Kredilog.com

5.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar 2018

5.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

Kişilerin birikimlerini değerlendirmesindeki en avantajlı yollardan biri faize yatırmalarıdır. Ancak faiz oranı ile birikimlerinin daha çok kazanmasını isteyenler ise e-vadeli mevduat hesabı açtırmalıdırlar. Çünkü klasik mevduat hesabı hesaplarına kıyasla e-mevduat getiri oranları daha yüksektir. Bunun nedeni ise e-mevduatta şube ve operasyon maliyetleri olmadığı için banka, internet bankacılığı hesabı kullanılarak açılan hesaplarda getiri oranını yüksek tutmaktadır.

Aslında her iki kanalda da banka birikimleriniz karşılığında size ekstra bir para vermez. E-mevduata ya da vadeli mevduata yatırdığınız parayı bankanız çeşitli piyasa ve pazarlarda işlettiği için elde ettiği gelirden belirli bir faiz oranında size komisyon bedeli ödemiş olur.

Bu bedel şubelerden açılan klasik mevduat hesaplarında daha düşük, internetten üzerinden açılan e-vadeli mevduatlarda daha yüksek olarak belirlenir. Aşağıda 5.000 TL gibi küçük bir birikiminize bile yüksek faiz oranı veren bankalar bulunmaktadır.

Küçük tasarruflarınızı hem güvende saklayabilmek, hem de sakladığınız para üzerinden daha fazla kar payı elde etmek için aşağıdaki bankaları inceleyebilir ve dilediğiniz zaman online olarak e-mevduat hesabı açtırabilirsiniz…

Ayrıca Bkz:

5.000 TL'ye En Çok Faiz Veren Bankalar

ING Bank E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

ING Bank E-Turuncu faiz oranı Mayıs ayı itibariyle yüzde 13,50 olarak belirlenmiştir. Söz konusu oran daha önce Turuncu hesap açtırmayan kişiler için 12 ay süre boyunca geçerlidir. Zaten Turuncu ya da e-Turuncu hesap müşterisi olanlara ise %6,50 oranında bir faiz uygulanmaktadır.

Hoş geldin hesabının açılışı için alt limitin olmaması, hesaptan havale ve EFT yapılabilmesi, ATM’lerden istenildiği zaman para çekilebilmesi ve yatırılabilmesi de müşterilere büyük avantajlar sağlamaktadır. E-Turuncu hesap açtırarak 5.000 TL’ye 30 gün süre ile yüzde 13,50 faiz oranı üzerinden 47.37 TL, 365 gün süreyle 607,86 TL kazanabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

Odeabank e-mevduat hesabı sayesinde vadesiz kullanım miktarınızı yüzde 14,50 faiz oranı ile değerlendirebilirsiniz. Üstelik nakde ihtiyaç duyduğunuz her an mevduatınıza ulaşabilir, ödemelerinizi yapabilir ya da para çekebilirsiniz.

Oksijen hesapla 5.000 TL birikiminize standart gecelik faiz oranından daha fazla oran ile paranızı çoğaltmak istediğinizde kolay bir şekilde hesap açtırabilirsiniz. Bu hesap açılışının ardından tanımlayabileceğiniz otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızı da takip etmek zorunda kalmazsınız.

Odeabank’ın bu hesap türünü arkadaşlarınıza tavsiye ettiğinizde de, 2 yıl süreyle bankacılık hizmetleri için ücret ödemezsiniz. Oksijen hesap açılışında 5.000 TL tutarı hesabınıza yatırdığınızda, 32 gün vade ile 39.12 liralık bir kazancınız olur. 365 gün süre sonunda ise 460.73 TL faiz getirisine sahip olursunuz.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faiz Oranları

Akbank Direkt serbest hesapta şubeden kullanım olmadığı için buradan doğan maliyet avantajı, müşterilere yüzde 13 oranında faiz yansıtılmaktadır. 90 gün süreyle geçerli olan bu oran üzerinden hesaplama yapıldığında, 5 bin TL ile 32 gün sonunda 51,44 TL kazanç sağlanacaktır.

90 gün süre sonunda ise kazancınız 5.000 TL ile 145,96 TL olacaktır. Üstelik para eklediğinizde hemen faiz kazanmaya başlamakta, çektiğinizde ise faiz kaybı yaşamayacağınız bir hesap türüdür.

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Ziraat Bankası e-mevduat hesabında verilen faiz oranı ise gün sayısına göre değişmektedir. 5.000 TL mevduatınıza Ziraat Bankası internet şubesi, 32 – 120 gün arası     %10,75         faiz uygulanmaktadır. 121 – 180 gün arasındaki birikimlere ise %10,35 oranında faiz verilmektedir.

Türk Lirası cinsinden 1- 730 gün arası vadeli olarak açtırabilirsiniz. Ziraat Bankası nezdindeki vadeli hesaplarda vadesinden önce kısmen ya da tamamen iade talebinde bulunulabiliyor.

Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları

Yapı Kredi e-Mevduat hesabı vade süresi boyunca faiz günlük işlemekte olup, bu süre içerisinde belirtilen oran piyasa şartlarındaki gelişmelere bağlı olarak aşağı veya yukarı yönde güncellenmektedir. Bu sayede Yapı Kredi E-Mevduat hesap ile birikimlerinizin piyasa şartlarında değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Bankanın mevduata verdiği güncel faiz oranı gün sayısına göre değişmektedir. 30 gün süreli e-mevduat faiz oranı yüzde 9,50. Bu faiz oranı ile 5.000 TL’lik birikiminize 30 gün vadeyle 33,09 TL faiz alabilirsiniz. 90 gün süreli faiz oranı ise %10,65 olduğu için 5 bin TL ile 111,30 lira kazanç elde edebilirsiniz.

Vakıfbank E-Mevduat Faiz Oranları

Şubeye gitmeden günün her saati açtırabileceğiniz Vakıfbank e-Mevduat Hesabı ile avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bankanın bu mevduat ürünündeki öne çıkan özellikleri incelediğimizde ise açılış için alt limitin 1.000 TL, 1.000 Euro ya da 1.000 USD olduğunu, açıklanan faiz oranlarının brüt faiz olarak belirtildiğini, 1 günden 365 güne kadar müşterinin kendisinin belirleyebildiği esnek vade seçeneklerinin mevcut olduğunu görüyoruz. Vakıfbank E-Mevduat faiz oranları ise TL hesapları için yüzde 9.60, USD ve Euro hesapları için yüzde 2’dir.

Enpara.com Faiz Oranları

Enpara.com için avantajların bitmediği bir e-mevduat hesabı diyebiliriz. Hesap açılış miktarına, hesabın para birimine, hesap tipinin birikimli ya da vadeli olmasına, toplam mevduat büyüklüğüne ve vadesine göre faiz kazanabileceğiniz bir mevduat hesabıdır.

Üstelik birikimlerinizi sadece para birimleri ile değil, altın olarak da değerlendirebileceğiniz internet bankacılığı hesabıdır. Enpara.com mevduata verdiği yüksek faiz oranlarıyla da dikkat çekmektedir. Mayıs ayı itibariyle 5.000 TL için 32 gün vadede yüzde 12,25 faiz oranı uygulamaktadır.

Eğer vade süresi 92 gün olursa bu oran %12,50’ye, 181 gün olursa %13’e çıkmaktadır. Bu oranlar dahilinde hesaplama yaptığımızda 5 bin TL’lik tasarrufunuz için 32 gün sonunda 45.65 TL, 181 gün sonunda ise 285,22 TL kazanç elde edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.