Kredilog.com

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu 2018

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaçlarınızı giderebilmek adına bireysel kredi kullanmak ve uzun vade imkânından yararlanarak daha düşük miktarlı ödeme yapmak için Ziraat Bankası ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın esnek kredi kullandırma şartları sayesinde başvurunuz onaylanır onaylanmaz kredi kullanımı sağlayabilir ve ihtiyaçlarınızı anında giderebilirsiniz. Ayrıca uygun faiz oranları sayesinde de ödemelerinizi zorluk yaşamadan yapabilirsiniz.

Bankanın kredi seçenekleri arasında en sık kullanılan ürünü ihtiyaç kredisi olduğu için bu konuda ürünün tüm özelliklerini ve başvuru kanallarını sizlerle paylaştık…

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Bankanın krediler kapsamında sunduğu birçok ürün seçeneği arasında müşterilerin sıklıkla tercih ettiği kredi türü Tüketici Kredisi’dir. Bu kredinin en çok tercih edilen kredi ürünü olmasının sebebi ise her türlü bireysel ihtiyacınız için kullanılabiliyor olmasıdır.

Örneğin yaz başlangıcında tatile gitmek istiyor ve masraflarınız için nakit paraya ihtiyacınız varsa Ziraat Bankası tüketici kredisine başvuru yapabilirsiniz. Veyahut elden aldığınız bir borcu toplu halde ödeyerek kapatmak ve bankaya taksitli ödeme gerçekleştirmek istiyorsanız, bu kredi türünün özellikleri tam size göre olabilir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisinin genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Müşteriler her türlü ihtiyaçlarının finansmanında Ziraat Bankası Tüketici Kredisi kullanabilirler.
 • Ödeme koşulları ayda bir ya da üç ayda bir olmak üzere esnek bir yapıya sahiptir.
 • Kullanılan kredi miktarı 48 aya kadar taksitlendirebildiği için tüketici zorluk yaşamadan düşük meblağda taksit ödemesi gerçekleştirebilir.
 • Kredi için düzenlenen vade süresince müşteriye hayat sigortası yapılmaktadır.
 • Kredinin kullandırımı için maddi veyahut şahsi teminat alınmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası tüketici kredisi güncel faiz oranı %1,19’dur. Almak istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarı yükselse de, azalsa da bankanın uyguladığı faiz oranı 1,19 seviyesinde olacaktır. Çünkü tüketici kredisi için bankanın belirlediği faiz oranı kullanılan kredi miktarına göre değişmemektedir.

Aynı şekilde ödeme planınız hazırlanırken, ödeme sıklığınızı nasıl tercih ederseniz edin bu faiz oranı değişmeyecektir.Ancak bankanın faiz oranını istediği zaman değiştirebilme hakkını saklı tuttuğunu unutmayınız. Bu nedenle sizin için uygun gelen bir faiz oranı tespit ettiğinizde, banka bu faiz oranını değiştirmeden başvuru yapmalınız…

Yüzde 1,19 faiz oranı ile Ziraat Bankası’ndan 10 bin TL üç ayda bir ödeme seçeneğiyle 48 ay vadeli kredi kullandığınızı düşünürsek, taksit tutarınız 879,55 TL olacak düzenlenecektir. Aynı koşullarda aynı meblağdaki tutarın ayda bir ödeme seçeneği ile kullandırıldığını düşünürsek, tüketicinin aylık taksit tutarı 289,25 TL olacaktır.

Krediyi kullanmadan önce yıllık maliyet oranı ve diğer masrafların ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için en yakın şubeye uğrayabilir ya da bankanın müşteri hizmetleri iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Ayrıca maliyet oranı ve diğer masrafların ücretleri haricinde vergiler ile sigorta ödemeleri hakkında da mutlaka bilgi alarak, istenilen meblağların uygun gelmesi durumunda krediyi kullanmanız sizi avantajlı bir konuma taşıyacaktır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belge Ve Şartlar

Bireysel ihtiyaç kredilerinden biri olan Ziraat Bankası Tüketici Kredisi için müşterilerin şubeye teslim etmesi gereken belgeler;

 • Tüketici Kredisi kullanım şartlarına göre düzenlenen başvuru formu,
 • Kredi kullanımını talep eden müşterinin gelir durumuna istinaden düzenlenen belge,
 • Kredi başvurusunda bulunan tüketicinin nüfus cüzdanı, ehliyet belgesi ya da kişiye ait pasaportun fotokopisi,
 • Son olarak başvurunun yapıldığı şubeden talep edilebilecek olan diğer belgelerdir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası ihtiyaç kredi ürünlerinden herhangi birine kolay başvuru yapılabilmesi için birçok seçenek sunmaktadır. Tüketici Kredisi için başvuruda bulunmak isteyen müşteriler en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, müşteri temsilcileri ile görüşebilirler.

Şubeye gitmek için vakitleri olmayan tüketiciler ise online başvuru kanalları üzerinden müracaatta bulunabilirler. Bankanın sunmuş olduğu online başvuru kanalları internet sitesi, Ziraat mobil uygulaması ve internet şubesidir. Ancak bu kanallar üzerinden ihtiyaç kredisine başvuru yapmak için internet erişiminiz olması gereklidir.

Eğer internet erişiminizin olmadığı bir konumdaysanız o halde çağrı merkezini arayarak, istediğiniz tutarda tüketici kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Son olarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabileceğiniz bankacılık kanalı ATM’lerdir. Yakınlarınızda bankamatik varsa Ziraat ATM bankacılık kanalı sayesinde dilediğiniz kredi çeşidine başvuru yapabilirsiniz.

 • Tüm bu seçeneklerde başvuru sonrası izleyen süreç ise şu şekildedir:
 • Başvurular kredi notu skoruna göre değerlendirmeye alınır.
 • Değerlendirmenin konunda başvuru sahibi kara listede yer almıyor ve kredi notu söz konusu kredinin kullanımına uygunsa, başvuru banka şubesine yönlendirilir.
 • Şube başvuru sahibinin Tüketici Kredisi için gerekli belgeleri getirmesini ister.
 • Teslim edilen belgeler incelendikten sonra eksiksiz ve uygun ise başvurunuza onay verilir.
 • Yetkililer tarafından hazırlanan Tüketici Kredisi kullandırma sözleşmesini imzalayarak, belirlediğiniz tutardaki krediyi şubeden teslim alabilir ya da banka kartınızla dilediğiniz zaman ATM’den çekebilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca Ziraat Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.