Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi

Bu günlerden bankalardan pek çok uygun oranlar ile konut kredisi bulmak mümkün. İhtiyacınız doğrultusunda konut alımına karar verdiğinizde ya da yatırım amaçlı ev almak istediğinizde gerekli finansmanı sağlayabilmek için siz de konut kredisi kullanabilirsiniz. Ülkemizde faaliyet gösteren hemen hemen her banka konut kredi ürün seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Ancak Ziraat Bankası bu ürünlerine bir yenisini daha ekleyerek, müşterilerinin komisyonsuz konut kredisi kullanabilmesini sağladı. Bu kredi türünden yararlanmak isteyenler için yazımız içerisinde komisyonsuz konut kredisi özelliklerini, faiz oranlarını ve başvuruda gerekli temel belgeleri paylaştık…

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası komisyonsuz konut kredisinin en belirgin özelliği kredi tahsis ücretinin alınmamasıdır. Bu nedenle kredi tahsis ücretinin tahsil edilmesini istemeyen tüketiciler ev almak istediklerinde bu kredi türünden yararlanabilirler. Kredi kullanımında teminat olarak, krediye konu olan gayrimenkulün üzerine ipotek tesis edilmektedir. Bunun haricinde başvurunuz incelendiğinde gerekli görülürse ek teminatta talep edilebilir.

Maksimum 120 ay vadeli ödeme seçeneği ile kullandırılmaktadır. Komisyonsuz konut kredisinin özellikleri arasında sigorta yapılıyor olması da yer almaktadır. Kullandığınız kredinin vadesi boyunca konut, hayat ve deprem sigortası yapılacaktır. Kesintisiz olarak sağlanan bu finansman kapsamına İnşaat Tamamlama Kredisi ile Transfer Konut Kredisi ürünleri de dahildir. Bu nedenle söz konusu iki ürün için de Ziraat Bankası komisyonsuz konut kredisinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası tarafından müşterilerine özel oluşturulan komisyonsuz konut kredisini kullanmadan önce faiz oranları ile hesaplamaya dâhil olan masrafları incelemeniz size avantaj sağlayacaktır.

Oran hesaplanırken almak istediğiniz kredi tutarına değil, ödemek istediğiniz vade sayısına göre işlem yapılmaktadır. Dolayısıyla vade sayınızın az olması ya da maksimum olması arasında fahiş bir faiz oranı artışı olmadığı ortadadır. Ayrıca kredinin isminden de anlaşıldığı gibi kredi tahsis ücreti istenmemekte ve satın alınmak istenen evin ekspertiz değerinin en fazla %80’i olmak üzere bu oranda maksimum kredi kullanımına izin verilmektedir.

Komisyonsuz konut kredisi tüketici sözleşmesinde Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tuttuğu da açıkça belirtilmektedir. Bu nedenle söz konusu faiz oranları Mayıs ayı için güncel olup, bankanın bu oranları değişme hakkı bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belge ve Şartlar

Krediye başvuruda bulunmak için bankanın talep ettiği belgeler;

  • Sürücü belgesi, nüfus cüzdanı veya pasaport fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Gelir belgesi
  • Serbest Meslek Mensupları da bünyesinde oldukları meslek kuruluşlarından alınması gereken üyelik belgesinin fotokopisi
  • Satın alınacak olan evin tapu fotokopisi
  • Tüzel kişiliklerin ortağı olan müşterilerinden ortağı olunan firmaya dair ana sözleşmenin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi ve-veya ticaret sicil gazeteleri
  • Şube yetkilileri tarafından gerekli görülen diğer belgeler.

Ayrıca bunlar haricinde Transfer konut kredisi ve İnşaat Tamamlama konut kredisi ürünleri ile komisyonsuz konut kredisi kapsamında finansman sağlamak isteyenlerden şu belgeler talep edilmektedir:

  • Transfer konut kredisi kapsamında başvuruda bulunacaklardan satın alınmış olan evin tapu belgesi fotokopisi,
  • İnşaat Tamamlama konut kredisi kapsamında başvuru yapacak müşterilerden de inşa halindeki konutun krediye konu olabileceğini belirten ve asgari yüzde 70 inşaat seviyesinde olduğunu gösteren belgeler istenmektedir.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıda yer alan faiz oranlarını ve vade seçeneklerini inceledikten sonra ödeme koşullarının size uygun olduğunu düşünüyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesinden başvuru yapabilirsiniz. Anında başvuruda bulunmak isteyenler ise bankanın internet şubesi aracılığı ile hesaplarına giriş yaparak Başvurular bölümünden ilgili kredi ürünü için müracaatta bulunabilirler.

Son olarak Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi için kullanabileceğiniz başvuru kanalı telefon bankacılığıdır. Bu yöntem ile başvuruda bulunmak isteyenler 0850 220 00 00 telefon numarasına sahip müşteri hizmetlerini arayarak, gerekli adımları takip edebilir ve müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra komisyonsuz konut kredisi kapsamında finansman kullanmak istediklerini belirtebilirler.

Hangi kanalı kullandığınız önemli olmaksızın, yapacağınız müracaatın ardından başvurunuz incelemeye alınacaktır. Krediyi kullanmak için uygun bir tüketici olduğunuza karar verilmesi durumunda tarafınızdan gerekli evrakların getirilmesi istenecektir. Belgelerinizi teslim etmeniz ile birlikte herhangi bir eksik olup olmadığına bakılarak, başvuruda bulunduğunuz limit kadar finansman sağlanacaktır…

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca Ziraat Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayın!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.