Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır? En Yüksek Ne Kadar?

Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır? En Yüksek Ne Kadar?

Kredi kartı, nakit para problemi yaşandığı durumda alışveriş imkanı tanıyan, taksitlendirme seçeneği ve bankaların uyguladıkları kampanyalar ödeme kolaylığı sağlayan bir bankacılık servisidir. Bazı kullanıcılar birden fazla bankadan kredi kartı kullanırken, bazıları ise tek bir bankadan yüksek limitli kredi kartı alma yoluna gidiyorlar. Ancak bankalar her durumda ve her müşteriye yüksek limitli kredi kartı vermeyebilir. Bankalar, limitlerini tüketicilerin finansal geçmişine göre düzenlemektedir. Yüksek limitli kredi kartı alabilmek için belli şartları taşıyor olmak gerekir. Bankaların çalışma prensiplerini araştırarak, birtakım kriterlerin sağlanması halinde banka tarafından bu konuda kullanıcıya yardımcı olunur.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Kredi kartının limiti aylık gelirinize, kredi notunuza ve mesleğinize bağlı olarak değişir. Bankaların kredi kartı limiti konusundaki çalışma prensibi sizden güven almaktır. Bankaların size karşı güven durumu ise kredi notunuza göre belirlenir. Bankalar kredi notunuza bakarak sizin nasıl bir müşteri olduğunuz hakkında çıkarımda bulunur. Bu güveni bankaya sağladığınızda kredi kartı limitinizi artırma konusunda size zorluk çıkarılmayacaktır.

Bankalar kredi kartınızın limitini artırmak için sizden mevcut limitinizin büyük bir bölümünü harcamanızı beklerler. Bu şekilde bir harcama gerçekleştirmiyorsanız bankalar limite ihtiyacınız olmadığını düşünerek bu isteğinizi karşılamazlar.

Bankalar, çeşitli hizmetlerini aktif olarak kullanan müşterilerine bu konularda daha ılımlı davranırlar.

Kredi kartı limitinizi artırmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

 • Ödemelerinizi her ay tarihi geçmeden gerçekleştirin.
 • 3 ayda bir kere kredi kartı borcunuzun tamamını ödeyin. Sürekli asgari tutarı ödemeniz durumunda banka limit artırmaktan kaçınacaktır.
 • Otomatik limit artırma talebi verin.
 • Kredi kartınızın limitinin %80’ini harcadığınızda limitiniz otomatik olarak 3 ayda bir kere artabilir.
 • Kredi kartı üzerinden faturalarınız için otomatik ödeme talimatları oluşturun.
 • Altın hesabı açın, daha sonra isterseniz kapatabilirsiniz.
 • Yapacağınız kredi kartı limit artırım talebinden sonra olumsuz yanıt aldığınızda kredi kartınızı kapatacağınızı bildirin. Bankalar bu durumda daha olumlu yaklaşabilirler.

En Yüksek Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Kredi kartı limitleri yasalara göre aylık maaşın 4 katını geçemez. Bu yüzden en yüksek limitli kredi kartını almak için bankaya gelirinizi en yüksek tutarda göstermeniz gerekir. Ancak bankalar sizden bu geliri belgelemenizi ister. Maaşınızın yanında belgeleyebildiğiniz kira, nafaka gibi bir ek geliriniz varsa kredi kartı limitiniz daha yüksek olacaktır. Kredi kartı alacağınız bankada bulunan hesabınızdaki para miktarı en yüksek limitin verilmesini sağlar.

İpotek Karşılığı Yüksek Limitli Kredi Kartı

Yaptığınız tüm işlemlere rağmen bankalar kredi kartı limitinizi artırmayabilir.

Bu durumda:

 • Bankaya ipotek karşılığında kredi kartı limiti artırma talebinde bulunabilirsiniz.
 • Bankadan yüksek tutarlı bir hesap açabilir ve bu hesabı bloke haline getirebilirsiniz.
 • Bu işlem karşılığında yüksek limitli kredi kartı alabilirsiniz. Paranız da vadede olduğu için değer kaybetmez ve istediğiniz zaman kartınızı iptal ettirip paranızı geri alabilirsiniz. Kredi kartınızı uzun zaman boyunca düzenli kullanarak bankaya güven verdiğinizde, banka da paranızdaki blokeyi kaldırır.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Limitsiz kredi kartları Platinum kart kategorisindedir. Ancak limitsiz kredi kartı, adında taşıdığı anlamı içermez. Limiti sınırsız olan bir kredi kartı bulunmaz. Bankalar tarafından uygun görülen müşteriler için kredi kartı limitleri yüksek meblağda olabilir ve bu limit müşteri hizmetleriyle görüşülerek kullanıcının istediği miktarda yükseltilebilir. Bu sistemde müşteriler yüklü alışveriş, ev, araba alımları dahi gerçekleştirebilir. Büyük holding sahipleri, bankada çok yüksek miktarda parası bulunan müşteriler, yüksek makamda bulunan kişiler istediği an bankayı arayarak vereceği talimat ile istediği kredi kartı limitini açtırabilirler.

Normal ve orta gelir düzeyinde bulunan kişilere limitsiz kredi kartı verilmez.

Limitsiz kredi kartı sahibi olabilmek için:

 • Kredi notunuz oldukça yüksek olmalıdır.
 • Belgelenebilir geliriniz çok yüksek seviyede olmalıdır. Bankalar limitsiz kredi kartı verirken geri ödemesini garanti altına almak isterler. Bu yüzden gelirin yüksek olması çok önemlidir.
 • Daha önceki kredi kartı ödemelerinde herhangi bir aksaklık yaşanmamış olmalıdır.
 • Bankada yüksek tutarlarda yatırımınız olmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.