Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti

Bu yazımızda, yüksek tutarlar para gönderimi yapmak istediğiniz zaman Ziraat Bankası Günlük EFT Limitinize dair tüm detayları öğreneceksiniz.

Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti

Ziraat Bankası EFT

Uzun adı Elektronik Fon Transferi olan ve günümüzde para transferi işlemleri için sıklıkla kullandığımız EFT işlemi, bankalar arası para transferi yapmamızı sağlıyor. Bir başka kuruma ait ve sizin bankanızın dışında bir hesaba para transferi yapmak istiyorsanız, para gönderme ya da alma işleminiz EFT prosedürü doğrultusunda gerçekleşiyor. Bankalar, EFT saatlerinde kısıtlamalarda bulunabildiği gibi EFT ile para transferi yapılacak tutarlar için de bazı kısıtlamalarda bulunabiliyorlar. Eğer siz de Ziraat Bankası günlük EFT limitinizi merak ediyor, yeterli gelmemesi durumunda da Ziraat Bankası günlük EFT limitinizi artırmak istiyorsanız, Ziraat EFT limitine dair tüm detayları sizler için araştırdık ve derledik. Bu yazımızda Ziraat EFT limiti artırma ile ilgili yapmanız gereken tüm işlemleri adım adım anlattık. Keyifli okumalar dileriz.

Ayrıca şunu da belirtmemizde fayda var; karşı banka hesabı, yeni yeni kullanılmaya başlayan FAST sistemine bağlı değil ise EFT işlemleri sadece hafta içi ve mesai saatlerinde gerçekleştirilir. Hafta sonu (cumartesi ve pazar günleri), resmi tatil günleri ve akşam banka mesai bitiminden sonra EFT işlemi gerçekleştirmek için para gönderilecek olan hesabın FAST kaydının yapılmış olması gerekiyor.

Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

Bankaların, müşteri hesaplarına yönelik koyduğu EFT limitleri herkes için farklılık göstermekle beraber bireysel ve kurumsal müşteri olmanız açısından da farklı EFT limitleri ile karşılaşabilirsiniz. Ziraat Bankası günlük EFT limiti, bireysel müşteriler için ilk başta en fazla 50.000 TL olarak belirleniyor. Bankanın koyduğu bu üst limitten dolayı, hesabınızda daha fazla bakiye olsa dahi başka bir banka hesabına EFT ile bu tutardan fazla para gönderme işlemi yapamazsınız. Saat gece 00.00’dan sonra yeniden bu limit dahilinde para gönderebiliyorsunuz. Peki bu limit size az geliyor ve Ziraat Bankası EFT limiti artırmak istiyorsanız ne yapmanız gerekiyor buyurun beraber inceleyelim.

Ziraat Bankası EFT Limiti Artırma

Bankaların, kendi hesaplarını ve para güvenliklerini sağlamak açısında müşteri hesaplarına koyduğu günlük EFT limitleri, acil ve yüklü para ihtiyacımız olduğu veya birisine para göndermek durumunda kaldığımız gibi zamanlarda bizleri zor durumda bırakıyor olabilir. Sizler de böyle bir durumla karşılaşırsanız ve Ziraat Bankası EFT limiti artırmak istiyorsanız şu 2 yolu kullanabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri ile Ziraat EFT Limiti Artırma: Ziraat Bankasına kayıtlı olan bireysel ya da ticari hesabınızın EFT limitini artırmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. İlk önce, hesabınıza kayıtlı olan cep telefonunuz üzerinden, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini 0850 220 00 00 ya da 444 00 00 numaralarından arayın.
 2. Karşınıza çıkacak olan sesli yanıt sistemine “EFT limiti artırmak istiyorum” şeklinde isteğinizi belirtin.
 3. Bunun ardından sesli yanıt sistemi sizi müşteri temsilcisine bağlayacak. Müşteri temsilcisine de Ziraat EFT limiti artırmak istediğiniz miktarı belirtin.
 4. Ardından talebiniz sisteme kaydedilir ve merkeze iletilir. Merkez tarafından talebinizin onaylanmasının ardından Ziraat günlük EFT limitiniz 250.000 TL’ye kadar artırılabilir.
 5. Talebinizin onaylanması durumunda size telefon ya da SMS ile limit bilginize dair geri dönüş yapılıyor.
 6. Şunu unutmayın ki EFT limitinizin yükseltilip yükseltilmeyeceği tamamen banka merkezi tarafından belirlendiği için onay aşamasında bir süre beklemeniz gerekebiliyor.

Eğer yüklü miktarda EFT yapmak istiyorsanız bu tutarı birkaç güne bölerek gönderirseniz daha rahat edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri > TIKLAYIN

Banka şubesinden Ziraat EFT Limiti Artırma: Eğer Ziraat Bankasındaki günlük EFT limitinizin üzerinde bir para transferi gerçekleştirmek istiyorsanız, bu talebinizi banka şubesi aracılığı ile de yapabilirsiniz. Ziraat EFT limiti artırmak için banka şubesinde şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Hesabınızın kayıtlı olduğu Ziraat Bankası şubesine giderek gişe işlemleri için sıra alın. (Eğer ticari hesabınız varsa direk olarak ticari portföy yöneticinize gidebilirsiniz.)
 2. Ardından gişe yetkilisine veya ticari hesap yöneticinize Ziraat EFT limiti artırma talebinizi ve limiti yükseltmek istediğiniz tutarı iletin.
 3. Bundan sonra, yetkili kişi talebinizi sisteme kaydeder ve banka merkezine gönderir. Merkez tarafından EFT limit artırma talebinizin onaylanması durumunda günlük EFT limitiniz 250.000 TL’ye kadar yükseltilebiliyor.
 4. Bu talebinizin onaylanıp onaylanmayacağı tamamen banka merkezi tarafından belirlendiği için onay aşaması sırasında biraz beklemeniz gerekebiliyor.
 5. Ziraat EFT limiti artırma talebinizin onaylanması durumunda ise size telefon araması ya da SMS aracılığı ile geri dönüş yapılıyor.

Bazı durumlarda ise EFT limitinizi artırma talebinize dair yazılı ve ıslak imzalı bir dilekçe vermeniz de istenebiliyor.

Ayrıca, ticari faaliyetlerde para transferleri çok daha fazla ve tutarlar da oldukça yüksek olabileceği için bankalar bu konuda ticari müşterilerinin işlem limitlerini daha yüksek tutabiliyor. Yukarıda da daha önce belirttiğimiz gibi, bankada bireysel hesap değil de Ziraat Bankası hesabınızı ticari hesap olarak açarsanız, EFT işlem limitiniz, bireysel müşterilere göre çok daha yüksek olabiliyor.

Ziraat Bankası EFT Limiti Düşürme

Ziraat Bankası EFT limiti düşürme işleminizi gerçekleştirmek için herhangi bir banka şubesine gitmenize gerek kalmadan, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığı veya Ziraat Mobil uygulaması üzerinden de kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hesap hareketlerinizde bankacılık işlemlerinizde bazı aksaklıklar yaşamanız durumunda da EFT limitiniz, banka tarafından otomatik olarak 30.000 TL’ye de düşürülebiliyor.

Ayrıca bakınız:

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Yükseltme > TIKLAYIN

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.