Kredilog.com

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu 2018

Ziraat Bankası Kredileri

Ziraat Bankası senelerdir esnafa ve özellikle de çiftçiye kredi veren ve her zaman onların yanında olan bir banka olarak anılmaktadır. Yaptığı karlar ile dünyaya adını duyuran ve bugün en ücra köşelerde bile ATM’si olan bankalardan birisidir.

Ziraat Bankasının bu denli büyümesine yarar sağlayan krediler için başvuracak olan kişiler telefon, SMS ve Web kanalları aracılığı ile kolayca başvurularda bulanabiliyor ve onlar şubelere gidene kadar gerekli belgelerinin hazırlanmalarını sağlayabiliyorlar. Bu sayede hem zamandan kazanıyor hem de en erken şekilde kredilerinin çıkıp çıkmayacağını öğrenebiliyorlar.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Bankalar Birliği raporuna göre en büyük bankalardan başta gelen Ziraat Bankası kredi başvurusu için öncelikle çekeceğiniz kredi türüne karar vermeniz, ardından kredi miktarını belirlemeniz gerekiyor.

Çekeceğiniz kredi miktarına göre değişen faiz oranları, geri ödeme yaparken borçlanacağınız tutarı değiştirmektedir. Bu yüzden kredi vadesine ve miktarına doğru karar vermelisiniz. Aşağıdan başvuru kanallarını inceleyerek kendinize en yakın kanal ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

ziraat bankası kredi başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Kanalları

  • Şubeden Kredi Başvurusu
  • Telefon ile Bireysel Kredi Başvurusu
  • SMS ile Kredi Başvurusu
  • Web Üzerinden Kredi Başvurusu

Şubeden Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir. Kredi başvurusu yaparken banka çalışanı sizden öncelikle kimlik isteyecektir. Çekeceğiniz kredi miktarını ve vadesini söyledikten sistemin cevabına göre yol izlemeniz gerekecektir.

Sizden ek belge olarak, gelir belgesi, ikametgah ya da elektrik, su, internet faturalarından birini süreci hızlandırmak için talep edebilirler. Bu yüzden giderken yanınızda bulundurmanız zaman kaybı yaşamanızı önleyecektir.

Telefon İle Bireysel Kredi Başvurusu

Telefon ile bireysel kredi başvurusunda bulunmak isteyenler, Ziraat Bankasının 7/24 hizmet veren hattı 444 00 00 arayabilir ve kredileri için başvuruda bulunabilirler. Bu sayede bir ön onay alabilir ve kredilerinin onlar şubeye gidene kadar hazır olmalarını sağlayabilirler.

Başvuru Formu, Nüfus cüzdanı ve Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgeleri ile şubeye başvuruda bulanabilirler ve en kısa sürede kendilerine bireysel ihtiyaç kredisi çıkartabilirler. Şube gerekliği gördüğü takdirde ekstradan bazı belgeler de isteyebilmektedir. Bunun için sizden istenebilecek belgeleri hazırda bulunmanız sizin yararınıza olacaktır.

SMS İle Kredi Başvurusu

Ziraat Bankasından ihtiyaç kredisi çekecek olan kişiler yine SMS yolu ile de başvuruda bulanabilirler. Bunun için KREDI yazıp birer boşluk bırakarak TC Kimlik No, Kredi Tutarı, Vade ve Aylık Net maaşlarını yazarak 4747‘ye kısa mesaj göndermeleri yeterli olacaktır. Sonrasında ise bir mesaj gelecek ve bu mesaj içerisinde onaylanıp onaylanmadığı bilgisi yer alacaktır. Gelen SMS ile de şubeye gidebilir ve kredi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Web Üzerinden Kredi Başvurusu

Web üzerinden başvuruda bulunmak isterseniz yönlendireceğimiz web sitesine giriş yaptığınızda üç çeşit kredi tipi ile karşılaşacaksınız. Bunlar, Tüketici, taşıt ve konut şeklindedir. Ardından kredi vadesini, çekmek istediğiniz kredi tutarını ve aylık gelirinizi yazdıktan sonra kişisel bilgilerinizi doldurmanız gerekiyor. Başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayarak ve eksiksiz doldurarak kredileriniz için ön onay alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

