Kredilog.com

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi 2018

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Nedir?

Hayvancılık ve tarım, ülkemizde eskisi kadar aktif olması beklenen üretim alanlarından ikisi olarak biliniyor. Geçtiğimiz dönemde köye dönmeye teşvik adı ile sunulan pek çok kredinin arkasında, tam olarak hayvancılığı ve tarımı tekrar aktifleştirmek, hareketlendirmek ve ithalat yerine ihracat yapma devrini tekrar yaşatmak vardı; ancak bunların ne kadar başarılı olduğu maalesef muamma; zira Türkiye’de hala köyden şehre göçün oranları çok yüksek ve köylüler de eskisi kadar tarım, hayvancılık ile uğraşmamaktadırlar.

Bugün de, devlet destekli hayvancılık kredisi, tarım kredisi verilmeye devam ediyor. Pek çok banka tarafından sunulabilen bu krediler aracılığı ile siz de rahatlıkla köyünüzde hayvancılık yapmaya başlayabiliyorsunuz; devlet, tarafınıza neredeyse faizsiz, rahat ödeme koşulları ile ve hatta bir kısmını hibe ederek “iş kurma” fırsatı sunuyor. Bu yazımızda, devlet destekli hayvancılık kredisi hakkında hemen her şeyi paylaşacağız. Sizin de böyle bir iş kurma planınız varsa, yazımızı okuyarak düşük faizli, hatta sıfır faizli krediler hakkında detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli hayvancılık kredisi alabilmek için öncelikle köyde bir araziniz olmak durumunda. Pek çok banka, hayvancılık kredisi vermeden önce bu tür durumları zorunlu kılıyor ve araziye yönelik “sahiplik belgesi” türevindeki tapuyu sizden talep ediyor. Eğer araziyi kiralayacaksanız, aynı şekilde kira kontratı da sizden talep edilebiliyor. Sonrasında, kredilerin ikiye ayrıldığı söylenebilir. Bunlardan birisi küçükbaş, bir diğeri de büyükbaş hayvancılık kredisi olarak biliniyor.

Küçükbaş Hayvan Kredisi

Keçi ve koyun gibi küçükbaş hayvan kredisi, günümüzde pek çok banka tarafından müşterilere sunulabiliyor. Et yahut süt ürünleri üretimi fark etmeksizin bu krediyi alabilmek için başvuru yaptığınızda, rahatlıkla düşük faiz oranları ile birtakım belgeler karşılığında; geniş bir ödeme planı ile bu kredilere sahip olabiliyorsunuz. Krediye sahip olduktan sonra, hayvanları satın alabiliyor ve işinizin başına geçebiliyorsunuz yahut hali hazırda hayvanlarınız varsa, bu hayvanların ağıl ve ahır yapımı; ilaç, yem masrafları için de kredinizi kullanabiliyorsunuz. Ziraat Bankası, Denizbank ve daha pek çok banka tarafından sunulabilen küçükbaş hayvan kredisi; genellikle devlet destekli olarak sunuluyor.

Detaylı bilgi için: Küçükbaş Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Büyükbaş Hayvan Kredisi

Yine, büyükbaş hayvancılığı da kredi çekerek yapabiliyorsunuz. Hayvanlarınız var ancak yem ve benzeri masraflar için endişeleniyorsanız, bu konuda da tarafınıza büyükbaş hayvan kredisi verilebiliyor; dolayısı ile sadece hayvan satın almak amacıyla bu krediyi kullanmak zorunda değilsiniz. Yem masrafları, arazi kiralama, ahır yapımı ve benzeri her türlü gider için, büyükbaş hayvan kredisi alabilmeniz mümkün.

Detaylı bilgi için: Büyükbaş Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Hayvancılık Kredisi Veren Banka ve Kurumlar

Aşağıda tarafınıza hayvancılık kredisi konusunda en avantajlı banka ve kurumları sunduk. Siz de, hayvancılık kredisi almak ve giderlerinizi toplu bir kanaldan ödemek; sonrasında da tek bir kanala, aylık / 3 aylık / dönemsel periyotlarda olarak ödeme yapmak isterseniz; düşük faizlerle aşağıdaki herhangi bir seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası, hayvancılık kredisi konusunda Türkiye’nin öncü bankalarından biri. Devlet desteği ile yürütülen bankacılık faaliyetlerine genişlettiği vizyonu ile devam eden Ziraat Bankası’nda siz de hayvancılık kredisi alabilirsiniz. En düşük faiz oranları ile alacağınız bu krediye, çok geniş ve rahat ödeme planları oluşturabilmeniz de cabası.

