Kredilog.com

Ziraat Bankası İpotekli Kredi Başvurusu 2018

Ziraat Bankası İpotekli Kredi

İhtiyaçlarınız karşılığında bireysel kredi kullanmak istiyor fakat talep ettiğiniz miktar, yüksek bir meblağ mı oluşturuyor? Yüksek tutarlı ihtiyacınız için uzun vade imkânı tanıyan bireysel krediler buluyor fakat düşük tutarlı ödeme mi tercih ediyorsunuz?

O halde Ziraat Bankası ipotekli kredi başvurusu tam size göre olabilir. Çünkü bankanın düşük tutarlı ödemeleri sayesinde zorluk yaşamadan ödemelerinizi yapabilir, başvuru sonrasında hemen kredi kullanımının sağlanmasıyla da ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz. Bankanın kredi seçenekleri arasında sıklıkla kullanılan bu kredi türü için başvuru kanallarını ve özellikleri aşağıdaki konu başlıklarından inceleyebilirsiniz…

Ziraat Bankası İpotekli Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası İpotekli Kredi Özellikleri

İpotekli bireysel finansman kredisi kullanmaya karar vermeniz aşamasında sizlere yardımcı olabilmesi için bu kredi türünün başlıca özelliklerini aşağıda başlattık. İşte maddeler halinde Ziraat Bankası ipotekli kredi özellikleri:

 • 48 aya kadar ödeme imkânı tanıyan bir kredi türüdür.
 • Krediye konu olan gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilmektedir.
 • Gerekli görüldüğünce şubelerce ek teminat istenebilmektedir.
 • Kullanılan kredinin vadesi boyunca konut, zorunlu deprem sigortası ve hayat sigortası yapılmaktadır.
 • Kullandırılabilecek azami tutar gayrimenkule göre değişmektedir.
 • Konut için belirlenen azami tutar, ekspertiz değerinin %80’i kadardır.
 • İmarlı arsalar için bu değer %50 oranındadır.

Son olarak iş yeri için ekspertiz değerinin yüzde 75’i kullandırılabilmektedir.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi Faiz Oranları ve Hesaplama

İhtiyaç kredisi seçeneklerinden biri olan ipotekli kredi hem kredi kullanım miktarı, hem de faiz oranları açısından klasik bireysel kredilere nazaran daha caziptir. Ziraat Bankası ipotekli kredi faiz oranları sayesinde yüzde 1,17 oranıyla kredi çekebilirsiniz.

Bu oran size uygun ise hesaplama aracını kullanarak, 1 ile 48 ay arasında değişen vade seçeneklerinden birini seçerek hesaplama yaptırabilirsiniz. Üstelik bu kredi türünün faiz oranı, taksit ödemeleri yaparken de değişmiyor. Bu nedenle kredinizi eşit taksitlerle ödeme imkânına sahip oluyorsunuz. Maksimum 48 ay vade ile Ziraat Bankası ipotek kredisi talep edilmektedir. Fakat kredi geri ödemesi için dilerseniz aydan aya değil, 3 aylık periyotlarla ödeme seçeneğini de seçebiliyorsunuz.

İpotekli kredi hesaplaması sonrasında örnek ödeme tablosuna, diğer ürün ve hizmetlerin ücretlerine ulaşabilirsiniz. Örneğin ekspertiz ücreti olarak tarafınızdan 445 TL ile 1607 TL arasından bir ücret talep edilmektedir. Bu şekilde iki farklı fiyat verilmesinin nedeni ise meskenlerin metrekaresine göre işlem yapılıyor olmasıdır. 250 metrekareye kadar olan meskenler için asgari tutar uygulanırken, 20 bin üzeri metrekare meskenler için azami tutar uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belge ve Şartlar

Başvuru sürecinde kişilik türünüze göre farklı belgelerin istenebileceğini unutmayınız. Örneğin tüzel kişiliklerin ortağı olan bireylerden, ortağı olunan şirkete dair ana sözleşmenin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi ve/veya gazetelerinin fotokopisi istenmektedir. Bunun gibi durumlar haricinde Ziraat Bankası ipotekli kredi başvuru için gerekli belgeler şu şekildedir:

 • Nüfus cüzdanı, başvuru sahibinin sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi.
 • İpotekli bireysel finansman kredisine dair başvuru formu.
 • Çalışma durumunuzu belgeleyen gelir evrakı.
 • Teminata alınacak olan gayrimenkullere dair evraklar.
 • Serbest Meslek Mensupları için gerekli olan üyelik belgesinin fotokopisi. (Bağlı oldukları meslek kuruluşlarından alabilirler)

Ziraat Bankası İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’nın kredi kampanyaları arasında yer alan ipotekli finansman kredisine son dönemlerde oldukça fazla başvuru yapılıyor. Bunun nedeni hem uzun vade imkânı sunması, hem de faiz oranlarının son dönemde düşmüş olmasıdır. Siz de bu fırsatı kaçırmadan Ziraat Bankası ipotekli kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, size en yakın banka şubesine müracaatta bulunabilirsiniz.

İstediğiniz meblağda ihtiyaç kredisi çekebilmeniz için sizden yukarıda sıralanan belgeler haricinde, gerek görülürse farklı evraklarda talep edilebilir. İpotekli kredi başvurusu için şubeye gitmeden önce aklınıza takılan farklı sorular olursa, müşteri hizmetlerini arayarak temsilciler aracılığı ile sorularınıza yanıt bulabilirsiniz…

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca Ziraat Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.