Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Normal şartlar altında kredi kullandırıldığında geri ödeme süreci, kredi ürününün alındığı aydan sonraki takip edilen ay itibariyle başlamaktadır. Bu bir aylık süreç bazı kişilerin ödemeye başlaması için yeterli olmayabiliyor. Bu da kullanıcıları 3 ay ertelemeli kredi aramaya yönlendiriyor.

Bu nedenle Ziraat Bankası hemen ödeme yapmaya başlayamayacak bir finansal durumda olan tüketicileri için 3 ay ertelemeli kredi imkânı sunmaktadır. Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi başvurusuna dair tüketicilerin bilgilendirmek amaçlı oluşturduğumuz bu yazıda, başvurunun nasıl yapıldığını ve bankanın güncel tüketici kredisi faiz oranlarını bulabilirsiniz…

Ayrıca Bkz: Ertelemeli Kredi Nedir?

Acil ihtiyaçları için hemen kredi kullanmak fakat finansmanın geri ödemesine daha sonra başlamak isteyenlerin ya da bir yatırım amaçlı kredi çeken ve kazancı elde edene kadar ödemesiz dönem geçirmek isteyen kişilerin yararlanabileceği kredi türüne ertelemeli kredi adı verilmektedir.

Çekilen kredinin geri ödemesinin hemen başlatılmadığı bu kredi türü, 3 ay ödeme yapılmamasına müsaade eden bir sisteme sahiptir. Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi başvurusunda herkes bulunabiliyor fakat bunun için bankanın dönemsel olarak düzenlediği kampanyaların takip edilmesi ve başvuru tarihinin kaçırılmaması gereklidir.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Özellikleri

Ziraat Bankası müşterilerine sunulan 3 ay ertelemeli kredinin özellikleri incelendiğinde, başvurulan finansmanın hemen sağlanması ancak geri ödemesinin 3 ay sonra başlatılması listenin başında yer almaktadır. Kredinin geri ödeme tablosunda ise eşit taksitlerin olması tüketicinin aylık gelirine oranla geri ödeme yapmasını sağlamaktadır.

Bir diğer özelliği ise esnek ödeme koşullarına sahip olmasıdır. Özellikle üç ayda bir maaşını alabilen bireylerin ihtiyaçları için 3 ayda bir ödemeli kredi kullandırılması çoğu tüketiciye uygun gelmektedir. Ertelemeli kredi hakkında bilinmesi gereken diğer bir husus ise bu kredi türü vadeyi kısaltan bir süreci kapsamaktadır.

Bu olayı şu şekilde açıklayalım: 3 ay ertelemeli Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ürününe başvuru yaptınız. Geri ödemeniz başvuru tarihinizden üç ay sonra başlatılacak ancak maksimum vade sayınız üç ay ödeme yapmışsınız gibi direkt 45 aya düşürülecek. Diğer kategoride kullandığınız kredi türlerinde de ödeme planı hazırlanırken, yasalar gereği izin verilen maksimum vadede üç aylık süreç düşülerek taksitlendirme yapılmaktadır.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Banka, üç ay süre ile ödemesiz geçirdiğiniz dönemde faiz sürecini durdurmuyor. Bu nedenle ödeme yapmadığınız dönemde işlemeye devam eden faizler, ilk taksitinize ya da ödeme tarihiniz geldiğinde tüm vadelere eşit olarak dağıtılmaktadır.

Ziraat Bankası’nın dönemsel olarak hazırladığı 3 ay ertelemeli kredi kampanyası için dönemin piyasa koşullarına göre uygun faiz oranları sunulmaktadır. Bankanın şuan için tüketici kredisi güncel faiz oranı yüzde 1,19’dur.

Erteleme nedeniyle oluşan faiz farkının ilk taksite mi yoksa tüm taksitlere eşit olarak mı yansıtılacağı, düzenlenen kampanyanın özelliklerinde belirtilmektedir. Ayrıca banka tüketici kredileri karşılığında şahsi ya da maddi teminat talep edebilmektedir.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi başvurusunda bulunmak için bankanın kullanıma izin verdiği platformlar aracılığıyla müracaatınızı iletebilirsiniz. Bu platformalar mobil bankacılık, internet bankacılığı, çağrı merkezi, internet şubesi, ATM’ler ve şubelerdir.

İnternet bankacılığı üzerinden kredi müracaatında bulunmak isteyenler, Ziraat Bankası’nın resmi web sitesinde yer alan “Başvur” butonunu kullanabilirler. Mobil ve internet şube üzerinden 3 ay ertelemeli kredi çekmek isteyenler ise giriş için şifre belirleyerek, menü yardımıyla başvuruda bulabilirler.

Bu başvurunun ardından başlatılacak olan inceleme süreci olumlu sonuçlanırsa, banka tarafınıza dönüş yaparak gerekli belgeleri şubeye teslim etmenizi isteyecektir. Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde verdikten sonra tüketici kredisi sözleşmesini imzalayarak kredinizi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.