Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kapatma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kapatma

Ziraat Bankası kredi kartı kapatmak istiyorum; Günümüzde hemen herkesin cebinde en az 1 tane kredi kartı varken kimisi de fazla olan kredi kartlarını kapatmak isteyebiliyor. Bankacılık denince de aklımıza genellikle ilk sırada Ziraat Bankası geliyor ve pek çok kişinin bu bankada bir hesabı bulunuyor. Sizler de kullanmak istemediğiniz ya da artık işinize yaramayacağını düşündüğünüz Ziraat Bankası kredi kartı kapatma talebinde bulunmak istiyorsanız yazımızda tüm detayları bulacaksınız.

Ziraat Bankası Kredi Kartı

Ziraat Combo Kart, en çok tercih edilen kartlardan birisi olurken kredi kartının pek çok ek imkanı da bulunuyor. Özellikle de Ziraat Combo Kartınızı hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabilme avantajı pek çok Ziraat Bankası kredi kartı müşterisine kolaylık sağladığı için kullanılmaya devam ediyor. Eğer Ziraat kredi kartınızı kullanmıyor ve artık kapatmak istiyorsanız yazımız içindeki kredi kartı kapatma adımlarını takip ederek Ziraat kredi kartı iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kapatma

Kimi kullanıcı ise kredi kartının yanlış kullanımından dolayı muzdarip olup kredi kartını kapatmak istiyorlar. Ziraat kredi kartı iptal talebini nasıl ileteceğini bilmeyen ancak Ziraat kredi kartı kapatmak isteyen kişiler yanlış atacakları yanlış adımlardan dolayı sıkıntı yaşayabilirler. Eğer siz de kredi kartı kullanımı konusunda sıkıntı yaşıyor veya fazla olduğunu düşündüğünüz ve kapatmak istediğiniz Ziraat kredi kartı kapatma adımlarına gelin beraber bakalım.

Ziraat Kredi Kartı Kapatma

Ziraat Bankası kredi kartı kapatma işleminizi, Ziraat Bankasının pek çok kolay ve ulaşılabilir adımlarını takip ederek gerçekleştirebiliyorsunuz. Ziraat kredi kartı iptalinizi;

 1. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak,
 2. Ziraat Bankası Şubelerine giderek ya da
 3. Ziraat Bankası’na e-mail atarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Müşteriler, Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden, SMS atarak ya da ATM aracılığı ile Ziraat kredi kartı kapatma yöntemlerini merak ederken maalesef bu kanallar aracılığı ile kredi kartı kapatma talebi alınmıyor. Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden sadece kartınızın geçici kullanıma kapatılması ya da internet alışverişine kapatılması gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Ziraat kredi kartı iptaliniz için yukarıda da belirttiğimiz gibi 0850 222 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir, size yakın bir Ziraat Bankası şubesine giderek bizzat başvuru yapabilir veya Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine mail aracılığı ile talebinizi iletebiliyorsunuz. Bu işlemlerin adım adım nasıl yapılacağına buyurun beraber bakalım.

Müşteri Hizmetleri ile Ziraat Kredi Kartı Kapatma

Ziraat kredi kartı iptal talebinizi iletmek için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden başvuru yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. İlk önce telefonunuz üzerinden 0850 222 00 00 veya 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayın.
 2. Ardından sesli yanıt sistemine “Kredi kartımı kapatmak istiyorum” diye belirtin veya aşağıdaki tuşlamaları yapabilirsiniz.
 3. Ziraat Bankası kredi kartı iptaliniz için ana menüde iken “Kart işlemleri” menüsüne ilerlemek için 1 (bir) tuşuna basın.
 4. Ardından talebinizi iletmek ve “Müşteri temsilcisine bağlanmak” için 8 (sekiz) tuşuna basın.
 5. Müşteri temsilcisi, kredi kartı kapatma talebinizi sisteme kaydetmek için kimlik bilgilerinizi sistem üzerinden doğrulamasını yapacak.
 6. Müşteri temsilcisi, hesabınızın güvenliği açısından bazı bilgileri doğrulamanız için birkaç soru yöneltecekler. Bu sorulara bilgileriniz doğrultusunda gerekli bilgileri verin.
 7. Doğrulama adımı tamamlandıktan ve sizin de talebinizi tekrar sözlü olarak ilettikten sonra talebiniz sisteme kaydedilir ve yaklaşık 5 (beş) iş günü içerisinde kredi kartınız kullanım dışı bırakılıyor.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma için

Şube Üzerinden Ziraat Kredi Kartı Kapatma

Ziraat Bankası kredi kartı iptali yapmak için, Ziraat Bankası şubelerini de kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerinden, kredi kartınızın da yanınızda olmasına gerek kalmadan, sadece TC kimlik kartınız ile size ait olan Ziraat kredi kartı kapatma işlemini yapabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 1. TC kimlik kartınız ile herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek gişe işlemleri için sıra numarası alın.
 2. Sıranız geldikten sonra gişe yetkilisine giderek “Ziraat Bankası kredi kartımı kapatmak istiyorum” şeklinde talebinizi iletin.
 3. Gişe yetkilisi, kimlik bilgilerinizi doğrulamak için sizden kimliğinizi isteyecek.
 4. Ardından ise kredi kartı iptaliniz için sizden yazılı bir dilekçe doldurmanızı isteyecek (dilekçe örneğine aşağıdan ulaşabilirsiniz).
 5. Dilekçeyi doldurup imzaladıktan sonra gişe yetkilisi kredi kartı kapatma talebinizi sisteme kaydediyor.
 6. Sonrasında ise yaklaşık 5 (beş) iş günü içerisinde talebiniz onaylanarak kredi kartınız kullanım dışı bırakılıyor.

E-mail ile Ziraat Bankası Kredi Kartı Kapatma

Ziraat Bankası kredi kartınızı kapatmak isterseniz, talebinizi e-mail aracılığı ile de iletebilirsiniz. Ancak bu yöntemle talebinizin sisteme ne zaman kaydedileceğini bilemediğiniz için süreç biraz uzun sürebilir. Bunun için izlemeniz gereken adımlar ise şunlar:

 1. Mail adresinize giriş yapın.
 2. Alıcı kısmına “ziraatbank@hs01.kep.tr” yazın ve içeriğine şu belgeleri ekleyin:
  1. Ziraat kredi kartı kapatma dilekçesi (örneğini aşağıda indirebilirsiniz),
  2. TC kimlik kartınızın önlü ve arkalı fotoğrafınız.
 3. Mailiniz yetkili kişi tarafından kontrol edildikten sonra kredi kartı kapatma talebinizi sisteme kaydediliyor. Bu süreç biraz uzun sürebilir.
 4. Sisteme talebinizin işlenmesinden sonra, yaklaşık 5 (beş) iş günü içerisinde talebiniz onaylanarak kredi kartı iptal işleminiz yapılıyor.


Ayrıca bakınız:

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İşlemleri 

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.