Kredilog.com

Büyükbaş Hayvan Kredisi Veren Bankalar 2018

Büyükbaş Hayvan Kredisi

Büyükbaş hayvancılık ülkemizde çok sayıda kişinin geçim kaynağı. Bu doğrultuda hem ülkemizin kalkınması hem de bu kişilerin daha rahat bir şekilde işlerini yapabilmesi için devlet tarafından gerekli katkılar sağlanmaya başlıyor. Büyükbaş hayvancılık yapacak olan kişilere verilecek katkılar ile birlikte buzağıların daha az ölmesi, daha modern tesislerde hayvan yetiştirilmesi ve yemlerin masrafının bir kısmının devlet tarafından karşılanması için çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalara ek olarak büyükbaş hayvancılık yapan kişilere sunulan düşük faizli ve bol vadeli krediler ile birlikte kişilerin ilk etapta hayvancılığa rahat bir şekilde başlaması ya da başlamış olan kişilerin rahat bir şekilde işini büyütmesi amaçlanıyor.

Büyükbaş Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Büyükbaş Hayvan Kredisi Şartları

Devlet tarafından verilecek olan bu kredileri alabilmek için belirli şartlar bulunuyor. İlk olarak bu şartların başında kişilerin 18 yaşını geçmiş olması gerekiyor. Bu şart çoğu aday için sorun teşkil etmezken kişilerin kredi alabilmek için girişimcilik belgelerinin de bulunması gerekiyor. Bilindiği üzere bu belge KOSGEB başvuruları yapıldıktan sonra gerekli eğitimi alarak elde edilebiliyor. Bu iki şartı sağlayan kişiler devlet bankalarına giderek hayvancılık için kredi başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Bu kredilerde banka tarafından kefil ya da ipotek şartı aranmıyor. Özel olarak hayvancılık ile uğraşan kişilerin daha rahat bir şekilde gelişmesini isteyen bankalar bu doğrultuda düşük faizler verirken kredileri yüksek sayıda taksite bölüyor.

Büyükbaş Hayvan Kredisi Gerekli Evraklar

Kişilerin bankalara bu başvuruları yaparken yanlarında olması gereken ilk belge çiftçi olduklarını gösteren belge oluyor. Bu belge ile birlikte kişiler bankalara kendilerinin hayvancılık sektörünün içerisinde yer aldığını gösteriyor. Buna ek olarak kişilerin nüfus cüzdan fotokopilerini yanlarında getirmesi kredilere başvuru için yeterli oluyor. Bankalar tarafından verilen kredi için kişilerden taşınmaz bir malın ipotek edilmesi istenmiyor. Hayvancılık ile uğraşacak olan kişilerin mevcut hayvanları üzerinden kişilere kredi sağlanıyor. Bu sebeple de kişiler eğer kredilerini uzun süre ödemezlerse kişilerin büyükbaş hayvanlarının bir kısmına haciz gelebiliyor. Ancak yapılan çalışmalar ile birlikte hayvancılık sektöründe bu durumların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Büyükbaş Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Bu tarz çiftçiye, esnafa ya da belirli bir kısma devlet destekli olarak verilen krediler ülkemizde hizmet veren devlet banakları aracılığıyla veriliyor. Bu doğrultuda devlet destekli hayvan kredisi almak isteyen kişiler Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden yapacakları başvurular ile birlikte kredilerini rahatlıkla alabiliyorlar. Eğer kişiler hali hazırda iki bankanın birisinin müşterisi ise krediler çok daha rahat bir şekilde onaylanabiliyor. Buna ek olarak ilk bu işlemleri gerçekleştirecek kişiler de istedikleri bankada karar kıldıktan sonra başvurularını şubelerden gerekli belgeler ile birlikte gerçekleştiriyor. Kişilerin kredi cevapları ve kredileri de gün içerisinde teslim ediliyor.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası her zaman çiftçilerin ve hayvancılık ile uğraşan kişilerin yanında olurken bu destek projesinde de başrolde bulunuyor. Birçok kişi büyükbaş hayvancılık işlemlerinde kullanmak üzere çekecekleri krediler için Ziraat Bankası’na başvurularını gerçekleştiriyor. Bu krediler özel olarak hazırlandığından belirli şartlar sağlanarak faizlerin düşürülmesi öngörülüyor. Bu işlemler normal kredi alma işlemlerinden farklı olduğu için de banka tarafından kişilere yalnızca şubeler üzerinden başvuru yapma şansı tanınıyor. Bu aşamada kişiler kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek burada müşteri temsilcileri ile bir görüşme gerçekleştiriyorlar. Bu görüşmeler sonrasında kişiler eğer devlet tarafından verilecek olan destekli krediye uyum sağlıyorlarsa kısa sürede belgeleri tamamlanarak kredi başvuruları yapılıyor. Gün içerisinde onaylanan krediler rahatlıkla Ziraat Bankası’ndan alınabiliyor.

Vakıfbank Büyükbaş Hayvan Kredisi

Vakıfbank tarafından sunulan hayvancılık kredisi bir yandan kişilerin yem ya da gübre gibi giderlerinin karşılanması için verilirken bir yandan da yeni büyükbaş hayvan alımları için verilebiliyor. Bu krediyi alacak olan kişilerin kullanacağı alana göre alacakları kredi miktarları da değişiklik gösteriyor. Bu aşamada kişiler Vakıfbank şubelerine giderek başvurularda bulunurken çiftçi olduklarını gösteren belgenin yanlarında olması yeterli oluyor. Bunun üzerine gerekli olan belgelerin tamamı banka içerisinde elde edilebiliyor. Bu sayede hayvancılık ile uğraşan kişiler başvurularını yaparak kredilerini alıyorlar. Çok düşük faizler ve erteleme seçenekleri ile sunulan krediler sayesinde hayvancılık ile uğraşan kişiler istedikleri sermayeyi elde etmiş oluyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.