Kredilog.com

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 2018

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma

Türkiye’nin en büyük bankalarından bir tanesi olan ve geçtiğimiz yıllarda tamamen devlet altında yürütülmeye başlayan Ziraat Bankası, hem kredi hem de kredi kartı teklifleriyle, çiftçiden öğrenciye, öğretmenden çalışana hemen herkese destek vermeye devam ediyor. Türkiye’deki maaş hesaplarının, emekli hesaplarının çoğunun Ziraat Bankası’nda bulunmasının en büyük sebebi şüphesiz, bankanın devlet destekli ve güvenilir olmasından kaynaklı.

Ziraat Bankası üzerinden kredi çektiğinizde ise işler biraz daha değişebiliyor. Özellikle, bu krediyi ödeyemediğiniz durumlarda, Ziraat Bankası kredi yapılandırma teklifini sizlere sunabiliyor ancak bu teklifler, genelde faiz oranları epey yüksek teklifler oluyorlar ve müşteri, bu tarz yapılandırma tekliflerine pek sıcak bakmıyor. Bu yazımızda, Ziraat Bankası kredi yapılandırma hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecek, kredinizi Ziraat’te nasıl yapılandırabileceğinizi rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’ndan kredi yapılandırmak istiyorsanız öncelikle, kredi tipinizi öğrenmeniz elzemdir. Kredi tipinizi bilmediğiniz takdirde, kredinize dair yapılandırma talebini nasıl yapacağınızı da bilmezsiniz ve bu durum kafanızı epey karıştırabilir.

Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi; bilindiği üzere temel kredi kategorileridir ve siz bu kredilerden birine sahipseniz, Ziraat Bankası sizlere kredi yapılandırma teklifinde bulunabilir.

Kredi borcunuzu ödeyemediğiniz durumlarda işleme alabileceğiniz bu hareket, kredi notunuzu düşürürken sizin bankalar tarafındaki profilinizin de güvenilirliğini zedeler. Bu sebepten, dikkat etmenizde ve kredinizi yapılandırmaktan olabildiğince kaçınmanızda fayda var.

Aşağıda, belli kredi tiplerini nasıl yapılandıracağınıza dair detaylı bilgiyi sizlere sunduk.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası’ndan küçük meblağlı bir ihtiyaç kredisine sahip olduysanız ancak son dönemde taksitleri ağır geliyor ve ödeyemiyorsanız, kredi yapılandırma işlemi iyi bir yol olarak karşınıza çıkabilir.

Bir Ziraat Bankası şubesine giderek, kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirebilir ve kendinize göre bir ödeme planı çıkarılmasını sağlayabilirsiniz ancak bu yapılandırmada, tarafınıza yeni bir faiz oranının sunulacağını ve bu oranın da, varsayılan ihtiyaç kredisi oranlarında olmayacağını bilmenizde yarar var. Yani, hali hazırda ödediğinizden daha fazla bir total borç tutarı ödemeniz muhtemelen mümkün.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi sahibiyseniz ve konut kredisinin taksitlerini son dönemde ödeyemiyorsanız, ipoteğinize el konulması yerine elbette kredi yapılandırma işlemini uygulamanız çok daha doğru olacaktır.

Bilindiği gibi 90 gün boyunca ödeme yapılmayan krediler avukatlık olmakta ve avukatlar ipoteklerinize direkt olarak el koyabilme hakkına sahip olmaktadırlar. Dolayısıyla, bu durumu yaşamadan; konut kredisi aldığınız Ziraat Bankası şubesine giderek kredi yapılandırma talebinde bulunabilir, bu sayede daha fazla borç ödeseniz de risksiz bir ödeme planına sahip olabilirsiniz. Faiz oranı, isteyeceğiniz taksit minvalinde artış göstermektedir ve Ziraat Bankası 72 aya kadar kredi yapılandırma seçeneğini kalan borcunuza yansıtabilir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma

Ziraat Bankası’ndan taşıt kredisi aldıysanız ve ödemede zorluk yaşıyorsanız, yeni bir ödeme planı çizdirmek adına herhangi bir müşteri temsilcisiyle Ziraat Bankası şubelerinde görüşebilmeniz mümkündür. Yeni bir ödeme planı çizdirmek elbette, kredi yapılandırma alanına girmektedir ve krediniz yapılandırılırken muhtemelen daha yüksek bir faiz oranı, dolayısıyla daha yüksek bir total borç tutarı karşınıza çıkabilmektedir. Bu sebepten, bunları bilerek başvurularınızı yapmanızda fayda var. Nüfus cüzdanınızı görüşme esnasında yanınızda bulundurmanız, tavsiyemizdir.

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 72 Ay

Ziraat Bankası, kalan kredi borcunuza 72 aya kadar taksit seçeneği ile kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Kredi yapılandırma işleminin 72 ay olarak taksitlendirilmesi elbette varolan faiz oranından daha yüksek bir faiz oranını da kabul edeceğinizin, dolayısıyla kalan borcunuzdan daha fazla bir borç ödeyeceğinizin de habercisidir. 72 Ay yerine, daha düşük taksit seçeneklerini değerlendirerek, daha düşük faiz teklifleri alabilmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Ziraat Bankası’nın kredi yapılandırması yapmaması durumunda, iki farklı ihtimal karşımıza çıkar. Bunlardan birincisi, kredinizin zaten yapılandırılmış olması ihtimalidir. Hali hazırda ödediğiniz kredi, zaten yapılandırılmış bir kredi ürününün ödemesiyse, bu kredinin üzerine bir yapılandırma talebinde daha bulunamayabilirsiniz. İkinci ihtimal ise Ziraat Bankası’nın kendi inisiyatifini kullanmasıdır. İnisiyatif kullanımlarında, tüketici hakları ile iletişime geçerek hakkınızı aramanız mümkündür ve etkili bir yol olarak kısa sürede tarafınıza olumlu sonuç verebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.