Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu

Çeşitli kredi imkânları sunarak, müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılayan Ziraat Bankası hem devlet kurumu olması sebebiyle hem de uygun faiz oranları sunmasıyla kredi başvurularında sık tercih edilen bir bankadır. Kredi alabilmenin ilk adımı olan kredi başvurusu, belirli bir zaman içerisinde sonuçlanmaktadır. Tüketiciler ise kredi başvuru sonucunu hemen öğrenmek ister.

Ancak Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme için bu süreyi beklemek istemeyenler, bankanın sunmuş olduğu kanallar aracılığıyla sorgulama yapabilirler. Ziraat Bankası kredi sorgulama ile ilgili ayrıntılara yazımız alt başlığında yer vererek, kişilerin sonuç öğrenme hakkında bilgi sahibi olmasını sağladık…

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Ziraat Bankası genel çalışma sistemi diğer bankalarda da olduğu gibi kredi notunuzun, aylık toplam gelirinizin ve başvurduğunuz kredi türüne uygun olup olmadığınızın incelenmesine dayalıdır. Bu nedenle Ziraat Bankası kredi başvurusunda bulunduğunuzda yukarıda belirtilen kriterlerin incelenmesi için belirli bir zamana ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu incelemenin ne kadar süre ile devam edeceği tamamen başvurduğunuz kredinin türüne göre değişmektedir. Çünkü konut kredisi gibi detaylı analiz gerektiren bir ürüne başvuru yaptıysanız, sürecin ihtiyaç kredilerine göre daha uzun olması olağandır.

Ancak Ziraat Bankası kredileri için bir genelleme yapmak gerekirse, ortalama 1 ile 5 iş günü içerisinde müracaatınızın onaylanıp onaylanmadığı belli olabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Sorgulama

Ziraat kredi başvurum onaylandı mı diye merak eden tüketiciler, bankadan cevap gelmesini beklemeden sonucu sorgulatabilirler. Bunun için bankanın herhangi bir şubesine giderek, kredi onaylarınız hakkında yetkililerden bilgi alabilmeniz mümkün.

Başvurunuzun onaydan geçip geçmediğini, yetkililer TC kimlik numaranız yardımıyla anında görüntüleyebilmektedir. Ancak şubeye gitmek için yeteli vaktiniz yoksa Ziraat Bankası kredi sorgulama işlemlerinizde 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Nerede olursanız olun, dileğiniz an ulaşıp bilgi alabileceğiniz müşteri hizmetleri kredi başvurunuz hakkında yönelteceğiniz sorulara anında yanıt verebilir. Hızlı bankacılık kanallarından biri olan telefon bankacılığı sayesinde kolay bir şekilde Ziraat Bankası kredi sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve başvurunuzun an itibariyle hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Tarafımıza sıkça yöneltilen Ziraat Bankası SMS ile kredi sorgulama hakkında da şunu belirtmeliyiz ki; bankanın henüz SMS bankacılığı sorgulama hizmeti vermemektedir. Bu nedenle mesajla kredi başvurularınızı sorgulamanız ne yazık ki mümkün değil. Bu konuda bankanın herhangi bir yeni hizmeti olursa, yazımız güncelleyerek siz değerli okurlarımıza bilgilendirme yapılacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.