Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

20.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

20.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

20.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

Faiz hesabı yahut vadeli mevduat hesabı adıyla Türkiye’de pek çok bankada sunulabilen hesap türleri; genelde toplu parası olanlar için biçilmiş kaftan oluyor zira pek çok insan rahatça paralarını burada saklayıp aynı zamanda paralarının faizlenişini izleyebiliyorlar.

En çok faiz veren bankalar arasında ise Türkiye’de pek çok bankayı aday olarak gösterebiliyoruz. Bu yazımızda sizin için, aşağıda listeleyeceğimiz bankaları aynı zamanda tavsiye ediyoruz; zira listeye aldığımız bütün bankalar oldukça yüksek faiz oranları ile 20.000 TL’nizi bir ayda dahi çok daha değerli kılabiliyorlar.

Ayrıca Bkz:

ING Bank E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

Türkiye’de işlerliğini sürdüren bankalardan bir tanesi olan ING Bank, aslında yurtdışı menşeili ancak ülkemizde e-turuncu hesap ile birlikte en yüksek aylık faiz oranını sunuyor. Bu oran tam %20,50 ve 20.000 TL’nizi sadece bir ay e-turuncu hesapta bırakmanız halinde, ING Bank’ta 288,43 TL net getiri alabiliyorsunuz. Bu oranın Türkiye şartlarında bir hayli iyi olduğu ve kesinlikle yatırım yapılması gerektiği söylenebilir.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

Odeabank, diğer bankalara nazaran henüz “yeni” olarak sayabileceğimiz bir kuruluş olmasına rağmen vadeli hesap türü Oksijen Hesap’ta %19,25 faiz oranı sunuyor. Bu oranlarla, büyük bankaları tabiri caizse ezip geçen Odeabank’ta 20.000 TL’niz bir ayda net 302,80 TL getiri kazanıyor. Siz de Odeabank’ın Oksijen Hesap türünden faydalanmak isterseniz, herhangi bir şubeye gidip hesabınızı aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faiz Oranları

Türkiye’nin en güvenilir bankalarından bir tanesi olarak paranızı güvenle saklayabileceğiniz Akbank da, paranızı saklarken nemalandırmayı tarafınıza teklif edenlerden. Bakıldığında Akbank direkt mevduat hesabı ile tam %18,25 faiz oranı sunan Akbank’ta 20.000 TL’niz sadece 1 ay içerisinde 287,03 TL net getiri kazanabiliyor.

Akbank Direkt servisinin bazı kampanyalarından faydalanabilmeniz ve sıklıkla para çekebilme hakkınızın bulunması da, cabası.

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Ziraat Bankası, mevduat hesabını genelde İnternet Şube Mevduat Hesabı olarak müşterilerine sunuyor ve bu hesap türünün faiz oranı için Ziraat Bankası müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Diğer bankalara göre az olsa da, başarılı bir oran olarak görüntüleyebileceğimiz bu faiz oranı ile 20.000 TL’niz 1 ay içerisinde ortalama bir getiri sağlayabiliyor. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden bu hesabı açabilmeniz ise gayet kolay!

Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları

Koç Grup altında yönetilen bankalardan Yapı Kredi de mevduat hesabı açabilen bankalardan; ancak e-mevduat hesabının faiz oranları diğer bankalara göre biraz daha az. 34 günlük vadede %11,15 faiz oranı ile 20.000 TL’nizi saklayabilen bankada 1 ay içerisinde kazanabileceğiniz maksimum net getiri 174,12 TL olarak tarafınıza yansıyor.

Yani, her ay ortalama bu oranlarda kazanç sağlayabiliyorsunuz. Yapı Kredi hiç şüphesiz güvenilir bir banka ancak yukarıdaki bankaların faiz oranları ve güvenilirlik durumları düşünüldüğünde, onların tercih edilmesi de şüphesiz daha olası. Yine de kararın size ait olduğunu belirtelim.

Vakıfbank E-Mevduat Faiz Oranları

Vakıfbank E-Vadeli Mevduat hesabı; vizyonuyla yenilenen Vakıfbank’ın en kârlı ürünlerinden bir tanesi. Vakıfbank’ta güzel bir faiz oranı ile paranızı değerli kılıyor. Vakıfbank’ta 20.000 TL’nizi 1 ay içerisinde 146,71 TL civarında bir getiri bulabilirsiniz. Ziraat, Akbank ve ING’ye göre biraz düşük kalsa da faiz oranının Yapı Kredi ile yarışabileceği belirtilebilir. Kısaca, Vakıfbank da denenebilir olan bankalardan bir tanesi.

Fibabbanka Faiz Oranları

Son olarak Fibabanka’nın faiz oranlarına değinelim. Fibabanka mevduat adı ile açtığınız hesapta Fibabanka, tarafınıza tam %19,50 faiz oranı teklif ederek en yüksek ve en cazip oranı sunuyor. Bu oran, Akbank ve ING Bank ile şüphesiz yarışabilecek seviyede ve QNB Finansbank yapısı altında değerlendirildiğinde şubesiz de olsa bankanın güvenilir olduğu söylenebilir. 20.000 TL’niz, Enpara.com mevduat hesabında 1 ay içerisinde 306,71 TL net getiriyi tarafınıza kazandırabiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.