Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Sizin için araştırdığımız adımları takip ederek Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Banka iletişim bilgileri kapsamında verdiğinizi telefon numaraları, bankacılık işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilmeniz için büyük önem taşıyor. Ziraat Bankası internet bankacılığı, Ziraat mobil bankacılık gibi online bankacılık ürünlerini rahat bir şekilde kullanabilmek için bankada kayıtlı olan cep telefon numaranızın “güncel” olması gerekiyor. Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme işlemini nasıl yapabileceğinizi ve ziraat numara güncelleme işlemine dair tüm ayrıntıları sizler için derledik.

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Hazırladığımız bu yazı ile ziraat numara güncelleme işlemlerine dair tüm bilgileri öğrenebilir, size aktardığımız Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme yöntemlerinden istediğinizi kullanarak yeni telefon numaranızı Ziraat Bankası hesabınıza ekleyebilirsiniz. Eğer numaranızı tekrar değiştirirseniz, Ziraat Bankası’nın online işlemleri kullanmakta güçlük yaşarsınız.

Ziraat Numara Güncelleme İşlemi

Daha önce Ziraat Bankası’na kayıt yaptırdığınız telefon numaranızı artık kullanmıyor veya kullanamıyorsanız, en kısa sürede ve hiç vakit kaybetmeden aşağıda size anlatacağımız yöntemlerden kolayınıza gelen birisi ile Ziraat telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. Hemen her bankada olduğu gibi Ziraat Bankası internet bankacılığı veya Ziraat mobil bankacılık gibi Ziraat online kanallardan birisini kullanabilmeniz için bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızın her zaman güncel olması isteniyor. Eğer bazı sebeplerden dolayı hattınızı değiştirdiyseniz ancak numaranızı farklı bir numaraya taşımadıysanız, cep telefonu numaranızı güncellemenize gerek kalmıyor; çünkü telefon numaranız değişmiyor.

Eğer Ziraat Bankası internet bankacılığı veya mobil bankacılığı girmek istediğinizde, SMS hatası ile karşılaşmanız ve numaranıza SMS kodu gelmemesi durumunda aşağıda bahsettiğimiz yöntemlerin sizin için en uygun olanını seçerek, Ziraat Numara Güncelleme İşleminizi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirin. İşte Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme yöntemleri:

ATM Üzerinden Ziraat Bankası Numara Güncelleme Adımları

 1. Size en yakın Ziraat Bankası ATM’sine gidin.
 2. Ziraat Bankası kartınızla hesabınıza giriş yapın.
 3. ATM ekranında karşınıza çıkacak olan menüden “Bilgi güncelleme” adımına tıklayın.
 4. Ardından “Numara değişikliği” adımına tıklayın.
 5. Sonrasında size açılacak olan ekrana yeni telefon numaranızı girin.
 6. Bu adımları tamamladığınız zaman Ziraat Numara Güncelleme İşlemini yapmış oluyorsunuz.
 7. Bu işlemi istediğiniz Ziraat ATM’si üzerinden, her zaman ve ücretsiz olarak yapabilir; telefon numaranızı kolay bir şekilde güncelleyebilirsiniz.

Şubeden Ziraat Bankası Numara Güncelleme Adımları

 1. Size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidin.
 2. Gişe işlemlerinden sıra numarası alarak kimliğinizi hazırlayın.
 3. Sıranız geldiğinde bireysel müşteri temsilcisine Ziraat Numara Güncelleme İşlemi yapmak istediğinizi iletin.
 4. O, kimlik kontrolü sonrasında sizin yerinize tüm adımları tamamlayacaktır.
 5. Unutmayın ki şubelere sadece Ziraat Bankası çalışma saatlerinde giderek ve ancak size ait kimlik kartı ile ve yine ancak size ait banka hesabınıza kayıtlı numaranızı güncelleyebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile Ziraat Bankası Numara Güncelleme Adımları

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile telefon numarası güncelleme işlemini yapabilmek için;

 1. 444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayın.
 2. Ziraat Bankası müşteri temsilcisine bağlanın.
 3. Müşteri temsilcisine Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme işlemini yapmak istediğinizi belirtin.
 4. Müşteri temsilcisi sizden alacağı kişisel bilgileriniz ile banka hesap bilgilerini karşılaştırdıktan sonra sadece sizin adınıza açılmış olan hesap içerisindeki numaranızı bankaya iletebilir ve numara güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine bağlanmak için > TIKLAYIN

Canlı Destek ile Ziraat Bankası Numara Güncelleme Adımları

 1. Buradan Ziraat Bankası canlı destek sayfasına giderek sayfanın alt sağ köşesinde yer alan “Canlı Cevap” logosuna tıklayın.
 2. Başka bir bilgi girmeniz istenmeden “Canlı Cevap” uygulamasına ulaşabilirsiniz.
 3. Canlı cevap sistemi üzerinden görüşme yaparak Ziraat Numara Güncelleme İşlemi yapmak istediğinizi belirtin.
 4. Sorasında ise sayfada yer alan kişisel bilgilerini doldurduktan sonra Ziraat Canlı Destek ekibinden birisi sizinle iletişime geçecek.
 5. Ardından buradaki müşteri temsilcisi, kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra Ziraat Bankası Numara Güncelleme işleminizi yapacaklar.
 6. Ziraat Bankası “Canlı Cevap” uygulaması haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca hizmet veriyor. Bunun yanında Canlı Cevap görüşmesi sırasında yaptığınız tüm yazışmalar kayıt altına alınıyor.

Ziraat Bankası Numara Güncelleme

Unutmayın ki cep telefon numarası, bankalar için çok önemli ve ilk akla gelen güvenlik önlemi oluyor. Bu nedenle bankalar, size ait olan kişisel bilgilerin güvenliğine son derece önlem veriyor ve bu nedenle de Ziraat telefon numarası güncelleme işlemi yapabilmek için size ait olan telefon numarası bilgilerinin 2. taraf kişiler tarafından erişilmesine engel olmak için sistemlerini üst düzey güvenlik önlemleri ile koruyor. Bundan dolayı da bir kişinin cep telefonu numarası veya T.C. kimlik numarası gibi kişisel bilgileri özenle saklandığı için de değiştirme işlemleri de yine kimlik doğrulaması ile yapılıyor.

Eğer Ziraat Bankası veya herhangi bir diğer banka müşterileri telefon numaralarında bir değişiklik yaptıysa bu durumu en kısa sürede bankaya bildirmeleri gerekiyor. Eğer bankada kayıtlı cep telefon numaranız eski ise bankaların internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmetlerini kullanmakta güçlük yaşarsınız. Eğer bu online kanalları kullanmak istiyorsanız siz de yeni numaranızı Ziraat Bankası’na kayıt ettirerek Ziraat Bankası Numara Güncelleme işlemini en kısa sürede ve yukarıda size aktardığımız yöntemlerden birisini kullanarak yapabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açmak > TIKLAYIN

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Yükseltme > TIKLAYIN

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İşlemleri > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.