“Hayvansal üretim kredileri” adı ile sunulan Ziraat Bankası hayvancılık kredisi ürünleri; büyükbaş hayvan, küçükbaş hayvan fark etmeksizin üretime ve yatırıma finansal olarak katkıda bulunmak amacıyla sağlanabiliyor. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi, %0,42’den başlayan faiz oranları ile tarafınıza sunuluyor. Ayrıntılı bilgiyi, herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden edinebilmeniz mümkün.

TKDK Hayvancılık Kredisi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Türkiye’de pek çok ilde hayat bulan tarımsal yatırımlara katkıda bulunuyor. Günümüzde, tam 42 ilde koyun ve keçi kredisi adı ile “geri ödemesiz” olarak hibe sağlayan TKDK’dan siz de küçükbaş hayvan hibesi almak isterseniz; bu 42 ilin herhangi birinde ve kırsal kesiminde yaşıyor olmanız yeterli oluyor. TKDK tarafından sunulan bu şartlara uyum sağlıyorsanız, 444 85 85 numaralı TKDK yardım masasına ulaşabilir ve detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer şehrinizde bir TKDK bürosu varsa, telefonla görüşmek yerine, yine şubelerine gitmeniz de başvuru yapmanıza olanak verebilmektedir.

Ayrıca bakınız: Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Kosgeb Hayvancılık Kredisi

Kosgeb, Türkiye’nin genç yahut yaşlı fark etmeksizin her girişimcisine destek vermeye çalışan; devlet destekli bir platform olarak biliniyor. Kosgeb hayvancılık kredisi adında herhangi bir ürün sunulmasa dahi, bu kuruma detaylı bir form ile başvuru yaparak hibe yahut sıfır faizli kredi alabilmeniz mümkün.

Türkiye’de uzun süredir girişimcilere yardım etmeye devam eden Kosgeb’den siz de yardım almak isterseniz, öncelikle hayvancılığa dair ne yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Salt hayvancılık işine, herhangi bir biçimde destek vermeyecek olan Kosgeb’de, eğer hibe almak istiyorsanız gelişime açık bir işletme kurmak zorundasınız. Hali hazırda bir işletmeniz varsa, buna dair bir geliştirme hibesi de isteyebilmeniz mümkün ancak; işletme kurmayacaksanız ve sadece hayvancılık işine yoğunlaşacaksanız, Kosgeb’den kredi alabilmeniz epey zor.

Dolayısıyla, Kosgeb üzerinde hayvancılığa destek verilmediğini söyleyebilmemiz mümkün ancak bu hayvancılık işine dair bir işletme projeniz varsa; Kosgeb’in uygulamalı girişimcilik eğitimi seminerine katıldıktan sonra; girişimcilik destek programı kapsamında değerlendirilmeye alınabilir ve işletmeniz için hibe / kredi alabilirsiniz.

Hayvan Kredisi Çekmek için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hayvan kredisi çekebilmek için Türkiye’de pek çok bankada istenen ortak belgeler, gerçek yahut tüzel kişilik oluşunuza göre değişmektedir. Gerçek bir kişiyseniz ve bireysel alanda hayvancılık yapmak istiyorsanız; tarafınızdan, aşağıdaki belgeler genellikle talep edilebilir. Bu belgeler dışındaki her türlü istek bankanın inisiyatifindedir.

– Nüfus cüzdanı
– Tarım ve hayvancılık odalarına kayıtlı olduklarına dair belge.
– Krediye verilebilecek herhangi bir teminata ilişkin belge.
– Varsa herhangi bir gelir belgesi.
– Tarımsal işletmeyi “gerçek” kılacak belgeler (tapu, kira kontratı, sözleşmeler vb.).

Tüzel kişiler ise ek olarak aşağıdaki belgeleri iletmek durumundalardır.

– Vergi levhası.
– Noter onaylı imza sürküsü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.