Eğitim amaçlı nakite ihtiyacı olan bireylerin sıklıkla merak ettiği soru Ziraat Bankası eğitim kredisi başvurusu nasıl yapılır? Bu konuda öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, başvuru sadece şubelerden yapılabilmektedir. Dolayısıyla ilk yapmanız gereken size en yakın Ziraat Bankası şubesine müracaat etmektir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi Başvurusu

İhtiyaç kredisi seçeneklerinden biri olan ipotekli kredi hem kredi kullanım miktarı, hem de faiz oranları açısından klasik bireysel kredilere nazaran daha caziptir. Ziraat Bankası ipotekli kredi faiz oranları sayesinde yüzde 1,17 oranıyla kredi çekebilirsiniz.

Bu oran size uygun ise hesaplama aracını kullanarak, 1 ile 48 ay arasında değişen vade seçeneklerinden birini seçerek hesaplama yaptırabilirsiniz. Üstelik bu kredi türünün faiz oranı, taksit ödemeleri yaparken de değişmiyor. Bu nedenle kredinizi eşit taksitlerle ödeme imkânına sahip oluyorsunuz.

Maksimum 48 ay vade ile Ziraat Bankası ipotek kredisi talep edilmektedir. Fakat kredi geri ödemesi için dilerseniz aydan aya değil, 3 aylık periyotlarla ödeme seçeneğini de seçebiliyorsunuz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

Türkiye’nin her ilindeki ve ilçesindeki Ziraat Bankası şubelerinden herhangi birine giderek, arsa kredisi hakkında bilgi alabilir, hatta yukarıdaki belgeleri de götürerek direkt şubede başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve mobil uygulamalarda arsa kredisi için başvuru şansınız mevcut değildir; zira gerekli belgelerin şube tarafından tahsisi şarttır.

Ayrıntılı bilgiyi, 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden de edinebilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası İşyeri Kredisi Başvurusu

İşyeri kredisi için başvurular yalnızca Ziraat Bankası şubesinden yapılabiliyor. İhtiyaç kredisi gibi, internetten yahut SMS ile kredi başvuru yapmanızın imkanı yok zira sizden istenen ve birinci elden verilmesi gereken belgeler mevcut. Detaylı her türlü bilgiyi, 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden alabilmenizin de mümkün olduğunu belirtelim.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi Başvurusu

Başvuruyu yapmak için müşteri temsilcisine konut kredisi transferinde bulunmak istediğinizi beyan etmeniz yeterli olacaktır. İkinci aşama ise başvurunuzun değerlendirilmesidir. Şube yetkilileri tarafından bankanın çalışma politikasına göre başvurunuz değerlendirilir ve tarafınıza olumlu ya da olumsuz şeklinde dönüş yapılır.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası konut kredisi ürünlerinden hangisine başvuru yapacağınızı belirlediyseniz size en yakın şubeye müracaatta bulunabilirsiniz. Şubeye gitmeye vaktiniz yoksa internet sitesi üzerinden de başvurunuzu gönderebilirsiniz. Hatta internet şubesi kullanıcısıysanız çok kısa sürede konut kredisi bölümünden başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Başvurusu

Yukarıda yer alan faiz oranlarını ve vade seçeneklerini inceledikten sonra ödeme koşullarının size uygun olduğunu düşünüyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesinden başvuru yapabilirsiniz. Anında başvuruda bulunmak isteyenler ise bankanın internet şubesi aracılığı ile hesaplarına giriş yaparak Başvurular bölümünden ilgili kredi ürünü için müracaatta bulunabilirler.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredi ürünlerinden herhangi birine kolay başvuru yapılabilmesi için birçok seçenek sunmaktadır. Tüketici Kredisi için başvuruda bulunmak isteyen müşteriler en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, müşteri temsilcileri ile görüşebilirler.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.