ve ayrıntılarıyla vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını hesaplayabilirsiniz.

Vakıfbank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Türkiye’nin, geçmişi en büyük bankalarından bir tanesi olan Vakıfbank da yenilenen vizyonuyla tarafınıza vadeli mevduat hesabı hizmeti verirken aynı zamanda bu hizmette faiz oranını hayli artıran kuruluşlardan. Siz de, vadeli mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız; Vakıfbank’ın kesinlikle tarafınıza çok iyi bir teklifi var.

10.000 TL’lik bir yatırım için vadeli mevduat hesabı faiz oranını %10,50 oranına çıkaran Vakıfbank’ın 1 aylık vadede size sunacağı net gelir; 73,35 TL. Pek çok bankadan daha iyi olan bu teklifi değerlendirmek için herhangi bir Vakıfbank şubesine uğramanız yeterliyken, faiz tutarının yatırım tutarına göre artabileceğini belirtmekte de fayda var.

Halkbank Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Halkbank da, diğer bankalara nazaran vadeli mevduat hesabı faiz oranını yüksek tutan bankalardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. 10 Bin TL’lik yatırımınıza, 1 aylık mevduat faizi olarak %19 teklif eden Halkbank’ta mevduat hesabı açarak paranızı değerlendirdiğiniz takdirde 1 ay sonundaki net kazancınız 2019 güncel oranlarıyla 132,74 TL. Devlet destekli bir banka olarak bilinen Halkbank’ta yatırımlarınızın heba edilmeyeceği de hesaba katıldığında, kesinlikle değerlendirilebilir.

Başvuruyu, herhangi bir Halkbank şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında, vadeli mevduat hesabı faiz oranlarının değişiklik gösterebileceğini ve başvurunuz esnasında detaylıca sorgulamanız gerektiğini de bir kez daha belirtelim.

Türkiye İş Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Türkiye İş Bankası, Türkiye’nin en güvenilir bankalarından bir tanesi olarak şüphesiz yüklü yatırımlarınızı; herhangi bir tereddüt olmaksızın yapabileceğiniz kuruluşlardan bir tanesi ve size vadeli mevduat hesabını sunarken %13,85 faiz oranı teklifinde bulunuyor. Dolayısıyla, 10 Bin TL’lik bir yatırımınızda, Türkiye İş Bankası tarafından 1 yıllık vade sonrasında size net getiri olarak 1.218,80 TL teklif ediliyor.

Vadeli mevduat hesaplarının, eğer uzun süreli kullanmayacağınız bakiyeleriniz varsa; her yıl faiz oranını arttırdığını da düşündüğümüzde çok mantıklı bir hizmet olabileceğini bir kez daha belirtmemizde fayda var. Siz de, bankaların şubelerinden direkt olarak hesabınızı açıp, dilediğiniz gibi yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.