Kredilog.com

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2018

Faizsiz Hayvancılık Kredisi

Birçok kişi hayvancılık oldukça uygun bir iş seçeneği olurken yeni dönemde çok daha fazla kişi yatırım yaparak gelirini arttırmak için hayvancılığa yöneliyor. Bu doğrultuda kişilerin ilk etapta gerekli tesisin kurulması için arsaların alınması, tesisin kurulması, hayvanların satın alınması, yem ve diğer ihtiyaçların giderilmesi gibi birçok farklı kalemde harcaması oluyor.

Birçok kişi ilk etapta yapılacak olan bu harcamaları karşılayamayacakları için işe başlamıyorlar. Ancak bu aşamada kişiler eğer devlet destekli faizsiz kredilerini alırlarsa rahat bir biçimde hayvancılık sektörüne giriş yapabiliyorlar. Bu doğrultuda büyükbaştan tavuk çiftliklerine kadar her aşamada destek alınabiliyor.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz krediler genel olarak bankalar tarafından sunulan bir seçenek olmuyor. Bu aşamada bankaların sıfır faizli bir kredi sunabilmesi için özel meslek gruplarına hizmet verecek şekilde kredileri çıkarması ve bu kredilerin de devlet tarafından desteklenmesi gerekiyor.

Bankalarda gerçekleştirilen sıfır faizli kredilerde bankaların oluşturdukları faizler devlet tarafından bankalara ödeniyor. Bu sayede kişiler faiz ödemeden yeni bir iş kurma şansı elde edebiliyorlar. Bu doğrultuda hayvancılık için de bu kurallar geçerli oluyor. Devletin belirlediği şartlara uyan kişiler başvurularını başarılı bir biçimde yaptıktan sonra geri ödemeli ancak faizsiz olan kredilerini alarak hayvancılığa başlıyorlar. Bu sayede işin en zor kısmı olan ilk dönemlerse sorun yaşanmamış oluyor.

Ayrıca Bakınız: Kosgeb Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli yürütülen bir proje olduğu için kişiler eğer bankalardan 0 faizli kredi alacaklarsa bu bankalar devlet bankaları olacaktır. Buna ek olarak devlet bankaları tarafından da herkese bu kredi imkânı sağlanmaz. İlk olarak kişilerin ÇKS kayıtlarının olması gerekmektedir.

Bu kayıt ile birlikte kişiler resmi olarak çiftçi olduklarını ve hayvan yetiştiriciliği ile uğraşacaklarını belirtmiş olurlar. Bunun için kişiler Tarım ve Gıda Bakanlığı tarafından sunulan eğitimlere katılarak bu belgeyi alabilirken sonrasında bu belge ile bankalara başvuruda bulunabilirler.

Kişilerin 0 faizli krediler alabilmeleri için bankalar da kendilerine özel şartlar sunabilirler. Bu şartların tamamını yerine getiren ve evraklarını eksiksiz bir biçimde teslim eden kişiler kredilerini kısa süre içerisinde alabilirler.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Şartları

Kişilerin ilk olarak ÇKS belgesinin olması gerekmektedir. Bu belgesi olmayan kişiler bankalara kredi başvurusunda bulunamazlar. Bunun dışında banaklar hayvancılık kredileri verirken belirli sayıda hayvan yetiştiriciliği şart koşarlar. Bu sayı bankalar tarafından belirlenirken büyükbaş ile küçükbaş hayvan sayıları arasında da farklar bulunmaktadır.

Bu aşamada kişilerin gerekli belgelerini yanına alarak bankalara gitmeleri ve banka yetkilileri ile görüşmeleri gerekmektedir. Yetiştirecekleri hayvanlara göre bankaların istediği şartlar değişiklik gösterecektir. Hayvancılığını son derece profesyonel bir biçimde hazırlanmış olan tesislerde organik bir şekilde yapmayı düşünen kişiler gerekli şartları sağlamakta çok fazla zorluk çekmeyeceklerdir.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Gerekli Evraklar

Kişiler hayvancılık aşamasında gerekli evrakların tamamını doğru bir biçimde teslim etmezlerse krediyi almaları da oldukça zor olacaktır. Bu sebeple de kişilerin gerekli evrakların tamamını alarak banka şubelerine gelmeleri gerekmektedir.

İlk olarak kişiler ÇKS belgelerini yanlarına aldıktan sonra nüfus cüzdan fotokopileri ve ikametgâh belgeleri ile birlikte bankalara başvuruda bulunurlar. Bu doğrultuda bankalar tarafından sunulan kredilerde mevcut hayvanları bulunan kişilerin hayvanları ipotek edilecektir.

Bu sebeple de bu hayvanların küpe numaraları da gerekli olur. Bu bilgilerin yer aldığı belgeler de başvurularda gerekli olmaktadır. Son olarak hayvancılığın yapılacağı alanın tapusu ya da kira kontratı banka kredisi başvuruş için gerekli görülmektedir.

Faizsiz Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz krediler genel olarak yalnızca devlet kurumları ya da devlet bankaları tarafından alınmaktadır. Bu doğrultuda hayvancılık için 0 faizli kredi almak isteyen kişiler de ülkemizde hizmet veren devlet bankalarına başvurularını yaparlar.

  • Ziraat Bankası,
  • Vakıfbank,
  • Halkbank,

Şubelerinden kişiler krediler için başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Bu üç bankadan da kişiler devlet destekli 0 faizli hayvancılık kredilerini alabilirlerken banka seçimleri tamamen kendilerine aittir. Genel olarak işlemlerin hızlı ilerlemesi için kişilerin hali hazırda müşterisi oldukları bankayı seçmeleri doğru olacaktır.

Eğer böyle bir durum söz konusu değilse çalışma şekli en fazla beğenilen banka kişiler tarafından tercih edilecektir. Kısa süre içerisinde başvurular yapılırken aynı gün içerisinde kredi cevapları alınabilir.

Ziraat Bankası Faizsiz Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası’ndan faizsiz hayvancılık kredisi alabilmek için gerçek yahut tüzel kişi olmanız fark etmiyor. 2016’nın Son aylarında Resmi Gazete ile yürürlüğe giren karar, Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası işbirliği ile 2017 yılında faizsiz hayvancılık kredisi verileceğini doğruladı.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. tanerpolat dedi ki:

    zirat bankası bala subesine evralarımla başvudum 320 kücük başı koyunum varı ama işimi büyütmek ici 600 bin kıredi istedim ankarada ev ipoteki verdim ama ukala banka müdürünü gecemedim dosyamı bile işleme koymadı neyapayım sizleri süyleyin bu satırlarım okuyanlar bürasimi bu acaba