Kredilog.com

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma, Başvuru, Şifre Alma İşlemleri

Dijital bankacılık dönemiyle birlikte hayatımıza giren online işlemlerin gerçekleştirilmesini mümkün kılan mobil ve internet bankacılığı hizmetleri sayesinde, artık banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, bankacılık hizmetlerinin hemen hepsinden faydalanmak mümkün. Dijital bankacılık dönemine uyum sağlayarak hizmetlerini dijital ortama entegre eden ve bu sayede müşterilerine büyük kolaylık sağlayan Ziraat Bankası’nın müşterileri de, bilgisayar ya da akıllı cihazları aracılığıyla internet erişimlerinin olduğu her ortamdan bankanın hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Bireysel Müşteriler İçin Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığına giriş yapmak için öncelikle aşağıda paylaştığımız bağlantıya tıklayarak bankanın web sitesini açmanız gerekiyor.

 • Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza bankanın web sitesinin ana sayfası gelecek. Bu ekranda kırmızı dikdörtgenin içerisinde yazılı olan bireysel yazısına tıkladığınız takdirde internet bankacılığı bireysel giriş sayfasıyla karşılaşacaksınız.

 • Bu ekrandaki ilgili boşluklara T.C. kimlik numaranız ya da müşteri numaranız ile birlikte internet bankacılığı şifrenizi yazarak devam butonuna tıkladığınız takdirde sisteme giriş yapmış olacaksınız.

Ziraat Bankası internet bankacılığına bireysel müşteri girişi yapmak için TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Kurumsal Giriş Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığına kurumsal müşteri girişi yapmak için öncelikle aşağıda paylaştığımız bağlantıya tıklayın.

 • Aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza bankanın web sitesinin ana sayfası gelecek. Bu sayfanın sağ üst köşesinde yer alan kurumsal butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki giriş ekranı açılacak.

 • Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı hizmetinden kurumsal müşteri girişi yaparak faydalanmak için kimlik doğrulama adımını başarılı bir şekilde geçmeniz gerekir. Bunun için ilgili boşluklara müşteri numaranız, şifreniz ve kullanıcı adınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde girin. Ardından devam butonuna tıkladığınız internet bankacılığı kurumsal müşteri ana sayfası ile karşılaşacaksınız.

Ziraat Bankası’nın kurumsal internet bankacılığına giriş yapmak için TIKLAYINIZ.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma ve Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifremi unuttum problemiyle karşılaşmanız ya da bir şekilde sisteme giriş yapamamanız durumunda “şifremi unuttum” butonunu kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Açılan sayfadaki adımları takip ederek şifrenizi yenilemeniz mümkündür. Aynı zamanda Ziraat Bankası internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi için de şifrenizi sıfırlamanız gerekir.

 • Şifrenizi sıfırlamak için öncelikle aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın. Ardından kişisel bilgiler, güvenlik bilgileri, doğrulama şifresi ve şifre oluşturma adımlarından oluşan 4 aşamalı ekran karşılaşacaksınız.

 • Yeni parola alabilmek için ilgili boşluğa T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girin. Yabancı uyruklu müşterilerin ise bu aşamada ilk kutucuğa yabancı kimlik numaralarını girmeleri gerekiyor.

 • Bu aşamada kartınızla ilgili bilgileri boşluklara girmeniz gerekir. Kart numarası boşluğuna banka veya kredi kartınızın ön yüzünde yazılı olan 16 haneli sayıyı, CVV boşluğuna kartınızın arka yüzünde yazılı olan 3 haneli güvenlik kodunu, kart şifreniz boşluğuna ise kartınız ile alışveriş yaparken ya da ATM’de işlem yaparken kullandığınız şifrenizi yazın. Ardından devam butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçin.
 • 3. aşamaya geldiğinizde banka tarafından telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilecek. Bu doğrulama kodunu sisteme girerek son aşamaya geçtiğinizde ise yeni şifrenizi oluşturabileceksiniz.

Ziraat Bankası internet bankacılığı yeni şifre oluşturma işlemi için TIKLAYINIZ.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı EFT Ücreti Nedir?

Şubeden yapılan EFT ve havala gibi para transferi işlemlerinde banka politikasına bağlı olarak yüksek kesintiler yapabilir. Hizmet bedeli şeklinde tanımlanan kesintilerin tutarı, aynı işlemin internet bankacılığı aracılığıyla yapılması durumunda daha düşüktür.

