Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemleri; Ülkemizin en köklü ve en yaygın kullanılan bankalarının arasında ilk akla gelen isim Ziraat Bankası oluyor. Bu yazımızda ise Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorgulama yöntemlerini kullanarak banka hesabınızdaki nakit akışlarını kontrol edebilir ve ödemeleriniz için de bu doğrultuda planlama yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Eğer Ziraat bakiye sorgulama yöntemlerinden sizin için en uygun ve en kolay yöntemi belirleyerek hesabınızda var olan bakiye tutarını sorgulamak istiyorsanız, aşağıda sizin için derlediğimiz adımları takip edebilirsiniz. Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemlerini, aşağıda detaylandıracağımız gibi telefon ile arayarak, kısa mesaj atarak ya da internet bankacılığı kanallarından istediğinizi kullanarak yapabilirsiniz.

Günümüzde herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gitmeden ya da her yerde bankamatik aramadan, internet aracılığı sayesinde hesabınızdaki bakiye tutarını istediğiniz zaman ve hiç vakit kaybetmeden öğrenmek mümkün oldu. İnternet bankacılığının en çok tercih edilen ve en hızlı Ziraat bakiye sorgulama kanalı olması ile birlikte Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak, kısa mesaj yöntemini kullanarak ve diğer vasıtalar ile Ziraat Bankası bakiye sorgulama seçeneklerini sıraladık. Siz de kendiniz için en uygun kanalı kullanarak Ziraat bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

İnternet Şubesi ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulama ve diğer bankacılık işlemlerinin internet şubesi üzerinden yapılması avantajı ile Ziraat Bankası müşterileri için büyük kolaylıklar sağlanıyor. Eğer siz de Ziraat Bankasında var olan hesabınıza ait bakiye tutarını istediğiniz her zaman ve her yerde öğrenmek için Ziraat Bankası İnternet Şubesi ile çevrim içi olarak Ziraat bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

 1. Ziraat Bankası İnternet Şubesi’ne giriş yaparak, hem online bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeniz hem de Ziraat Bankası hesap bakiyesi öğrenme işlemini gerçekleştirmeniz çok kolay!
 2. Bunun için ilk önce herhangi bir arama motoruna “Ziraat Bankası İnternet Şubesi” yazarak bankanın internet şubesi giriş ekranına gidin.
 3. Buradaki ekrana “TC kimlik numaranız” veya bankaya ait “Müşteri Numarası”nı ve internet bankacılığı şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapın.
 4. Ardından ise Ziraat Bankası hesap bakiyesini görmek için “Hesaplarım” ya da “Hesap Bilgilerim” adlı seçeneğe tıklayarak hangi hesabınıza ait bakiyeyi görüntülemek istiyorsanız o hesabınızı seçin.
 5. Açılacak olan yeni ekranda hesabınıza ait bakiye tutarını görebilirsiniz.

İşlem bu kadar kolay! Eğer Ziraat Bankası İnternet Şubesi’ne ilk kez giriyorsanız “Hemen Başvur” butonuna tıkladıktan sonra kısa bir süre içerisinde internet bankacılığına kayıt işleminizi tamamlayabilir ve Ziraat Bankası internet bankacılığının kolaylıklarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Eğer daha önce internet bankacılığı kullanma konusunda tereddütünüz var ise mutlaka denemelisiniz. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu kal ile Ziraat bakiye sorgulama işleminin yanı sıra, banka şubesine ya da ATM’ye gitmeden de pek çok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İşlemleri için

Ziraat Mobil ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Mobil uygulaması sayesinde Ziraat Bankası Hesap bakiyesi sorgulamanın yanı sıra, hesabınıza dair tüm detaylara istediğiniz zaman ulaşabilir, para transferleri ve fatura ödeme gibi işlemleri de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca Ziraat mobil uygulaması ile internet bankacılığının neredeyse bütün özelliklerini de kullanabiliyorsunuz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 1. Akıllı telefonunuzun uygulama mağazasından “Ziraat Mobil” uygulamasını indirerek telefonunuza kurun.
 2. Ardından, mobil uygulamayı açtıktan sonra karşınıza çıkacak olan ekrana “TC kimlik numaranız” veya bankaya ait “Müşteri Numarası”nı ve Ziraat Bankası internet bankacılığı şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapın.
 3. Bu işlemden sonra ise ana ekran üzerinde görülen hesaplarınızdan veya menü üzerinden “Hesaplarım” ya da “Hesap Bilgilerim” adlı seçeneğe tıklayarak hangi hesabınıza ait bakiyeyi görüntülemek istiyorsanız o hesabınızı seçin.
 4. Açılacak olan yeni ekranda hesabınıza ait bakiye tutarını görebilirsiniz.

SMS ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

SMS aracılığı ile Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorgulama işlemi yapmak için takip etmeniz gereken adımlar şunlar:

 1. Bankaya kayıtlı cep telefonu üzerinde “BAKIYE” yazarak “4747”ye kısa mesaj göndermeniz yeterli oluyor. Bu yöntem ile bankada kayıtlı olan ilk 10 hesabınıza ait bakiye detaylarını öğrenebilirsiniz.
 2. Eğer sadece ek numarasını bildiğiniz bir hesap bakiyesini öğrenmek istiyorsanız “BAKIYE” boşluk “Ek hesap numarası” yazarak “4747”e gönderin. İstediğiniz hesabın bakiyesini gelen kısa mesaj ile öğrenebilirsiniz.
 3. Son olarak da Ziraat Bankası’nda farklı müşteri numaralarınız var ise bu durumda da “BAKIYE” boşluk “MUSTERI NO” yazarak “4747”e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Böylece ilgili müşteri numarasına bağlı olan tüm hesap bakiyelerine ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Siz de müşteri hizmetleri ile hesap bakiyenizi öğrenmek isterseniz:

 1. Cep telefonunuzdan 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numaralarından birisini tuşlayın.
 2. Otomatik yanıt sistemine “hesap bakiyemi öğrenmek istiyorum” diye belirtin.
 3. Ardından T.C kimlik numarası, banka kartı veya kredi kartı ve doğrum tarihi gibi sizden istenen bilgileri tuşlayın.
 4. Ardında size istediğiniz hesaba ait bakiye tutarı söyleniyor.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri işlemleri için

Banka Şubesinden Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

İsterseniz de size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek, size ait olan hesaplarınıza ait bakiye sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak burada banka şubesine gitmeden önce, hesabınıza ait bilgilerin görüntülenmesi için kimlik belgenizin yanınızda olması gerekiyor.

Otomatik Mesaj ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Eğer yukarıda sıraladığımız yöntemlerin hiçbirisini kullanmak istemezseniz ve Ziraat Bankası hesap bakiyenizi otomatik bilgilendirme mesajları ile öğrenmek isterseniz bu işlemi gerçekleştirmenin en kolay yolu, e-posta veya kısa mesaj gönderimi için internet şubesi üzerinden bildirimleri ayarlamak oluyor. Eğer bankaya ait hesap özetlerinizin ya da hesap bakiyenizin düzenli olarak mail adresinize ya da telefonunuza gelmesini isterseniz Ziraat Bankası İnternet Şubesi, Ziraat Mobil, ATM ya da banka şubesine giderek bildirim ayarlarını düzenleyebilirsiniz.


Ayrıca bakınız:

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.