Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Bu yazımızda Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açmak ile ilgili tüm detayları ele alacağız.

Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açmak

Ziraat Bankası Kartları

Ziraat Bankası Türkiye’deki en çok tercih edilen bankadır ve hemen hemen her vatandaşın bu bankada hesabı bulunmaktadır. Son zamanlarda pandemi ile daha da büyüyen internetten alışveriş yapmak bir çok kesim tarafından kabul görmeye devam etmektedir ve ilerleyen yıllarda neredeyse her şey internet üzerinden halledilecek gibi durmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yaparken şüphesiz kredi kartı ya da banka kartına ihtiyaç duyulmaktadır ve Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açma işlemleri araştırılmaktadır. Ancak var olan kartınızı internet üzerinden yapılan işlemlerde kullanmak için öncelikle kartınızı internet alışverişine açmak olacaktır. Şimdi Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açmak için ne yapmanız gerektiğine beraber bakalım.

Ziraat Bankası Kartını İnternet Alışverişine Açma Yöntemleri Nelerdir?

Pek çok vatandaş tarafından kullanılan Ziraat Bankası kartı son dönemlerde pandemi ile birlikte daha da artan online alışverişte kullanılan en çok kartlar arasında yer almaktadır. Bu sebep dolayısıyla bir çok kullanıcı Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açma yöntemleri nelerdir? sorusunun cevabını merak edip araştırmaktadır. Eğer sizin de Ziraat Bankası karınız varsa şu yöntemleri kullanarak kartınızı internet alışverişleri için açabilirsiniz;

 • İnternet bankacılığı kullanarak,
 • Mobil bankacılık kullanarak,
 • Müşteri hizmetlerini arayarak,
 • SMS yolu ile mesaj atarak.

Şimdi gelin bu yöntemleri kullanarak Ziraat Bankası kartını internet alışverişine nasıl açacağınızı detaylı şekilde birlikte öğrenelim.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kartını online ödeme işlemlerine açmak için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden nasıl yapılır? adım adım gelin birlikte bakalım;

 • Ziraat Bankası internet şubesine TCKN ve şifre girerek giriş yapınız,
 • İşlem yap menüsünden kartlarım seçeneğini tıklayınız,
 • Kartlarım menüsünde görüntülediğiniz kartlarınızdan hangisini açmak istiyorsanız tıklayın,
 • Seçtiğiniz kart için kart ayarları bölümünden alışveriş e-ticareti seçin,

Ziraat Bankası internet bankacılığı sayesinde gerekli bilgileri girerek kartlarınızı online kullanıma şubelere gitmeden açabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Üzerinden Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kartını online ödemelere açmak için mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden nasıl yapılır? adım adım gelin birlikte bakalım;

 • Telefonunuzdaki ziraat mobil uygulamasına gerekli bilgileri girerek giriş yapın,
 • Ziraat mobil uygulamasından sağ altta yer alan menüye tıklayın,
 • Menüde yer alan listeden kartlarım seçeneğini tıklayın,
 • İnternet alışverişine açmak istediğiniz kartı seçin,
 • Daha sonra karşınıza çıkan sayfada kart ayarlarına tıklayın,
 • Açılan sayfada işlem kısıtı seçeneğini seçin,
 • En sonunda açılan sayfada en alt bölümde yer alan e-ticaret başlığından kartınızı online işlemlere açabilirsiniz.

Ziraat mobil uygulaması ile başka hiçbir ek işleme gerek kalmaksızın istediğiniz kartı online işlemler için açabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kartınızı online işlemlere açmanın bir diğer yolu ise müşteri hizmetlerini arayarak yapmaktır. Kartınızı online işlemlere açma işlemi müşteri hizmetleri üzerinden nasıl yapılır? gelin beraber bakalım;

 • 0850 220 00 00 ya da 444 00 00 arayarak müşteri hizmetlerine bağlanın,
 • Müşteri hizmetlerindeki görevliye kartınızı internet alışverişine açmak istiyorum dedikten sonra görevli size güvenlik için birkaç soru soracaktır,
 • Eğer sorulara doğru cevap verir iseniz kartın yasal sahibi olduğunuz ispatlanmış olacaktır,
 • Güvenlik sorusu olarak anne kızlık soyadının harflerini sorabilir, kartınıza ait bilgileri sorabilir.

İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanmıyorsanız ve SMS atmasını bilmiyorsanız kartı online işlemlere açmanın tek yolu müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Tüm bilgilere doğru cevap verdikten sonra dilediğiniz işlemi yapabilir, kolaylıkla kartınızı online işlemlere açabilirsiniz.

SMS ile Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kartını online işlemlere açmanın diğer bir yolu ise SMS yolu ile olmaktadır. İnternet bankacılığı ya da telefon bankacılığına gerek duymadan telefonunuz üzerinden göndereceğiniz tek bir SMS ile kartınızı online işlemlere açabilir ve kartınızı gönül rahatlığı ile e-ticaret sitelerinde kullanabilirsiniz. Kartınızı online işlemlere açma işlemi SMS ile nasıl yapılır? birlikte inceleyelim;

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek EONAY yazıp boşluk bırakın.
 • Daha sonra online işleme açmak istediğiniz kartınızın son 6 hanesini yazın.
 • Kartınızın son 6 hanesinin doğruluğundan emin olduktan sonra 4757’ye gönderin.

Bir kaç dakika içinde bilgilendirme mesajı gelecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta Ziraat Bankası’na ait birden çok kartınız var ise her kart için ayrı SMS atmanız gerekecektir.

3D Secure Nedir?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde 3D Secure güvenlik sistemi kullanılmaktadır. 3D Secure, kredi kartları ve banka kartları için oluşturulmuş en üst düzeyde güvenlik sistemidir.

İnternet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapmayı kolaylaştırmak için geliştirilen bu sistem alışveriş esnasında sisteme kayıtlı cep telefonu numaranıza tek kullanımlık SMS şifresi atar. Sizde bu tek kullanımlık SMS şifresini girerek alışverişinizi güven içinde tamamlayabilirsiniz.

Eğer sistem üzerinde bir cep telefonu numaranız kayıtlı değil ise kartınız online işlemler için açık olsa dahi kartınızı internet üzerinden yapacağınız ödemelerde kullanamazsınız. Sisteme cep telefonu numarası kayıt etmek istiyorsanız sizler de en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kartım İnternet Alışverişine Açık mı?

Ziraat Bankası kartım internet alışverişine açık mı? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız yukarıda anlattığımız yollar ile kartınızın online işlemlere açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden kartlarım seçeneği üzerinden kart ayarlarına tıklamanız yeterli olacaktır. Sayfada açılan e-ticaret seçeneğinden ilgili butonun aktif ya da pasif olmasına bakabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası kartınızı online işlemlere kapatmak istiyorsanız açma işlemlerini gerçekleştirdiğiniz yollarla tekrar kartı online kullanıma kapatabilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Yükseltme > TIKLAYIN

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İşlemleri > TIKLAYIN

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.