Ziraat Bankası şubeden EFT ücreti: Gönderilen paranın miktarına bağlı olarak değişir. 250 TL ve üstündeki para transferlerinde yaklaşık 30 TL kesinti söz konusu olur.

Ziraat Bankası ATM’den EFT ücreti: Ziraat ATM’lerinden diğer bankalara yapılan EFT ücreti 10 TL olarak sabitlenmiştir.16:00’dan sonra yapılan işlemler geç EFT olarak algılanır ve daha yüksek ücretlendirme uygulanır. ATM’lerden yapılan geç EFT ücreti ise 12 TL’dir.

Ziraat Bankası internet bankacılığından EFT ücreti: Gönderilen para miktarına bakılmaksızın 4,5 TL olarak sabitlenmiştir. 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemleri geç EFT ücret tarifesi üzerinden değerlendirilir. Geç EFT internet bankacılığında 7 TL olarak ücretlendirilir.

Ziraat Bankası IBAN Numaranızı Anında Öğrenin: Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

Ziraat Bankası İnternet Alışverişi Onay İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 2016’da hayata geçirilen yeni düzenleme ile birlikte kredi kartı ve banka kartlarının banka onayı gerçekleştirmeden internetten alışveriş işlemlerine açılması mümkün değildir.

 • 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak, Ziraat Bankası internet şubesi veya Ziraat Bankası şubelerinden işlem onayını verebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanmak İçin Dakikalarca Bekleme!: Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı başvurusu yapmak için ilk olarak yazının devamında paylaştığımız bağlantıya tıklayarak Ziraat Bankası internet bankacılığı giriş ekranını açın.

 • Bu ekrandaki güvenlik adımlarının en altında yer alan “hemen başvur” butonuna tıklayın.

 • Ziraat Bankası internet bankacılığı açma işlemleri için karşınıza kişisel bilgiler, SMS şifre ve kart bilgileri şeklinde 3 basamaktan oluşan bir başvuru ekranı çıkacak.
 • Kişisel bilgiler basamağında kişisel bilgilerini doğru bir şekilde ilgili boşluklara girerek devam butonuna tıklayın.

 • İkinci basamağa geldiğinizde ise sistem kişisel bilgiler bölümünde girdiğiniz cep telefonu numaranıza yönlendirilen doğrulama kodunu girmenizi talep edecek.
 • SMS şifresini boşluğa girdikten sonra “devam” yazısına tıklayarak bir sonraki güvenlik aşamasına geçebilirsiniz.
 • Üçüncü aşamada ise kart bilgilerinin girilmesi yeterli olur.
 • Bütün güvenlik aşamalarının geçilmesinin ardından banka müracaatınızın uygunluğunu değerlendirerek Ziraat Bankası internet bankacılığı onay işlemini gerçekleştirecektir.

Ziraat Bankası internet bankacılığına başvuru sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri Nasıl Sorgulanır?

Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı sistemine giriş yaptıktan sonra hesap hareketlerini aşağıdaki adımları takip ederek inceleyebilirsiniz.

 • Hesap hareketlerinizi incelemek için sayfanın üst tarafında yer alan “durumunu izle” seçeneğine basın.

 • Açılan sayfa üzerinde hesap hareketlerini görmek istediğiniz vadeli ya da vadesiz hesabın solunda yer alan küçük boşluğu işaretleyin.
 • Ardından üst tarafta yer alan “hesap hareketleri” sekmesine tıklayın.

 • Görüntülemek istediğiniz tutar ve tarih aralığını girdikten sonra “göster” yazısına basmanız yeterlidir.

 • Aynı zamanda bu sayfa üzerinden “dekont al” seçeneğine tıklayarak hesap hareketlerinizin dökümünü de alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmeniz için akıllı cihazlarınızda Andorid ya da iOS işletim sisteminin kurulu olması gerekir. iOS işletim sistemli cihazlarda App Store, Android işletim sistemli cihazlarda ise Google Play Store aracılığıyla Ziraat Bankası internet bankacılığı indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android uyumlu Ziraat Bankası mobil uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ.

iOS uyumlu Ziraat Bankası mobil uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.