Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası – Direk Bağlanma

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası – Direk Bağlanma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri; 1863 yılında çiftçilere finansal destek sağlamak amacıyla kurulan Ziraat Bankası, Cumhuriyet’in kurulmasıyla birlikte ülkenin geniş bir kesimine hitap etmeye başladı. Binin üzerinde şubesi ve on binlerce çalışanıyla günümüzde oldukça geniş bir müşteri ağına hizmet veren Ziraat Bankası’nın müşterileri, kimi zaman hizmet ağının genişliğinden kaynaklanan yoğunluktan, kimi zaman teknik sebeplerden dolayı birtakım sıkıntılar yaşayabiliyor.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası – Direk Bağlanma (0850 – 444)

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, bu sıkıntıları gidermek adına 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet veriyor. Telefon bankacılığı, banka ile iletişim kurarak taleplerinizin gerçekleştirilmesini sağlamak için oldukça etkili bir bankacılık hizmetidir. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak, banka şubesine gitmenize gerek kalmadan yapmanız gereken işlemleri hızlıca halledebilirsiniz. Kredi kartınızla ya da hesabınızla ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda, kayıp veya çalıntı gibi durumlara maruz kaldığınızda ya da ay sonunda kredi kartı hesabınızda beklenmedik bir sorunla karşılaştığınızda, bankanızın müşteri hizmetlerini arayıp müşteri temsilcinin yardımıyla yaşadığınız sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri İşlemleri

Günümüzde çok sayıda müşteri bulunan Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmanın kolay yolu bulunuyor. Haftanın her günü dilediğiniz saatte, müşteri hizmetlerine bağlanarak Ziraat Bankası müşteri temsilcileriyle görüşme yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmak için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarasını doğru biliyor olmanız gereklidir. Eğer kullandığınız telefon numarası bankanıza kayıtlı GSM numarasıysa, 444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanabilirsiniz. Her iki numara da sizi aynı hatta bağlayacaktır. Ziraat Bankası çağrı merkezi sayesinde kayıp ve çalıntı başvurularınızı, bireysel ve kurumsal bankacılık işlemlerinizi, ödeme ve şifre işlemlerinizi, şifre değişiklik ve şifre belirleme işlemlerinizi hızlıca çözebilir; bilgi, istek, soru, öneri ve görüşlerinizi müşteri hizmetleri aracılığıyla bankaya iletebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleriyle iletişime geçtikten sonra;

 • Kayıp-çalıntı işlemleri için “0”,
 • Kart işlemleri için “1”,
 • Bankacılık işlemleri için “2”,
 • Şifre işlemleri için “3”,
 • İnternet ve mobil bankacılık destek işlemleri için “4”,
 • OGS ve HGS işlemleri için “5”,
 • Ziraat Bankası diğer işlemleri ve hizmetleri hakkında bilgi almak için ise “6”  tuşuna basmanız gerekir.

Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi’nde finansal işlemlerinizi yapabilmek için telefon bankacılığı müşterisi olmanız gerekir. Eğer Ziraat Bankası bireysel internet bankacılığı hizmetini kullanıyorsanız, başvurunuzu internet şube aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca, bir diğer seçenek olarak Ziraat Bankası müşteri hizmetleri mail kanalını kullanabilir; ziraatbank@hs01.kep.tr adresine mail göndererek, çözülmesini istediğiniz konunun yetkili birimlere ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

 • Menü işlemleriyle uğraşmadan Ziraat Bankası müşteri hizmetleri doğrudan bağlanma işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numaralarından birini arayın.
 • Bir sonraki adımda telesekreterin sesini duyacaksınız. Telesekreterden “Lütfen yapmak istediğiniz işlemi seçiniz.” cümlesini duyduktan sonra hiç beklemeden “1” tuşuna basın.
 • Ardından karşılaştığınız menüde sırasıyla “6” tuşuna basın ve telesekreterin sizden istediği T.C kimlik numarası ya da kart şifrenizi girin.
 • Sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde girdikten sonra ise “0”ı tuşlayın.
 • Bu işlemleri eksiksiz olarak gerçekleştirmeniz durumunda, eğer çağrı merkezinde sıra bekleyen başka müşteriler yoksa Ziraat Bankası müşteri temsilcisine direk bağlanma işlemini başarıyla gerçekleştirebilir, telefon başında uzun süre vakit kaybetmeden tüm bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Şikayet Oluşturma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri arama işleminin yanı sıra, Ziraat Bankası web sitesindeki müşteri ilişkileri bölümünde bulunan iletişim formunu doldurarak da bankayla iletişime geçebilirsiniz.

İletişim formunu doldurarak bankaya talebinizi iletmek için öncelikle yazının devamında paylaştığımız bağlantıya tıklayın. İletişim formu sayfasına ulaştıktan sonra ilk olarak; başvuru tipini ve şikayetinizin hangi konuyla ilgili olduğunu seçerek iletişim bilgilerinizi ilgili alanlara girin.

Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

 • Sonraki adımda, bankanın sizinle hangi yoldan iletişime geçmesini istiyorsanız iletişim tercihlerinizde belirtin ve bilgilerinizi eksiksiz girin.

Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

 • Son olarak şikayetinizi açıklayın ve sayfanın en alt kısmında bulunan güvenlik kodunu girerek iletişim formunu ilgili birimlere gönderin. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri şikayet talebinizi inceledikten sonra konuyla ilgili sizinle iletişime geçecektir.

Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri iletişim formunu doldurmak için TIKLAYINIZ!

Diğer Ziraat Bankası İşlemleri:

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

Ziraat Emeklilik BES İptali

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.