Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

60.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

60.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

60.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

Mevduat hesabı, günümüzde toplu parası olanlar için oldukça büyük bir hizmet. Türkiye’de de pek çok kişinin kullanıp parasını tabiri caizse faize bıraktığı bu hesaplarda, paranız kendi içerisinde faiz oranı ile değerlenirken; içeriden sadece periyodik olarak belli zamanlarda çekim yapabilmeniz dışında, bu tür  hesapların negatif bir yönü bulunmuyor. Peki 60.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankaların mevduat hesaplarının avantajlarından haberdar mısınız?

Özellikle büyük meblağdaki tutarların faizi ile geçimini sağlayan pek çok ailenin bulunduğunu baz aldığımızda, bu hesabın avantajları da ortaya çıkacaktır. Bugün, 60.000 TL için pek çok bankanın mevduat hesabında ne kadar faiz vereceğini sizin için araştırdık. Siz de, faiz oranlarını ve bankaların tarafınıza ne kadar getirisi olacağını merak ediyorsanız, başlayalım.

İşte en çok faiz veren ve en çok tercih edilen bankalardan ve mevduat hesaplarından bazıları.

Ayrıca Bkz:

ING Bank E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

Türkiye’de uzun süredir varlığını sürdüren, yurtdışı merkezli bankalardan ING, mevduat hesabına en yüksek faiz oranını “E-Turuncu Hesap” ile sunuyor. 60.000 TL’nizi %18,50 faiz oranı ile kabul eden ING, 1 aylık bir süreç içerisinde 931,49 TL net getiri oluşturuyor.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

Odeabank, henüz yeni kurulmuş olmasına rağmen kampanyaları ve hesap türleri ile dikkatleri üzerine çeken bankalardan bir tanesi. Oksijen hesap adını verdiği mevduat hesabına tam %19,25 faiz biçen bankada, 60.000 TL’nizi 1 ay sonra tam 969,47 TL net getiri ile bulabiliyorsunuz ve totalde hesaptaki tutarınız 60.969 TL oluyor. Ana paranızın Oksijen hesap içerisinde bir hayli değerli kılındığı belirtilebilir.

Akbank Direkt Hesap Faiz Oranları

60.000 TL’nizi Akbank’ın “direkt hesap” adını verdiği mevduat hesabına devrettiğiniz vakit, aylık %18,25 faiz oranı ile karşılaşıyorsunuz. Bir ay içinde net getirisi 919,00 TL olan bu hesabın, 12 aylık vadede net getirisi ise tam 11.028 TL.

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın en çok tercih edilen mevduat hesabı “internet şube” adını verdiği hesap ve burada faiz oranı oldukça cazip. Çoğu bankaya nazaran başarılı bir faiz oranı bulunan Ziraat’te 1 ay sonunda yaklaşık 833,56 TL net getiriniz olabilir.

Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları

Koç Grup altında yürütülen bankalardan Yapı Kredi de, 60.000 TL’nizi mevduat hesabına ekleyebilen bankalardan. Faiz oranı yıllık %16,25 olan Yapı Kredi’de, 60.000 TL’nizi bir ay içerisinde 60.812 TL olarak görebilmeniz mümkün. Odeabank ve Akbank kadar başarılı olmasa da, Yapı Kredi’nin de güvenilirliği ile tercih edilebilir bir banka olduğunu belirtelim.

Vakıfbank E-Mevduat Faiz Oranları

Yenilenen vizyonu ile Vakıfbank’ta da mevduat hesabı açabilir ve 60.000 TL’nizi faize bırakabilirsiniz. Yıllık faiz oranı hayli iyi bir oran olan Vakıfbank E-Mevduat hesabında, bir yıl içerisinde 60.000 TL’nizin net getirisi yaklaşık 8.973,25 TL oluyor.

Enpara.com Faiz Oranları

Türkiye’de şubesiz bankaların ilklerinden biri olan Enpara; mevduat hesabı sunabilen ve çekim olanaklarını diğer bankalara nazaran hayli esnek kılabilen bankalardan bir tanesi. QNB Finansbank çatısı altındaki Enpara’da 60.000 TL’nizi %17.00 faiz oranı ile faize bırakabilmeniz mümkün. Sadece 1 ay içerisinde Enpara.com mevduat hesabı tarafınıza 855,53 TL net gelir bırakıyor. Bu da, hayli iyi bir miktar ve diğer bankalara göre esnek çekim olanakları bulunduğundan, kesinlikle tercih edilebilir.

Türkiye’de hem kampanyaları ile bilinen hem de güvenilir bir çatı altında işletimi sürdürülen Enpara’nın %17’lik teklifi, bu bağlamda değerlendirilmeye değer.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.