Kredilog.com

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2018

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Devlet destekli bankalardan bir tanesi olan ve geliştirdiği vizyonu ile sadece çiftçiye değil; aynı zamanda emekliye, memura ve öğrenciye de desteklerini esirgemeyen Ziraat Bankası; şüphesiz en çok tarımsal işlerle uğraşan kişilerce kullanılıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile sürekli iletişim halinde olup, devlet destekli kredilerde öncü bir rol oynayan Ziraat Bankası’nda siz de bu kredilerden yararlanan bir kişi olabilirsiniz. Türkiye’de Denizbank son dönemde kendisini geliştiren bankalar arasında göze çarpıyor ancak çiftçilik ve hayvancılık kredisi konusunda, hala ilk adresin Ziraat Bankası olduğu aşikar.

Düşük faiz ve geniş ödeme yöntemleriyle tarafınıza hayvancılık kredisi verebilen Ziraat Bankası, işinize uygun ödeme planları oluşturması ile biliniyor. Çiftçilere ve hayvancılara sunduğu kredi olanaklarının yanında, kredi kartı olanaklarını da sağlayan Ziraat Bankası, şüphesiz köylünün her zaman dostu.

Bugünkü yazımızda, Ziraat Bankası hayvancılık kredisi ürününe dair bütün bilgileri edinebileceksiniz. Siz de bir işletme sahibi yahut çiftçi / hayvancı adayıysanız, yazımızı okuyarak kredilere dair bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası Faizsiz Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası’ndan faizsiz hayvancılık kredisi alabilmek için gerçek yahut tüzel kişi olmanız fark etmiyor. 2016’nın Son aylarında Resmi Gazete ile yürürlüğe giren karar, Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası işbirliği ile 2017 yılında faizsiz hayvancılık kredisi verileceğini doğruladı.

Buna göre:

 • Kombine damızlık sığır yetişticiliği,
 • Etçil kombine sığır yetiştiriciliği,
 • Düve yetiştiriciliği,
 • Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği,
 • Arıcılık ve kanatlı hayvan yetiştiriciliği,
 • Su ürünleri avcılığı,
 • Hindi besiciliği

alanlarına %100 faiz indirimi ile kredi sunulabilecek. Geniş ödeme seçenekleri ile sunulan bu kredi Ziraat Bankası tarafından verilirken, faiz indirimini devlet üstlenecek.

Yukarıdaki alanlarda işletme sahibiyseniz yahut bireysel olarak işletim gerçekleştirmek istiyorsanız, gerekli belgeler ile birlikte şartları sağlamanız halinde başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Ziraat Bankası, çiftçi yahut hayvancılık işleri ile uğraşacak hayvancı adayına, gerekli bilgileri verebiliyor ve krediniz onaylandıktan sonra, dilediğiniz ödeme periyodunda ödemeleri yapabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi İçin İstenen Şartlar

Ziraat Bankası’ndan hayvan kredisi alabilmek için tarafınıza koşulan birkaç şart mevcut. Eğer siz de bu şartları sağlıyorsanız, kolay bir biçimde kredi sahibi olabilirsiniz. Öncelikle, alacağınız krediye yönelik yatırımın, yukarıdaki maddelerden birine ait olması gerekiyor. Yani, hayvancılık işiyle uğraştığınızı bir şekilde Ziraat Bankası’na kanıtlamanız şart. Bu şartı tamamlamak için ÇKS’den belge alabilir yahut hali hazırda bu alanlara uygun bir firmanın sahibiyseniz, bunun oda kaydı yahut vergi levhasını Ziraat Bankası’na iletebilirsiniz.

Bir diğer şart ise elbette geçmişte aldığınız kredileri düzgün ödemeniz yönünde. Düzgün ödemediğiniz kredi borçlarınız geçmişten gelerek sizin kredi almanıza engel olabilecek en büyük etmenlerden bir tanesidir. KKB puanı bağlamında değerlendirilebilen bu şartta; KKB puanınız yeterince düzgün ise Ziraat Bankası hayvan kredisinden sıfır faizli olarak yararlanmanızda bir sakınca olmayacaktır.

Bu tür koşulların ve üretimini yapacağınız konunun Ziraat Bankası hayvan kredisi ürününe uygun olması durumunda; başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz ve değerlendirme süreci sonucunda kredinizi alabilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’ndan hayvancılık kredisi alarak, yakıt, yem, ilaç, ahır ve ağıl yapımındaki malzemelerin temini gibi pek çok masrafı aradan çıkarabilmeniz; işletmenizi modernize edebilmeniz yahut elinizdeki hayvanları gençleştirebilmeniz mümkündür. Hayvancılık kredisi başvurusu için ise aşağıdaki belgeler çoğu zaman tarafınızdan istenmektedir.

 • Kimliğiniz ve bir fotokopisi
 • Çiftçi kooperatifine kaydınızın olduğuna dair bir belge.
 • Hayvancılık yapacağınız arazinin kaydına dair bir belge.
 • Teminat göstereceğiniz emtialara dair belgeler.
 • Varsa gelir belgeleriniz.

Yukarıdaki belgelerle birlikte, herhangi bir Ziraat Bankası’na giderek; faizsiz hayvancılık kredisine başvuru yapmak istediğinizi belirtebilir ve gerekli formları doldurarak, başvurunuzu sağlayabilirsiniz. TKK işbirliği ile verilen bu kredide, TKK ile herhangi bir biçimde iletişime geçmenize gerek yoktur. Direkt olarak Ziraat Bankası’ndan başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.