Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası İnternet Şifresi

Ziraat Bankası, ülkemizin en önemli kurumları arasında yer alır ve bu durumu her daim sürekli geliştirerek yaptığı yatırımlar ile ele dosta ispatlar. Banka, Atatürk’ün onu kurdurduğu tarihten günümüze kadar Türk Halkı’nın yanında yer almış; birbirinden ayrı badireler atlatarak şu an içinde bulunduğu modern haline gelmiştir. Onun bu modern yapısına yakışan internet bankacılığı, herkesin dilediği yerden dilediği bankacılık işlemini yapmasına müsaade ederek; her yeri adeta bir banka şubesine dönüştürür.

İnternet bankacılığı, para çekme işleminin ötesinde yapılabilecek her türlü uygulamayı yapar ve yaptığı uygulamaların karşılığında hiç ya da şubeye oranla çok daha düşük ücret talep eder. Hem vakitten hem de bütçeden kazanç sağlayan internet bankacılığı, doğru ellerde uygulanırsa tam da aranan kan; gidilmek istenen ‘’İstikbal’’ olur. Bu kadar önem taşıyan ve insanların işlerini bu denli kolaylaştıran Ziraat Bankası internet şifresi nasıl alınır?

Ziraat Bankası internet şifresi nasıl alınır

Ziraat Bankası İnternet Şifresi Alma

İnternet şifresi alabilmek için ‘’Online Başvuru’’ yapmanız gerekir. Online başvuru, internet bankacılığını kullanma çalışmalarının ilki ve en önemlisi olarak dile getirilir. Başvurunun ardından elde edeceğiniz şifre ile dilediğiniz uygulamayı yapabilir, bulunduğunuz her yeri bir banka şubesine çevirebilirsiniz; fakat başvuru yapabilmek için banka hesap, nüfuz cüzdanı bilgilerinizi ve banka hesabının bağlı olduğu cep telefonunu yanınıza almayı unutmayın.

Şifre almak için interneti kullanabilir, birkaç dakikada dilediğiniz şifreyi alabilirsiniz ya da müşteri hizmetlerini aramanızda mümkün; fakat bu hamle, gereksiz yere vakit kaybı yaşamanıza neden olur.

Ziraat Bankası Online Başvuru ekranına ulaşmak için tıklayın.

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınız zaman sizi şöyle bir ekran karşılayacak;

Ziraat Bankası Online Müşteri Olma Ekranı

Bu ekranda sizden istenen bilgiler T.C. veya Yabancı/Vergi Kimlik Numarası, Cep Telefonu ve kişiye özel Güvenlik Kodu şeklindedir. Bu bilgileri doğru girdikten sonra Giriş butonuna tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuğunuz takdirde oturum açmak için girdiğiniz alana giderek şifre değişikliği yapma şansına erişebilirsiniz; hatta bazı durumlarda şifre değiştirmeden öte size eski şifrenizi geri verirler ama söylediğimiz gibi evvela oturum açma sayfasına gitmeli sonra da ‘’ Şifremi ya da parolamı unuttum’’ imgesine tıklamalısınız.

Oturum açma sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Ziraat Bankası Oturum Açma Ekranı

Bu ekranın altında görünen Şifremi ya da parolamı unuttum seçeneklerinden birine tıklayarak kolayca yeni şifre alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Şifre değişikliği üç şekilde olur:

  • Müşteri hizmetleri aranarak.
  • Oturum açıldıktan sonra şifreyi ayarlardan değiştirerek.
  • Online başvuru ile yeni şifre alarak.

Bu üç durum içerisinde en basit olan opsiyon: oturum açmadır.
Oturum açarak şifre değiştirmek için tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.