Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut kredileri kapsamında müşterilerine pek çok ürün sunan bankalardır biridir. Konut kredisi kategorisinde banka anlaşmalı konut projelerine özel kredi imkânları, çiftçilerin ev sahibini olmasını sağlayan konut kredisi, bireylerin daha güvenli yaşayabilmesi için kentsel dönüşüm kredisi, Oyak mensuplarına özel kredi, kira ödemek yerine barınma kendi evini satın almayı planlayanlara ve yatırım amaçlı ev almak isteyenlere çeşitli kredi imkânları sunmaktadır. Çeşitli ve cazip kredi oranları ile Ziraat Bankası, konut kredisi konusunda öne çıkmaktadır!

Üstelik bu kredi kampanyalarında Ziraat Bankası’nın uyguladığı faiz oranları da oldukça makul. Konut kredisi için Ziraat Bankası’na başvuruda bulunmak isteyenler için hazırladığımız bu yazıda bankanın başvuru şartlarını, kanallarını ve uygulanan faiz oranlarını bulabilirsiniz…

Ziraat Bankası Konut Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi almak istediğinizde maksimum 120 ay olmak suretiyle dilediğiniz vadeyi seçebilirsiniz. Maksimum çekilecek olan kredinin miktarı ise ekspertiz raporuna göre belirlenmektedir. Ekspertiz değerine göre konut bedelinin en fazla %80 oranına kadar kredi talep edebilirsiniz.

Ayrıca kredi çekmek istediğiniz evin üzerine ipotek tesis edilmektedir. Bu ipoteğin ardından gerekli görülmesi durumunda ek bir teminat istenebilir. Bankanın kullandırmakta olduğu kredi süresi boyunca konut, zorunlu deprem sigortası ve hayat sigorta yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası konut kredisi kapsamında 15 çeşit ürün seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan bazıları barınma ihtiyacı olan tüketicilere yönelikken, bazıları da yatırım amaçlı ev satın almak isteyenlere yönelik düzenlenmiştir. Bu nedenle her kredi ürünü için uygulanan faiz oranları değişmektedir.

Barınma ihtiyacınızı karşılamak amaçlı ev kredisi kullanmak istiyorsanız, çekeceğiniz miktara göre değil geri ödemede seçeceğiniz vadeye göre faiz uygulanmaktadır.

Ödeme sıklığınız için de ayda bir ya da 3 ayda bir seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Her ikisinde de faiz oranı değişmemekte sadece seçeceğiniz vade sayısına göre değişik oranlarda hesaplama yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belge Ve Şartlar

Bireysel konut kredisinden yararlanmak istediğinizde kredi tipinize göre farklı belgeler talep edilmektedir. Eğer barınma amaçlı konut kredisi kullanmak istiyorsanız başvuru formu, çalışma durumunuzu beyan eden gelir belgesi, sürücü belgesi, nüfus cüzdanı ya da pasaport fotokopisi, alınmak istenen evin tapu belgesi fotokopisini hazırlamanız gerekmektedir.

Ayrıca tüzel kişiliklerin ortağı olan tüketicilerden ortağı olunan şirkete dair ana sözleşmenin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi ve/veya gazetelerinin fotokopisi de talep edilmektedir. Serbest Meslek Mensupları ise bağlı oldukları mesleki kuruluştan alınan üyelik belgesinin fotokopisini teslim etmek zorundadır. Ayrıca tüm belgelerin teslim edilmesi sonucunda gerekli görülürse şubeden başka belgelerde istenebilir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası konut kredisi ürünlerinden hangisine başvuru yapacağınızı belirlediyseniz size en yakın şubeye müracaatta bulunabilirsiniz. Şubeye gitmeye vaktiniz yoksa internet sitesi üzerinden de başvurunuzu gönderebilirsiniz. Hatta internet şubesi kullanıcısıysanız çok kısa sürede konut kredisi bölümünden başvuru yapabilirsiniz.

Bankanın mobil uygulamasına sahip olanlar ise Ziraat Mobil uygulamasından başvurular bölümünü kullanarak, konut kredi ürünlerinden birine müracaatta bulunabilirler. İnternet sitesi, internet şubesi ya da Ziraat Mobil uygulaması için internet erişiminiz olması gerekmektedir.

Eğer internete erişim sağlayamadığınız bir yerdeyseniz o halde çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çünkü banka müşteri temsilcileri aracılığıyla da konut kredisine başvuruda bulunmayı sağlıyor. Veyahut internet erişiminiz yok ama yakınlarınızda Ziraat Bankası ATM’si var ise bankamatik kanalını da kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapağınız ön başvuru sonrasında talebiniz banka tarafından incelemeye alınacaktır. Bu aşamada özellikle ödemelerini zamanında yapan iyi bir kredi müşterisiyseniz süreç sizin lehinize işleyebilir. Kredi başvuru girişi için gerekli belgeleri teslim etmeniz istenecektir. Sonrasında da kredibilitenize bakılarak ön onay verilir ve ekspertiz raporu için ödeme yapmanız istenir.

Raporun sonuçlanıp bankaya ulaşması 1 ile 3 gün arasında değişmektedir. Bu rapor neticesinde banka, kredi talebiniz ile ilgili kesin kararını vermektedir. Onay verilen krediler kullanımı için tapu ipotek işlemleri başlar ve kredi ödemeniz yapılır…

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca Ziraat Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayın!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.