Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

50.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar (Güncel 2019 Oranları)

50.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar (Güncel 2019 Oranları)

50.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

Günümüzde yüksek meblağlarda birikime sahip olanlar için oldukça büyük avantaj yaratan hizmetlerden birisi mevduat hesabıdır. Bu hesap sayesinde birikiminiz kendi içinde bankanın sunduğu faiz oranı ile değerlenir. Özellikle yüksek tutardaki birikimlerin, bir ailenin geçimini rahatlıkla karşılayabilecek kadar faiz getirisi vardır.

Hesabın avantajlarından yararlanabilmek için aylık getirisi ne olacak ve bankanın sunduğu faiz oranı ne kadar kriterleri detaylıca analiz edilmelidir. 50.000 TL toplu parası olanlar için bankaların faiz oranlarını inceleyerek, mevduata en çok faizi veren bankaları araştırdık. İşte sonuçlar…

Ayrıca Bkz:

ING Bank E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

12 ay süre ile Hoş Geldin kampanyası altında birikimlerinize faiz kazandıran ING Bank E-Turuncu Hesap, ülkemizde en çok tercih edilen mevduat hesabıdır diyebiliriz. Bankanın mevduat hesap sahibi olmak isteyenler için yürüttüğü kampanya kapsamında mudilere özel birçok avantajı bulunuyor.

Özellikle %18,50 faiz oranı sunması ING Bank’ı, 50.000 TL’ye en çok faiz veren bankalar listesinde üst sıralarda yer alıyor. ING Bank nezdinde mevduat hesabı açtırdığınızda, 30 gün vade ile 50.000 TL birikiminiz vade sonunda güncel faiz oranıyla 50.727 TL olacaktır.

Aynı mevduatınız yıl boyunca vadede kaldığında ise 60.110,33 TL toplam birikiminiz olacaktır. Hesabın açılabilmesi için alt limit yok fakat bu faiz oranından yararlanabilmek için daha önce Turuncu Hesap kapsamında mevduat hesabı açtırmamış olmanız gerekiyor.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

50.000 TL’ye en çok faiz veren bankalar arasında %19,25 faiz oranı ile Odeabank da yer alıyor. Yenilenen vizyonu ile mevduat hesaplarına özel kampanyalar ve avantajlar sunan Odeabank, paranıza sürekli değer katmayı hedefliyor.

Oksijen Hesap adı altında yürüttüğü kampanyada vadesiz kullanım miktarınızı, döviz cinsine göre minimum 4.000 TL / 4.000 EUR / 4.000 USD olacak şekilde siz belirleyebiliyorsunuz. Belirleyeceğiniz bu miktarın üstünde kalan mevduatınız her gün 50.000 TL üzerinden %19,25 faiz oranı ile durduğu yerde değer kazanacaktır.

Ancak faiz oranı ortalamasının yetkili kurumlar tarafından açıklanan en yüksek faiz oranlarının ortalamasına göre hesaplandığını unutmayınız. Bu ortalama Mayıs ayı içerisinde güncellenecek olup, Odeabank belirleyeceği yeni faiz oranını ve vadesiz kullanım miktarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faiz Oranları

Akbank çatısı altındaki Direkt Serbest Hesap’ta 50.000 TL’nizi %18,25 oran ile faize bırakmanız mümkün. Güncel faiz oranı sayesinde sadece bir aylık süreçte bile Direkt Serbest Mevduat Hesabı tarafınıza 717,58 Lira net gelir bırakmış oluyor.

Ayrıca hesabın esnek şartlara sahip olması da en çok tercih edilen mevduat hesapları arasında yer almasını sağlıyor.

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Bankanın kendi içerisinde en çok tercih edilen hesabı, uygun faiz oranı sayesinde internet şube mevduat hesabıdır. Ülkemizde faaliyet gösteren pek çok bankaya göre anaparanıza başarılı bir faiz oranı uygulamaktadır. Ziraat Bankası internet şube için 30-120 gün arası vadeli hesaplara cazip faiz oranı sunmaktadır. Hesabın açılışı için istenen minimum tutar ise 1.000 TL’dir.

Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları

Yapı Kredi E-Mevduat hesabı da internet şubesi rekabetçi faiz oranları arasında yer alıyor. Yapı Kredi E-Mevduat kapsamında açtıracağınız hesap ile birikimlerinize 30 günde 448,97 TL değer kazandırabilirsiniz.

Ayrıca banka müşterilerinin günün her saati işlem yapabilmesi için mobil ve internet şubesinin aralıksız kullanımına imkân tanıyor.

Vakıfbank E-Mevduat Faiz Oranları

Birikimleri değer kazansın isteyenler için sunulan bir başka seçenek Vakıfbank e-Mevduat hesabıdır. Açılış için minimum tutar 1.000 TL, 1.000 Euro ya da 1.000 USD’dir. Hesap çeşidinin e-vadeli mevduat olması, hangi vade ile açılırsa aynı o vadede otomatik olarak temdit olması avantajı kazandırmaktadır.

Ayrıca bankanın esnek vade seçenekleri sunması da, müşterilerinin birikimlerini istediği vadede mevduata yatırabilmesini sağlıyor. E-mevduat hesabı ile 30 günlük vadede güzel bir kazanç elde etmek mümkün.

Fibabanka Faiz Oranları

Fibabanka, çekim olanaklarını esnek kılması ve vade sürelerinde bir zorunluluk getirmemesi ile en çok tercih edilen hesapların başında geliyor. 50.000 TL’ye en çok faiz veren banka olması ise güncel %19,50 faiz oranına sahip olmasından kaynaklanıyor.

Bu faiz oranı ile 50 bin liranız ay sonunda size 766,77 TL kazanç getirmiş oluyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.