Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

İhtiyaç kredileri seyahat, sağlık, evlilik veya nakit para gibi gereksinimlerden dolayı sıklıkla tercih edilen kredi türlerinin başında gelmektedir. Ziraat Bankası müşterilerinin sadece seyahat, sağlık, evlilik ihtiyaçlarını değil tüm eğitim masraflarını da karşılayabilmeleri adına Ziraat Bankası Eğitim Kredisi adı altında kredi imkanı sunmaktadır.

Üstelik bütün eğitim seviyelerindeki okul masraflarına destek veren Ziraat Bankası’nın sunduğu bu hizmetten yararlanmak oldukça kolay. Ziraat Bankası Eğitim Kredisi başvurusu için gerekli olan belge ve şartlar yazımız içerisinde açıkça belirtilmiştir. Ayrıca merak edenler için bu kredinin özellikleri de detaylandırılarak anlatıldı.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Özellikleri

Eğitim kredisi kapsamında sunulan bu krediden öğrencinin eğitim ihtiyaçlarını üstlenen bir aile bireyi, öğrencinin velileri ya da belgelenebilir bir geliri olan öğrenciler yararlanabilmektedir. Ziraat Bankası eğitim kredisi özellikleri arasında 36 aya kadar vade yapılabiliyor olması da yer alıyor.

Ayrıca banka bu kredi karşılığında şahsi ve/veya maddi teminat almaktadır. Geri ödeme için yapılan vade boyunca hayat sigortasının geçerli olduğu da sözleşmede belirtilmektedir. Başvuru sahibinin ister Kredili Mevduat Hesabı, isterse de taksitli kullanım şeklinde krediyi alabilmesi de Ziraat Bankası eğitim kredisi özellikleri arasında yer almaktadır.

Şartları oldukça uygun olan Ziraat Bankası’ndan eğitim amaçlı kredi kullanan birçok müşteri var. Genellikle müşterilerin bu bankayı tercih etmesinin sebebi ise faiz oranları ve ödeme sıklığının ayda bir ya da 3 ayda bir şeklinde seçilebiliyor olmasıdır. Bankanın hangi oranlarda bu krediyi kullandırdığını ise aşağıdaki konu başlığından inceleyebilirsiniz…

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Öğrencilerin yada kursiyerlerin her türlü üniversite eğitimi, lisans, kurs, dershane ve benzeri giderlerini karşılayabilmeleri amacıyla sunulan Ziraat Bankası eğitim kredisi faiz oranları da oldukça uygun. Müşteriler, vade farkı olmaksızın % 1,59 faiz oranı ile 36 aya kadar ödeme seçenekleriyle kredi kullanabilmektedir.

Ziraat Bankası eğitim kredisi faiz oranları ve hesaplama için bankanın resmi web sitesindeki hesaplama aracını kullanabilirsiniz. 36 aya kadar dilediğiniz vadeyi ve almak istediğiniz kredi miktarını seçerek hızlı bir şekilde ödeme tablosuna ulaşabilirsiniz. Üstelik hesaplama işlemi yaparken, ödeme sıklığını ayda bir yerine 3 ayda bir seçerek geri ödemede kolaylık kazanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belge ve Şartlar

Ziraat Bankası eğitim kredisi başvuru için gerekli belge ve şartlar 5 başlıkta incelenebilir. Bunlardan ilki şubede tarafınıza verilecek olan başvuru formunun eksiksiz doldurulmasıdır. İkincisi nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesidir.

Üçüncü evrak başvuru sahibinin çalışma durumunu gösteren gelir belgesi. Ziraat Bankası eğitim kredisi başvuru için gerekli belge ve şartlar arasında söz konusu eğitime ilişkin fatura ve belgeler de yer almaktadır. Son olarak gerekli görülürse şubede istenebilecek olan diğer belgeler olduğunu da belirtmek gerekir.

  • Başvuru Formu
  • Nüfus Cüzdanı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi
  • Gelir Belgesi
  • Eğitime ilişkin fatura ve belgeler
  • Gerekli görülürse ek belgeler

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğitim amaçlı nakite ihtiyacı olan bireylerin sıklıkla merak ettiği soru Ziraat Bankası eğitim kredisi başvurusu nasıl yapılır? Bu konuda öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, başvuru sadece şubelerden yapılabilmektedir. Dolayısıyla ilk yapmanız gereken size en yakın Ziraat Bankası şubesine müracaat etmektir.

Ancak başvuruya gitmeden önce yukarıda yer alan evrakları da yanınızda götürmeniz kredi sürecini hızlandıracaktır. Çünkü Ziraat Bankası eğitim kredisi başvurusu nasıl yapılır konusunda yukarıdaki 5 maddenin tarafınızdan talep edileceği kesindir.

Bu nedenle şubeye gidince hemen müracaatta bulunabilmek için başvuru formu haricindeki diğer belgeleri yanınızda götürmeniz bu süreci hızlandıracaktır. Başvuru formu zaten şube yetkilileri tarafından size sunulacak. Bu nedenle formu orada doldurarak tüm belgeleri eksiksiz teslim edebilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca Ziraat Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.