Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

5.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

5.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

Kişilerin birikimlerini değerlendirmesindeki en avantajlı yollardan biri faize yatırmalarıdır. Ancak faiz oranı ile birikimlerinin daha çok kazanmasını isteyenler ise e-vadeli mevduat hesabı açtırmalıdırlar. Çünkü klasik mevduat hesabı hesaplarına kıyasla e-mevduat getiri oranları daha yüksektir. Bunun nedeni ise e-mevduatta şube ve operasyon maliyetleri olmadığı için banka, internet bankacılığı hesabı kullanılarak açılan hesaplarda getiri oranını yüksek tutmaktadır.

5.000 TL’ye En Çok Faiz Veren Bankalar

Aslında her iki kanalda da banka birikimleriniz karşılığında size ekstra bir para vermez. E-mevduata ya da vadeli mevduata yatırdığınız parayı bankanız çeşitli piyasa ve pazarlarda işlettiği için elde ettiği gelirden belirli bir faiz oranında size komisyon bedeli ödemiş olur.

Bu bedel şubelerden açılan klasik mevduat hesaplarında daha düşük, internetten üzerinden açılan e-vadeli mevduatlarda daha yüksek olarak belirlenir. Aşağıda 5.000 TL gibi küçük bir birikiminize bile yüksek faiz oranı veren bankalar bulunmaktadır.

Küçük tasarruflarınızı hem güvende saklayabilmek, hem de sakladığınız para üzerinden daha fazla kar payı elde etmek için aşağıdaki bankaları inceleyebilir ve dilediğiniz zaman online olarak e-mevduat hesabı açtırabilirsiniz…

Ayrıca Bkz:

ING Bank E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

ING Bank E-Turuncu faiz oranı 2022 itibarıyla yüzde 18,50 olarak belirlenmiştir.

Hoş geldin hesabının açılışı için alt limitin olmaması, hesaptan havale ve EFT yapılabilmesi, ATM’lerden istenildiği zaman para çekilebilmesi ve yatırılabilmesi de müşterilere büyük avantajlar sağlamaktadır. E-Turuncu hesap açtırarak 5.000 TL’ye 30 gün süre ile yüzde 18,50 faiz oranı üzerinden 72,73 TL, 365 gün süreyle 872,76 TL kazanabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranları

Odeabank e-mevduat hesabı sayesinde vadesiz kullanım miktarınızı yüzde 19,25 faiz oranı ile değerlendirebilirsiniz. Üstelik nakde ihtiyaç duyduğunuz her an mevduatınıza ulaşabilir, ödemelerinizi yapabilir ya da para çekebilirsiniz.

Oksijen hesapla 5.000 TL birikiminize standart gecelik faiz oranından daha fazla oran ile paranızı çoğaltmak istediğinizde kolay bir şekilde hesap açtırabilirsiniz. Bu hesap açılışının ardından tanımlayabileceğiniz otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızı da takip etmek zorunda kalmazsınız.

Odeabank’ın bu hesap türünü arkadaşlarınıza tavsiye ettiğinizde de, 2 yıl süreyle bankacılık hizmetleri için ücret ödemezsiniz. Oksijen hesap açılışında 5.000 TL tutarı hesabınıza yatırdığınızda, 30 gün vade ile 75,70 liralık bir kazancınız olur.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faiz Oranları

Akbank Direkt serbest hesapta şubeden kullanım olmadığı için buradan doğan maliyet avantajı, müşterilere yüzde 13,0 oranında faiz yansıtılmaktadır. Bu oran üzerinden hesaplama yapıldığında, 5 bin TL ile 30 gün sonunda 50,99 TL kazanç sağlanacaktır.

Üstelik para eklediğinizde hemen faiz kazanmaya başlayacağınız, çektiğinizde ise faiz kaybı yaşamayacağınız bir hesap türüdür.

Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Ziraat Bankası e-mevduat hesabında verilen faiz oranı ise gün sayısına göre değişmektedir. 5.000 TL mevduatınıza Ziraat Bankası internet şubesi, 32 – 120 gün arası %18 faiz uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası bünyesindeki vadeli hesaplarda vadesinden önce kısmen ya da tamamen iade talebinde bulunulabiliyor.

Yapı Kredi E-Mevduat Faiz Oranları

Yapı Kredi e-Mevduat hesabı vade süresi boyunca faiz günlük işlemekte olup, bu süre içerisinde belirtilen oran piyasa şartlarındaki gelişmelere bağlı olarak aşağı veya yukarı yönde güncellenmektedir. Bu sayede Yapı Kredi E-Mevduat hesap ile birikimlerinizin piyasa şartlarında değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Bankanın mevduata verdiği güncel faiz oranı gün sayısına göre değişmektedir. 30 gün süreli e-mevduat faiz oranı yüzde 6,70. Bu faiz oranı ile 5.000 TL’lik birikiminize 30 gün vadeyle 26,16 TL faiz alabilirsiniz.

Alternatif Bank VOV+ Hesap Faiz Oranları

Şubeye gitmeden günün her saati açtırabileceğiniz Alternatif Bank VOV+ Hesabı ile avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bankanın bu mevduat ürünündeki öne çıkan özellikleri incelediğimizde ise açılış için alt limitin 1.000 TL, 1.000 Euro ya da 1.000 USD olduğunu, açıklanan faiz oranlarının brüt faiz olarak belirtildiğini, 1 günden 365 güne kadar müşterinin kendisinin belirleyebildiği esnek vade seçeneklerinin mevcut olduğunu görüyoruz. Alternatif Bank VOV+ faiz oranları ise TL hesapları için yüzde 19,50 il en yüksek faiz veren banka konumundadır.

CEBTETEB  Marifetli Hesap Faiz Oranları

CEBTETEB için avantajların bitmediği bir mevduat hesabı diyebiliriz. Hesap açılış miktarına, hesabın para birimine, hesap tipinin birikimli ya da vadeli olmasına, toplam mevduat büyüklüğüne ve vadesine göre faiz kazanabileceğiniz bir mevduat hesabıdır.

Üstelik birikimlerinizi sadece para birimleri ile değil, altın olarak da değerlendirebileceğiniz internet bankacılığı hesabıdır. CEBTETEB mevduata verdiği yüksek faiz oranlarıyla da dikkat çekmektedir. 2022 itibarıyla 5.000 TL için 32 gün vadede yüzde 19 faiz oranı uygulamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.