Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Havale veya EFT işlemi yapmak için, Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme adımlarını takip ederek kolayca öğrenin.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası Hesap Numarası

Banka hesap numaramızı para transferi işlemleri yapmak için günde pek çok kez kullanma ihtiyacı duyuyoruz. Ziraat Bankası’na ait hesabınızın hesap numarası, TR 0000 0000 1111 2222 3333 4444 gibi oluşturularak 8+4 olmak üzere toplamda 12 haneden oluşuyor. Yukarıda örnek verdiğimiz numaralar arasından ilk 4 basamak şube kodunu temsil ediyor. Ziraat Bankası şube kodları 3 ya da 4 sayı ile tanımlanıyor.

Ayrıca sizin hesabınıza veya bir başkası tarafından sizin hesabınıza para gönderme işlemini yapabilmek için karşıdaki kişinin hesap numarasını gönderme alanına girdikten sonra hesap sahibinin isminin baş harfi ile soyadının baş harfleri sizlere gösterilir. Para transferi yapacağınız kişinin adı ve soy adının baş harfleri para göndereceğiniz kişi ile uyuşuyorsa para transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme işlemi nasıl yapılıyor?

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası’na ait hesabınızın bağlı olduğu müşteri numarası, şube kodu ve ek bir numaranın birleşiminden oluşuyor. Ziraat Bankası hesap numarasını öğrenmek için Ziraat Bankası internet bankacılığı, Ziraat Bankası mobil şube, size en yakın Ziraat Bankası şubesi, telefonunuzdan göndereceğinizi bir SMS ile veya Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak öğrenmeniz çok kolay. Bazı bankalar, bankaya ait hesap numaranızı banka kartınızın üzerine yazmasa da Ziraat Bankası size ait olan Ziraat Bankkart’ın sol alt köşesinde banka hesap numarası bilginize yer veriyor. Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme işlemini yapmanız için kullanabileceğiniz farklı yöntemleri aşağıda sizler için derledik.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma için > TIKLAYIN

Ziraat Bankkart ile Hesap Numarası Öğrenme

Banka hesap numaranız banka hesabı açtığınız şube kodu, size ait müşteri numarası ve ek numaranın birleşimi ile oluşturuluyor. Ziraat Bankası hesap numaranızı, size ait olan Ziraat Bankkart üzerinden öğrenmeniz mümkün. Ziraat Bankkart’ların büyük bir çoğunluğunun üzerinde size ait banka hesap numarası yazar. Bu numara da genel olarak, diğer banka kartlarında da olduğu gibi, size ait Ziraat Bankkart’ın sol alt bölümünde ya da kart numarasının hemen alt bölümünde yazılmış oluyor. Size ait olan Ziraat Bankası Hesap Numarasını, Ziraat Bankkart üzerinden şu şekilde öğrenebilirsiniz:

 • Ziraat Bankası Hesap Numarası, büyük bir ihtimalle size ait olan Ziraat Bankkart’ın sol alt kısmında ya da kart üzerinde yazılı olan kart numarasının hemen alt kısmında yer alıyor.
 • Kart üzerinde yer alan “Hes. No” yazısından sonra başlayan 16 haneli numara yine sizin hesap numaranız oluyor.

İnternet Bankacılığı ile Hesap Numarası Öğrenme

İnternet Bankacılığı ile Hesap Numarası Öğrenme işlemi yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden Ziraat Bankası internet şubesine veya Ziraat Mobil uygulamasına bilgileriniz ile giriş yapın.
 2. Giriş işlemini yaptıktan sonra “Hesaplarım – Tüm Hesaplarım – Hesap Seçimi” adımlarını takip ederek hesap numarasını öğrenmek istediğiniz hesabın sayfasına girin.
 3. Ardından karşınıza çıkacak olan ekran ile Ziraat Bankası hesabınıza ait olan IBAN numaranızı ve banka hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.
 4. Burada açılacak olan sayfanın üst köşesindeki rakamlar sırasıyla şube kodu, müşteri numaranız ve ek numarayı; alt kısımda TR ile başlayan rakamlar ise hesabınıza ait olan IBAN numarasını temsil ediyor.
 5. Eğer bir para transferi almak veya para transferi yapmak istiyorsanız, en kolay en güvenli ve en basit yol olarak IBAN numaranızı gönderin ve para transfer işleminin güvenli bir şekilde tamamlayın.

SMS ile Hesap Numarası Öğrenme

Dilerseniz, Ziraat Bankası hesap numarasını öğrenme işlemini, cep telefonunuzdan göndereceğiniz bir SMS ile çok kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Hesap sorgulama servisi sayesinde günün her saati SMS ile Ziraat Bankası hesap numarası öğrenmek için şu adımları takip edin:

 1. Cep telefonunuzun SMS bölümüne giriş yapın.
 2. Ardından, mesaj yazma alanına, büyük harflerle “HESAPBILGI” yazdıktan sonra size ait “kartınızın son 6 hanesini” yazarak ardından “4747”ye kısa mesaj gönderin. Örnek SMS: “HESAPBILGI boşluk 123123”
 3. Ziraat Bankası tarafından talebiniz alınarak kısa bir süre içerisinde SMS ile size dönüş yapılıyor. Gelen SMS’i açarak Ziraat Bankası hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.
 4. Ayrıca Ziraat Bankasındaki hesabınıza ait olan hesap numarasını öğrendiğiniz mesaja bakarak, 16 haneli hesap numarasının 5. rakamından 12. rakama kadar olan 8 haneli kısım aynı zamanda sizin Ziraat Bankası müşteri numaranız oluyor.

Ziraat Bankası müşterilerimize sunulmuş olan SMS ile yeni bankacılık kanalı sayesinde 7 gün ve 24 saat, şubeye gitmenize gerek kalmadan ve nerede olursanız olun hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası IBAN No Sorgulama, Öğrenme ve Hesaplama > TIKLAYIN

Ziraat Bankası Şubesinden Hesap Numarası Öğrenme

Dilerseniz de Ziraat Bankası çalışma saatleri içerisinde size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine giderek, sadece kimlik belgeniz ile gişedeki müşteri temsilcisinden Ziraat Bankası hesap numarası veya Ziraat Bankası IBAN numaranızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası şubeleri için çalışma saatleri ise sadece hafta içi 09:00-12:30 ve 13:30-17:00 arasında oluyor.

Ziraat Bankası Ek No Nerede Yazar?

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı ek no nerede yazar? sorusunun cevabı için ilk önce numaranızın 1111888888885001 olduğunu farz edelim. Ziraat Bankası ek no 4 haneli olan 5001 numarası oluyor.

Ayrıca bakınız:

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu > TIKLAYIN

Akbank Faizsiz 5000 TL Kredi > TIKLAYIN

CarrefourSA Faizsiz Kredi ( 40000 TL %0 Faiz ) > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.