Kredilog.com

İş Bankası Kredi Yapılandırma 2018

İş Bankası Kredi Yapılandırma

Türkiye İş Bankası, tarafınıza kredi verebilen ve bu kredileri dilediğiniz zamanlarda öteleyebilen, yapılandırabilen bankalardan. Özellikle öğrenciye verdiği kültürel etkinlik indirimleri ve Türkiye’deki kültür sanat etkinliklerine verdiği desteklerle de adından söz ettiren bankanın ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi verebildiğini biliyoruz.

Bu kredilere uygun bir ödeme planını sizin için çizebilen İş Bankası’nda, dönem dönem siz de kredi borcunuzu ödeyemeyebilirsiniz. Bu minvalde, tarafınıza kredi yapılandırma metodu ile destek vermeye çalışan İşbank’ta bu sistem kredi tipine göre değişiklik göstermektedir.

Kredi yapılandırma işleminin elbette hem avantajları hem de dezavantajları mevcut. Bugünkü yazımızda, İş Bankası’nın 2017 yılında kredi yapılandırma hakkında verdiği kararları, kredinizi nasıl yapılandırabileceğinizi ve benzeri durumları tartışacağız.

İş Bankası Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

iş bankası kredi yapılandırma

İş Bankası üzerinden kredi yapılandırabilmek için, yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle kredi tipinizi belirlemeniz gerekiyor. Krediniz, üç kategoriye dahil olabilir: konut, taşıt yahut ihtiyaç. Bu üç kategoriden birine dair olan kredinizi kategorisini belirledikten sonra, aşağıdaki yönergeleri izleyerek kolay bir şekilde, İş Bankası kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Kredi yapılandırma işlemini tamamladığınızda, muhtemelen totalde kalan borcunuzdan daha yüksek bir borç tutarı ile karşılaşacaksınız. Bunun en büyük sebeplerinden biri faiz oranının kredi yapılandırma esnasında arttırılması ve size bunun için yeni bir sözleşme imzalatılmasıdır.

Dolayısıyla, daha kolay bir ödeme şekli belirlerken totalde büyüyen borç miktarına da boyun eğmek durumunda kalırsınız. Bunun yanında, kredi yapılandırma işlemlerinin genelde bankacılık profilinizi kara listeye girmek kadar olmasa da zedelediğini belirtmekte fayda var.

Ayrıca BkzBanka Kara Liste Sorgulaması Nasıl Yapılır?

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İş Bankası’ndan bir ihtiyaç krediniz varsa ve bunu yapılandırmak istiyorsanız, uygulamanız gereken yol epey basit. Özellikle ihtiyaç krediniz çok düşük meblağlarda ise 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetlerinden de kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirebilmeniz zaman zaman mümkün olabiliyor.

Telefonla kredi yapılandırma işleminin mümkün olmadığı durumlarda ise ihtiyaç kredisi yapılandırma için herhangi bir İş Bankası şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Meramınızı, müşteri temsilcisine kısaca açıkladıktan sonra temsilci size yeni bir ödeme çizelgesi oluşturacaktır ve bu yeni çizelgeyi onaylamanız halinde, dilediğiniz ödeme planına kavuşup ödemelerinizi düzenli bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

İş Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

İş Bankası üzerinden konut kredisi aldıysanız ve bunu yapılandırmak istiyorsanız; en kısa yol kredi aldığınız müşteri temsilcisi ve İş Bankası şubesinden geçmektedir. Müşteri temsilcinizle, kredi yapılandırma yoluna gitmek hakkında bir görüşme gerçekleştirip; yeni bir ödeme planı çizmeniz, hem avukatlık olmamanız hem de konut kredisi alırken gösterdiğiniz ipoteğin elinizden gitmemesi için en doğru yoldur.

Müşteri temsilcinizin çizdiği minvalde, size de uyan bir ödeme planı ve yeni borç tutarı ile birlikte, kredi yapılandırma işlemini yeni sözleşmenizi imzalayarak tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma

İş Bankası’ndan ikinci el yahut sıfır fark etmeksizin bir araç satın almak için taşıt kredisi ürününü kullandıysanız, bu kredi tipinde de kredi yapılandırma yoluna gitmeniz mümkündür. Özellikle kredi aldığınız şubeye gitmeniz, sizin için en doğru yol olacaktır ve müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede, kredi yapılandırma talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.

İstediğiniz ödeme yöntemine ve aylık tutara göre, müşteri temsilcisi size yeni bir plan çizecek ve yeni bir sözleşme oluşturacaktır. Bu sözleşmeyi onaylamanız ve imzalamanız halinde, taşıt kredisi yapılandırma işleminiz tamamlanmış olur. Bir sonraki ay, dilediğiniz gibi ödemelerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Yapılandırma 72 Ay

İş Bankası, küçük meblağlı ihtiyaç kredilerinde vade arttırımını çok fazla gerçekleştirmese de; özellikle büyük meblağlı taşıt ve konut kredisinin yapılandırma işlemlerinde tarafınıza 72 aya kadar vade sunabiliyor. Bu sistemle birlikte, kendinize olabildiğince uzun ve düzgün bir ödeme planı çıkarabiliyorsunuz ancak 72 aya uzattığınız bir kredi ödemesinin faiz oranının da epey arttığını ve kalan borcunuzun fazlalaştığını söylemeyi de ihmal etmeyelim.

Kısacası, aylık periyotlarda rahatlarken, bu aylık periyotların haddinden fazla uzayacağını bildirmekte yarar var. Bunu göz önüne alarak değerlendirmeleri gerçekleştirip, kredi yapılandırma işleminizi tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

İş Bankası Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Kredi yapılandırma, tarafınıza verilmiş yasal bir haktır ve kanunlar çerçevesinde gerçekleştirilmeyen kredi yapılandırma işlemlerinde hakkınızı tüketici hakları üzerinden arayabilirsiniz. Özellikle bazı bankalar, 3 ay boyunca ödeme yapamamanızı ve avukatlık olmanızı sağlamak amacıyla kredi yapılandırma sürecini geciktirebilirler.

Böyle durumlarda, tavsiyemiz kesinlikle hakkınızı aramanız ve uygun bir dilekçe ile tüketici haklarına başvurmanız olacaktır. Tüketici hakları dışında Bimer gibi mecralara da başvuru gerçekleştirebilir, kısa sürede kredi yapılandırma hakkında olumlu bir sonuç alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.