Kredilog.com

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama 2018

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ekspertizin sunduğu değerin %80’ine kadar konut kredisi sunan bankalardan Ziraat; Türkiye’nin en güvenilir bankacılık kuruluşlarından bir tanesi. Uzun süredir hizmetlerini devlet altında yürüten ve kendisini gün geçtikçe gençlere, emeklilere, çiftçilere yönelik geliştiren Ziraat Bankası’nın konut kredisinin faizlerini sabit bir oranda tuttuğunu ve son dönemde pek çok bankaya nazaran bu krediyi daha fazla kullandırdığını da biliyoruz.

Müşterilerini konut kredisi bağlamında işyeri ve ev sahibi yapan Ziraat Bankası’nda; hem evi yatırım amacıyla kullanacaklara, hem de evsiz olup da ev sahibi olmak isteyenlere özel teklifler mevcut; ancak faiz oranı hep aynı! Bu yazımızda, sizler için Ziraat Bankası konut kredisi hesaplaması hakkında bilgiler verecek, bunun yanında faiz oranları hakkında bilinmesi gerekenleri sunmaya gayret edeceğiz.

Siz de, Ziraat Bankası’ndan konut kredisi sahibi olmak istiyorsanız, yazımızı takip ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Çeşitleri

10.000 TL’den 1.000.000 TL’ye kadar tarafınıza konut kredisi sunabilen ve bunu 120 aya kadar vadeleyebilen bankalardan Ziraat Bankası’nda konut kredisinin pek çok çeşidi mevcut. Tıpkı QNB Finansbank gibi konut kredisini kendi içerisinde bölümleyen Ziraat Bankası’nda konut kredileri aşağıdaki gibi listelenebilir.

– Konut ürün paketi
– Gayrimenkul konut kredisi
– Komisyonsuz konut kredisi
– Bireysel işyeri kredisi
– Transfer konut kredisi
– İnşaat tamamlama kredisi
– Çalışanın / Emeklinin artısı konut kredisi

Her konut kredisinin kendine has özellikleri olduğunu biliyoruz ancak her konut kredisinin faiz oranı kendi içerisinde değişiklik göstermiyor. Peki, bu ürünlerden birini alma girişiminde bulunursanız, öncelikle hesaplamasını nasıl gerçekleştirebilirsiniz, bunu açıklayalım.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplaması

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’nda konut kredisi hesaplamak için öncelikle bilmeniz gereken birkaç etmen mevcut. Faiz oranı dahilinde bilmeniz gereken bu masraf kalemlerini bilmemeniz halinde, herhangi bir şekilde gerçek ve sağlıklı bir konut kredisi hesaplama gerçekleştirebilmeniz çok zor. Bu kalemler, aşağıdaki gibi listelenebilir.

– Dask sigortası ücreti
– Kredi tahsis ücreti
– Dosya masrafı
– Ekspertiz ücreti
– Taşınamaz rehin ücreti

Yukarıdaki başlıca beş ücretlendirme, Ziraat Bankası tarafından, müşterilerine sunulan ücretlerken aynı zamanda yüksek meblağlı konut kredilerinde bir de hayat sigortası türevinde sigortalandırmalar talep edilebilmektedir. Sonuçta, öncelikle almak istediğiniz kredi miktarını belirleyip bunu faiz oranına endekslemeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nda faiz oranı sabit olarak %0,88 ve bu vade oranı artsa bile değişmiyor. En fazla 120 ay vade ile istediğiniz tutarı bu faiz oranına endeksleyip faizli kredi borcunuzu bulduktan sonra, yapmanız gereken şey, masraf kalemlerinin tutarlarını kesin olarak öğrenmek ve faizli kredi borcunuza eklemek. Nihayetinde, toplam borcunuzu görebilirsiniz ve ne kadar vade isterseniz, o sayıya böldüğünüzde aylık taksit miktarınız da ortaya çıkar.

Bunlarla uğraşmak istemezseniz, kesin sonuçlar vermemekle birlikte Ziraat Bankası kredi hesaplama programını kullanabilmeniz mümkündür.

Erişmek için tıklayın; http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.