Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar

Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar

Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar

Yüksek öğrenim kredisi yahut eğitim kredisi adıyla günümüzde pek çok banka tarafından sağlanabilen kredi ürünleri; bireylerin üniversite yaşamlarında rahat koşullarda okumaları adına kendilerine veriliyor ve faizler genelde düşük tutuluyor. Elbette, bu durum pek çok bankada geçerli olsa da, bazı bankalar faizleri bunun için yüksek tutup, ödeme yöntemlerini de sınırlandırabiliyorlar.

Bugünkü yazımızda, yüksek öğrenim kredisi veren bankalar hakkında sizleri bilgilendirecek, eğitim kredisi almak istiyorsanız nerelere başvurmanız gerektiğini ve hangi bankaların daha avantajlı olduğunu konuşacağız.

Siz de yüksek öğrenim kredisi almak istiyor ancak hangi bankaya başvuru yapacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız; aşağıdaki önerilerimizi inceleyerek başvurunuzu bu bankalardan birine gerçekleştirebilir; üniversite yaşamınız boyunca konforlu bir okuma deneyimi gerçekleştirebilirsiniz. Peki bunun için ne yapmamız gerekiyor?

Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Yüksek Öğrenim Kredisi

Eğitim süreciniz boyunca, sizlere gerekli desteği vermeye hazır olan ve mezun olana kadar da desteğini geri çekmeyen Ziraat Bankası, yüksek öğrenim kredisini epey uygun tekliflerle, 36 aya kadar sunabilen bankalardan bir tanesi.

Sizin de, eğitim kredisi ihtiyacınız varsa ve ebeveynleriniz de daha rahat koşullarda okumanız adına bu krediyi almanızı onaylıyorsa; hemen bir Ziraat Bankası şubesine girerek başvurunuzu yapabilir, %1,59 gibi çok düşük bir faiz oranıyla kredinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası, bu krediyi taksitli yahut kredili mevduat hesabı şeklinde tarafınıza iletebilirken, dilerseniz parayı toplu olarak da alabiliyor ve ev tutma gibi işlerde kullanabiliyorsunuz. 12 – 24 yahut 36 ay fark etmeksizin Ziraat Bankası eğitim kredisi sabit faiz oranı %1,59 olarak belirlenmiş.

Vakıfbank Yüksek Öğrenim Kredisi

Vakıfbank da yüksek öğrenim kredisi sunan bankalardan bir tanesi ve yine avantajlı seçeneklerden birini sizler için oluşturuyor. Müşterilerine, üniversiteye yeni geçmiş olan öğrencilere %1,18 faiz oranıyla kredi sunabilen banka bu kredinin taksit sayısını 36 ile sınırlandırıyor.

40 Bin TL’ye kadar yararlanabileceğiniz krediyi 36 ayda ödemek elbette her ebeveyn ve üniversite öğrencisi için çok zor ancak düşük limitlerde yapılan talepler için 36 ayın uygun olduğunu ve %1,59 faizin yine oldukça avantajlı bir faiz oranı olduğunu söylememiz mümkün. Başvurularınızı ebeveynlerinizle birlikte herhangi bir Vakıfbank şubesinden gerçekleştirebileceğinizi de söyleyelim.

Denizbank Yüksek Öğrenim Kredisi

Çiftçiye ve hayvancılık iştiraki ile uğraşan hemen her işletmeye gerekli desteği vermekle Türkiye’de önemli bir yere sahip bankalardan Denizbank da, öğrencilere destek çıkmayı iyi biliyor. Denizbank yüksek öğrenim kredisi, 36 aya varan taksit seçenekleriyle öğrencilere ve ebeveynlere sunulabiliyor.

Siz de, Denizbank yüksek öğrenim kredisinden yararlanmak isterseniz, herhangi bir Denizbank şubesine giderek detayları öğrenebilirsiniz. 36 Ay taksitte %1,90 faiz uygulayan Denizbank’ın taksit seçenekleri arttıkça faiz oranının da artması elbette hoşunuza gitmeyebilir ancak çekici ve avantajlı bir yüksek öğrenim kredisi teklifi olduğu da aşikâr.

Türkiye İş Bankası Yüksek Öğrenim Kredisi

Türkiye İş Bankası da, üniversite masraflarınız için yüksek öğrenim kredisi teklif eden bankalardan bir tanesi. Sabit olarak sunduğu %2,30 faiz oranıyla pek çekici gelmese de, 36 aya kadar varan vade seçenekleri sayesinde İş Bankası’nın eğitim kredisi değerlendirilebilir hale geliyor. Siz de, ebeveynlerinizle beraber herhangi bir İş Bankası şubesine giderek ayrıntıları öğrenebilir, ödeme sistemini oluşturabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank Yüksek Öğrenim Kredisi

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından bir tanesi olan Akbank’tan da eğitim kredisi alabilmeniz mümkün. Yüksek öğrenime geçen her öğrencinin masraflarını karşılaması adına 36 aya kadar vade seçeneğiyle karşımıza çıkan Akbank, bu taksit sayısında da %1,47 gibi sabit bir faiz oranı uyguluyor. En yakın Akbank şubesinden kredi hakkında detayları edinebilir ve eğitim kredinizi derhal alabilirsiniz.

Yüksek Öğrenim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki her banka ve eğitim kredisi veren hemen hemen tüm bankalar, başvuruyu birinci elden, yani şubelerden kabul ediyorlar. Yüksek öğrenim kredisine internetten yahut başka bir iletişim kanalından başvurmanızın ihtimali maalesef bulunmuyor ancak dilerseniz, yüksek öğrenim kredisi veren herhangi bir bankanın müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bunun yanında, faiz oranlarının da döneme göre değişiklik göstermesi beklenebilir. Bu sebepten başvuruyu şubelerden yapmanız tek ve kesin yol olarak her zaman daha doğru.

Bankalar üzerinden normal bir kredi çekmek istiyorsanız Kredi Çekmek İstiyorum Öğrenciyim Ne Yapmalıyım? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.