Kredilog.com

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma 2018

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma

Koç Grubu altında yıllardır Türkiye’nin en nitelikli bankalarından bir tanesi olmayı başarmış; World kredi kartı markasıyla pek çok insanı kendine bağlamış olan Yapı Kredi, prensiplerinden ödün vermeyerek insanlara para bağlamında yardımcı olmaya devam ediyor. Günümüzde, gerek kredi teklifleri, gerekse kredi kartı ürünleri ile öne çıkan bankada, taşıt, konut, ihtiyaç kredisi alabilmeniz; özellikle Yapı Kredi müşterisi iseniz çok basit.

Ancak Yapı Kredi’de kredi borcunun ödenemediği durumlarda, bu durumun pek hoş karşılanmadığını da bilmekteyiz. Bu sebepten günümüzde pek çok şikayet alan Yapı Kredi, bu şikayetlerin asılsız olduğunu ve kredi yapılandırma seçeneğinin müşteriler tarafından her zaman kullanılabileceğini bildiriyor.

Bu yazımızda, Yapı kredi kredi yapılandırma hakkında detaylı bilgiye erişebileceksiniz. Siz de, Yapı Kredi’de bir kredi borcuna sahipseniz, nasıl yapılandırabileceğinizi adım adım yazımızdan öğrenin.

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi’den kredi yapılandırmak istiyorsanız, öncelikle bunu müşteri hizmetleri ile görüşerek; detaylı bilgi alarak yapmanız çok daha doğru olacaktır. Kredi tipinize yönelik tarafınıza direktifler verecek olan müşteri hizmetleri, özellikle ihtiyaç kredisini yapılandırmanız amacıyla size epey yardımcı olabilir.

Konut ve taşıt kredisinde ise Yapı Kredi banka şubeleri size daha etkin bir biçimde yardımcı olabilir ve bu kredileri aldığınız şubelere, hatta müşteri temsilcilerine başvurmanız etkin bir hizmet almanızı sağlayacaktır.

Size, kredinizin üzerine yeni bir kredi vererek; kredinizi yapılandırma teklifinde bulunacak olan Yapı Kredi Bankası, bu kredide taksit sayısını yükseltirken doğru orantıda faiz oranını da yükseltmeyi ihmal etmez. Bu sebepten, kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirdiğiniz vakit daha fazla kredi borcu ödeyeceğinizi de bilmenizde yarar var.

Yeni bir sözleşmeyi imzalayarak direkt olarak kredi yapılandırma işleminizi tamamlamış olursunuz ancak bu kredi notunuzda ağır bir yara açacaktır. Bu sebepten, bir sonraki kredi kullanımlarınızda “şüpheli” duruma düşmeniz de yüksek bir olasılıktır.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

444 0 444 Numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetleri hattını arayarak, Yapı Kredi ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası, eğer yüksek bir meblağda krediniz yoksa, yapılandırma işlemini günümüzde sözlü sözleşmeler dolayımında, telefondan da gerçekleştirebilmektedir. Bunun mümkün olmadığı durumlarda ise operatör sizi Yapı Kredi şubelerine yönlendirebilir ve şubelerden, ihtiyaç kredinizi yapılandırabilirsiniz. Bunun için nüfus cüzdanınız dışında herhangi bir belgeye ihtiyacınız bulunmamaktadır.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi Yapılandırma

Sıfır yahut ikinci el fark etmeksizin taşıt satın almak için Yapı Kredi’den taşıt kredisi aldıysanız, bunu yapılandırmak da eğer borcunuzu düzenli ödeyemiyorsanız mantıklı yollardan biri olacaktır; zira, günümüzde taşıt kredisini ödeyememek, hem kefilin bu borcun yükümlülüğü altına girmesine sebebiyet verecek; hem de avukatlık olmanızı sağlayacaktır.

Bu sebepten, borcu ödeyemediğiniz durumlarda bir Yapı Kredi şubesine giderek yapılandırma yapmanız; faiz oranı bağlamında aldığınız kredinin iki katı bağlamında bir faizi karşınıza çıkaracaktır ancak taksit sayısı ve taksit tutarları da istediğiniz gibi düzenlenebilir. Hem eksi, hem artı yönleri bulunan bu taşıt kredisi yapılandırma işlemini yapmak için nüfus cüzdanınızla birlikte Yapı Kredi şubelerine gitmeniz yeterlidir.

Yapı Kredi Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisini ödeyemediğiniz durumlarda da Yapı Kredi’nin size bir kredi yapılandırma teklifi bulunmaktadır ancak bu yapılandırma teklifinin altında varsayılan faiz oranının iki katı kadar, yeni bir faiz oranının bulunduğunu da belirtelim.

Bu sebepten, epey para kazanabilecek olan Yapı Kredi bankasından eğer başka bir şansınız yoksa, konut kredisi yapılandırma yoluna gitmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi durumda, aylık ödemeyi düzenli yapayım derken, ekstradan aylar boyunca ek ödeme gerçekleştirmek durumunda kalabilirsiniz. Herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek konut kredisi yapılandırma işleminizi yapmanız mümkündür. Nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmanız ve her ihtimale karşı konut kredisi aldığınız şubeye gitmeniz; tavsiye edilir.

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma 72 Ay

İhtiyaç kredilerini kapsamamakla birlikte Yapı Kredi Bankası tarafınıza 72 aya kadar kredi yapılandırma teklifleri sunabilmektedir. Ancak bu minvalde bir taksit arttırımı için faiz oranının da epey artabileceğini bildirelim. Örneğin, 24 aylık bir taşıt kredisi kullandıysanız; 72 Aylık bir yapılandırmada karşınıza, iki katı bir faiz oranı çıkacaktır ve bu durumda haddinden fazla para ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Yapı Kredi bankasının kredi yapılandırma yapmadığı zamanlarda yahut çok yüksek faiz oranı biçtiği durumlarda; tavsiyemiz kredi transferi yapmanız ve borcunuzu başka bir bankaya transfer etmeniz yönünde olacaktır. Böylece, belki de daha az bir faiz oranı ile borcunuzu ilgili bankaya ödemeye devam edebilme şansınız bulunur.

Ancak, bu tür borç transfer teklifleri genelde faiz oranını aldığınız kredi ile aynı tutabilmektedirler. Bunun dışında, kredi yapılandırmanın yasal bir hak olduğunu ve Yapı Kredi’nin bunu gerçekleştirmemesi durumunda, ilgili mercilere başvuru yapmakta serbest olduğunuzu da bildirmekte yarar var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.