Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları

Koç Holding yapısı altında çalışmalarını sürdüren özel katılım bankalarından Yapı Kredi, yıllardır hem bankacılık ürünleri hem de kültür sanat alanına yaptığı yatırımlarla adından söz ettiriyor. Son dönemde, özellikle kredi kartı reklamlarıyla bilinen Yapı Kredi’nin kredi kartı açısından değerlendirilebilecek pek çok ürünü mevcut ve biz de bu yazıda bunu yapmaya gayret edeceğiz.

Ayrıca sizin için Yapı Kredi’den kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? sorusunu da cevaplayacağız. Siz de kredi kartı almak istiyor ancak bir türlü ne alacağınıza karar veremiyorsanız; şüphesiz önerilerimiz sizin için yol gösterici olabilirler. Yapı Kredi Bankası kredi kartlarını anlattığımız bu yazımızdan umarız memnun kalırsınız. Keyifli okumalar dileriz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye’ye “World” markasını duyuran ve çalışmalarını yıllardır World ile devam ettiren Yapı Kredi’de; baktığımızda aşağıdaki kredi kartı ürünlerinin var olduğu söylenebilir.

 • Yapı Kredi World
 • Yapı Kredi Crystal
 • Yapı Kredi Adios
 • Yapı Kredi Adios Premium
 • Yapı Kredi Play
 • Yapı Kredi Taksitçi

Az ve öz bir portföyü bulunan Yapı Kredi’nin, bu kartlarla her meslek grubuna ve her ekonomik düzleme uyum sağlayabildiğini belirtelim. Örneğin, sık sık seyahat edenler için Adios genelde tercih edilen kredi kartı olurken; ben her şeyde taksit ararım diyenler için Taksitçi kredi kartı, Yapı Kredi’den tavsiye edilebiliyor. Öğrencilere ise, elbette Yapı Kredi Play genelde verilen kredi kartı ürünlerinden. Peki, bu ürünlere nasıl başvuru yapılır?

Başvuru Kanalları

Yapı Kredi’nin tüm kredi kartı ürünlerine, aşağıdaki başvuru kanalları aracılığıyla; gerek uzaktan gerekse yakından form doldurarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Genelde, 1 ila 3 hafta içerisinde tarafınıza dönüt yapan Yapı Kredi, öğrencilerden genellikle bir de öğrenci kimliği talep ediyor.

İnternet Bankacılığı

Yapı Kredi’nin dilediğiniz kredi kartına, eğer Yapı Kredi’de bir hesabınız varsa; internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilmeniz mümkündür. İnternet Bankacılığı’na internet şubesi şifrenizi de girdikten hemen sonra giriş yapıp “başvurular” sekmesinden seçeceğiniz karta tek tıkla başvurunuzu bildirebilirsiniz. Herhangi bir form doldurmanıza lüzum yoktur zira Yapı Kredi müşterisi olduğunuzdan bütün bilgileriniz bankada mevcuttur.

Mobil Bankacılık

Yapı Kredi’nin mobil bankacılık uygulamasından da, tıpkı İnternet Bankacılığı şubesinden yaptığınız gibi tek tıkla kredi kartı başvurusu yapmanız mümkün. Bunun için mobil bankacılık şifrenizle sisteme giriş yaptıktan hemen sonra; “başvurular” sekmesini kullanarak “kredi kartı başvurusu” seçeneğini bulmalısınız. Bundan sonra dilediğiniz kartın seçimini yapıp “hemen başvur” seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır.

İnternet Sitesi

Bir Yapı Kredi müşterisi değilseniz, yapikredi.com.tr üzerinden Yapı Kredi’nin kredi kartlarına başvuru yapabilmeniz mümkün oluyor. Bunun için Bireysel > Kartlar yolunu izlemeniz ve dilediğiniz kartın üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. Sonrasında açılan pencerede başvuru sayfalarını görebilirsiniz.

