Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvuru İşlemlerine dair herşey.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

Devlet destekli bankalardan biri olan ve işini hakkıyla yapan kuruluşlardan Ziraat Bankası, kredi kullanımı yönünden belki de en çok tercih edilen banka konumunda. Türkiye’de emekli, memur ve öğrenci grubunun Ziraat Bankası’ndan oldukça fazla destek aldığını, bunun yanında çiftçinin de Ziraat ile ayakta kaldığını bilmekteyiz. Köklü tarihi ile herkesin aklına gelen ilk banka olduğunu gözler önüne serdik.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Sıfır faizli kredileri ve daha pek çok teklifi ile Ziraat’in tercih edilme sebepleri bu sebepten, birden fazla olarak belirtilebilir. Arsa kredisi konusunda da diğer bankalara nazaran daha fazla özellikle kredi sunan Ziraat Bankası, arsa alacakların tercih edebileceği yegane bankalardan bir tanesi olarak da öne çıkıyor. Bu yazımızda, Ziraat Bankası arsa kredisi alımı hakkında bilgi vermeye gayret edeceğiz.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası’nın sunduğu arsa kredisinin bazı özellikleri aşağıdaki gibi listelenebilir.

  • 60 Aya kadar vade seçeneği sunan Ziraat Bankası, bu vadeleri sonradan yapılandırabilme imkanını da tanıyor.
  • Arsa kredisi, satın alacağınız arsanın ekspertiz değerine göre ölçümünden sonra; bu değerin %50’si oranında verilebiliyor.
  • Ek olarak Ziraat Bankası, alacağınız arsanın imarlı ve sınırlar içerisinde bulunması gerektiğini de belirtiyor.
  • Krediyi ödediğiniz süre boyunca, tarafınıza zorunlu hayat sigortası yapan Ziraat Bankası, herhangi bir sağlık sorununda hayat sigortasından faydalanıp, mirasçılarınıza problem yaratmıyor.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası’nın arsa kredisi için sunduğu faiz oranı, 60 aya kadar sabit kalıyor. Elbette, Ziraat Bankası bunu değiştirme hakkına sahip fakat 2022 arsa kredisi hesaplama aracında görünen oran şimdilik bu. Faiz oranı dışında, hesaplamada eklenecek diğer masraflar da aşağıdaki şekilde belirtilebilir.

  • Ekspertiz ücreti: Asgari düzeyde 623, azami düzeyde 1206 TL olarak tarafınızdan tahsil ediliyor.
  • İpotek tesis ücreti: 118 TL
  • Kredi tahsis ücreti (1-48 ay vade ile): %0,50

Yukarıdaki ücretleri de hesaplamaya dahil ettikten sonra, toplam masraf oranı kredinin %17’si kadar belirleniyor. Dolayısıyla, yıllık maliyet oranı da %17 olarak belirtilebilir.

Bunları baz alarak hesaplama gerçekleştirebilir yahut Ziraat Bankası kredi hesaplama aracını http://www.ziraatbank.com.tr/tr/diger/HesaplamaAraclari/Pages/KrediHesaplama.aspx

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin her ilindeki ve ilçesindeki Ziraat Bankası şubelerinden herhangi birine giderek, arsa kredisi hakkında bilgi alabilir, hatta yukarıdaki belgeleri de götürerek direkt şubede başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve mobil uygulamalarda arsa kredisi için başvuru şansınız mevcut değildir; zira gerekli belgelerin şube tarafından tahsisi şarttır.

Ayrıntılı bilgiyi, 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden de edinebilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ayrıca Ziraat Bankası’nın tüm kredi ürünlerine ulaşmak için buraya tıklayın!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.