Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emekli aylıklarını Ziraat Bankası’ndan alan vatandaşlar için çeşitli finansman paketleri oluşturulmaktadır. Bunlardan birisi de; konut ve nakit ihtiyaçlarını avantajlı koşullar ile karşılamak isteyenlere özel Ziraat Bankası emekli kredisi ürünüdür. Bu krediden yararlanabilmek için Ziraat Bankası emekli hesabınızın olması gerekmekte.

Bankanın sıklıkla kullandırdığı bu finansmandan yararlanmak için açıkta herhangi bir yasal veya idari takibinizin olmaması gereklidir. Ziraat Bankası emeklilere Özel İhtiyaç kredisi başvurusu ile ilgili ayrıntıları ve kurumun güncel faiz oranlarını alt başlıklarda bulabilirsiniz.

Emekli olmaya hak kazanan vatandaşlar, çeşitli yöntemlerle maaş banka değişikliği talebinde bulunabilir ve Ziraat Bankası’na maaş ödemelerini nakil edebilirler. Bu durumda kişiler, Ziraat emeklilere Özel İhtiyaç kredisi kullanmaya hak kazanabilirler.

Ancak emekli kredisini alabilmek için kurumun çalışma politikası gereğince, finansman kullandırma şartlarını sağlıyor olmaz gerekmektedir. Bu şartların en önemlisi; talep edilen kredi türüne ve uygulanacak olan vadeye göre hesaplanan taksit tutarının, aylık gelirin belli bir oranını geçmemesidir. Bu nedenle talep edeceğiniz finansman miktarı ile uygulanması istediğiniz vade arasında tutarlılık olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası tüketici emekli kredisi kullanılacaksa, maksimum vade 48 ay yapılabilmekte ve finanse edilebilir tutar 1.000 TL ile 100.000 TL aralığında belirlenmektedir. Kampanyadan, sadece maaşını Ziraat aracılığı ile alan emeklilerimiz faydalanabilmektedir.

Yaşa ve kredi tutarına göre Hayat Sigortası kesintisi değişiklik göstermekte ve sorgu kriterlerinize göre 35 yaşındaki bir bireyin 20.000 TL finansman başvurusunda ödeyeceği sigorta bedeli yaklaşık 174 TL olacaktır.

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Bankanın, “Emeklinin Artısı” adında iki kredi paketi bulunmaktadır. Emeklinin Artısı tüketici kredisi faiz oranı yüzde 1.19 olup, 100 TL tahsis ücreti alınmaktadır. Ziraat Bankası emekli kredisi hesaplama işlemi, vergiler ve yıllık maliyet oranı faiz tahsis ücreti temel alınarak hesaplandığı için örneğin; 20.000 TL kredi tutarına, 48 ay vade ile aylık 578,51 TL taksit yansıtılacaktır.

Emeklinin Artısı masrafsız tüketici kredisi ise yüzde 1.24 faiz oranı ile kullandırılmakta olup, tahsis ücreti talep edilmemektedir. Bu durumda 48 ay vadeli 20.000 TL kredi tutarına aylık 586,00 TL taksit tekabül etmektedir.

Ziraat Bankası emekli kredisi faiz oranları oldukça makul olduğu için birçok tüketici tarafından kullanılan bir finansman türüdür. Bu finansmandan yararlanmak isteyen tüketicilere sigorta yapılması zorunludur. Yukarıdaki örnek hesaplamalarda 35 yaşında bir birey için 1 yıllık ortalama sigorta masrafı baz alınmıştır.

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Bankaların hepsinde finansman verebilmek için yaş sınırlaması mevcuttur. Ziraat Bankası emekli kredisi yaş sınırı 80’dir. Kurum, seksenin üzerindeki tüketiciler için kredi vermemektedir. 18 ile 80 yaş arasındaki müşterilerine ise mevzuatlar gereği kişinin maaşına göre “Emeklinin Artısı” kapsamında finansman sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu çeşitli yollarla yapılabilmektedir. Bunlardan en sık kullanılan yöntem ise bankanın web sitesinde yer alan “Hemen Başvur” butonudur. Emeklinin Artısı kredi özellikleri sayfasında bulunan buton aracılığı ile kredi bilgilerinizi, kimlik ve iletişim bilgilerinize başvuru formuna yazarak anında müracaat edebilirsiniz.

Emekli kredisi başvuru yöntemlerinden diğerleri ise şubeler, internet şubesi ve ATM’ler. Ayrıca cepten kredi başvurusunda bulunmak isteyenler için de kurum, çağrı merkezi ve mobil uygulama üzerinden hizmet vermektedir. Ziraat müşteri iletişim merkezi numarası 0850 220 00 00 olup, müşterilere 7/24 sınırsız hizmet sağlanmaktadır.

Mobil uygulaması ise Ziraat Bankası web adresinden ya da Google Play mağazasından kolayca indirilebilmektedir. Banka, gerekli görülmesi halinde kredi koşullarında, faiz oranlarında ve kredinin kullandırılması için gerekli olan belgelerde değişiklik yapma ve/veya kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.