Çağrı Merkezi

Yapı Kredi çağrı merkezinden de, müşteri olun ya da olmayın; kredi kartı ürünlerine dair bilgi alabilir, bu kredi kartlarına uzaktan form doldurma yöntemiyle başvuru yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, 444 0 444’ü arayarak sırasıyla 1 ve 0’a tıklamak. Müşteri hizmetlerinden bir operatöre bağlanacaksınız ve başvurunuzu hemen yapabileceksiniz.

Şubeler

Eğer konumunuzun yakınlarında bir Yapı Kredi bankası varsa, hemen kredi kartı başvurunuzu orada form doldurarak da yapabilir; aynı zamanda banka personelinden ihtiyaçlarınıza uygun kredi kartı seçimi için de yardım talep edebilirsiniz. Yanınızda kimliğinizin olması, yeterli olacaktır.

En Popüler Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları

Sizin için en popüler Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı ürünlerini derledik ve bunların özelliklerini aşağıda tarafınıza iletmeye çalışacağız.

Yapı Kredi Adios

Türkiye’de sık sık uçuş yapan hemen herkes için biçilmiş kaftan bir kredi kartı ürünü olan Adios’a bir göz atalım.

 • Adios kredi kartı ile yapacağınız her alışveriş, sizlere puan kazandırır ve bu puanları yurtiçi, yurtdışı uçak bileti satın almak için; otobüs bileti almak için; araç kiralamak için; düzenlenen gemi turları ve etkinlikleri için kullanabilirsiniz. Kısacası Adios tüm seyahat etkinliklerine, destek veren bir kredi kartı.
 • Bunun yanında, puanlarınızla kredi kartı borcunuzu ödemeniz bile mümkün olabiliyor ve bu pek çok kredi kartı ürününde mevcut olmayan bir avantaj.
 • Nakit avans ve bunu taksitlendirme seçeneği, yine Adios’ta mevcut.
 • Günümüzde, Adios’ta Avrupa ve Hindistan’a yönelen pek çok kampanya var ve bunlar her ay yenileniyorlar. Adios’ta, gezmek neredeyse bedava hale gelebiliyor.

Yapı Kredi Play

Türkiye’de öğrenciler için en uygun kredi kartlarından Yapı Kredi Play’e göz attığımızda; pek çok öğrenci kartından daha avantajlı olduğunu görebiliyoruz.

 • Market, giyim, restoran gibi pek çok alışverişinizde 50 TL ek puan kazanabiliyorsunuz.
 • Limit arttırımı yapabilmeniz, yine düzenli ödemeler sayesinde mümkün.
 • Yapı kredi cüzdan uygulaması ile yapacağınız her alışveriş 15 TL puan kazandırıyor.
 • Bütün mağazalarda, taksitli alışveriş yapabilirken her alışverişinizde kredi kartı puanı kazanabilmeniz de cabası.
 • Temassız özellikle hızlı ödeme seçeneği de Play Card sahipleri için aktif.
 • Her ay yapılan kampanyalar ve fırsatları da son olarak, atlamamak gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Kampanyaları

Türkiye’nin en bonkör kredi kartı olarak, World titrine sahip olan ürünlerinde; kredi kartı puanını geniş tutan ve son zamanlarda mobil uygulamalar bazında da gelişme gösteren Yapı Kredi bankasının kredi kartı ürünleri; anlaşmalı mağazalarda kullanabileceğiniz bu puanları, aynı zamanda kredi kartı borcunuzu ödemeniz için de kullandırabiliyor. Market, restoran, kozmetik sektörlerindeki her alışverişinize 50 TL’ye kadar World Puan kazandırabilen kredi kartlarına, hemen başvuru kanalları sekmesinde görebileceğiniz yöntemlerle başvuru yapabilir; 1 ila 3 hafta içerisinde siz de Yapı Kredi’nin ayrıcalıklı, elit müşterilerinden biri olabilirsiniz.

Bankaların Müşteri Hizmetlerine ulaşmak için > TIKLAYIN

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.