Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Yapı Kredi Hesap Numarası Öğrenme

Yapı Kredi hesap numarası öğrenme yöntemlerinden istediğinizi takip ederek, gerekli işlemleri oldukça kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Numarası Öğrenme

Yapı Kredi Bankası

Havale ve EFT işlemi yapacaklar için banka hesap numaraları oldukça sık bir şekilde kullanılıyor. Ancak günümüzde, bu kadar sık bir şekilde kullanılan banka hesap numaraları, neredeyse kimse tarafından da ezbere bilinmiyor. Bankalar arası para transfer işlemleri için kullanılan banka hesap numaraları arasından, hangi yöntemle Yapı Kredi Hesap Numarası Öğrenme işlemini gerçekleştirmek için gerekli olan adımları sizin için araştırdık. Bu yazımızda, Yapı Kredi hesap numarası öğrenme adımları ve hangi kanalları kullanarak Yapı Kredi hesap numaranızı öğrenebileceğinizi detaylı bir bir şekilde anlattık. Yapı Kredi internet Bankacılığı üzerinden, Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri aracılığı ile veya size en yakın Yapı Kredi şubesine giderek Yapı Kredi Hesap numaranızı öğrenmeniz mümkün oluyor.

Yapı Kredi Hesap Bilgileri

Eğer sizin de Yapı Kredi banka hesabınıza bir kişi para transferi yapacak ise size ait olan Yapı Kredi Bankası hesap numarası bilgisini o kişi ile paylaşmanız gerekiyor. Ayrıca hafta içi ve mesai saatleri içerisinde yapacağınız EFT işlemlerinin yanı sıra 7 gün ve 24 saat boyunca istediğiniz her an para transferi gerçekleştirebileceğiniz Yapı Kredi Kolay Adres ile herhangi bir hesap bilginizi buraya tanımlayarak Yapı Kredi hesap numarası veya IBAN numarası gibi diğer herhangi bir ek bilgi vermenize gerek kalmadan, size para transferi yapacak olan kişiye vereceğiniz bu kolay adres bilgisi sayesinde, oldukça hızlı bir şekilde ve saat sınırı olmadan, istediğiniz her an para transferi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Numarası Öğrenme

Bazı bankaların müşteri hesap numaralarını, hesabın bağlı olduğu banka kartı üzerine yazabildiği gibi eğer kartınız üzerinden Yapı Kredi hesap numarası yazmıyorsa da aşağıda vereceğimiz yöntemler sayesinde siz de hesap numaranızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yapı Kredi hesap numarası, Yapı Kedi Bankasına kayıtlı olan müşteri numaranız, şube kodu ve ek birkaç numaranın daha birleşmesi sonucunda meydana gelen Yapı Kredi Hesap Numaranızı, isterseniz Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden, isterseniz Yapı Kredi mobil şube aracılığı ile, dilerseniz size en yakın Yapı Kredi şubesinden, ister SMS isterseniz de Yapı Kredi müşteri hizmetleri hattını arayarak öğrenmeniz mümkün.

Yapı Kredi Hesap Numarasını Nasıl Öğrenirim?

Yapı Kredi hesap numarası 8 haneden oluşuyor ve ilk 4 hane şube kodunu gösteriyor. Hesabınızın güvenliği açısından, Yapı Kredi hesap numaranız, banka kartınızın ön yüzünde yer almıyor. Peki “Yapı Kredi Hesap Numarasını Nasıl Öğrenirim?” diye merak ediyorsanız şu yöntemleri takip edebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı ile

Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden banka hesap numaranızı öğrenmek için şu adımları izleyin:

 1. Yapı Kredi resmi web sitesinin sağ üst tarafında yer alan “İnternet Şubesi”ni açın.
 2. Buradan bireysel ya da kurumsal giriş yöntemlerinden sizin için uygun olanı kullanarak internet şubesine giriş yapın.
 3. TC kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifreniz ile sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra, menü üzerinden “Hesaplarım > Hesap Bilgilerim” adımlarına ilerleyin.
 4. Ardında açılacak olan ekrandan numarasını öğrenmek istediğiniz hesabınızı seçin.
 5. Bu adımları tamamlayarak, açılacak olan ekran üzerinde, seçtiğiniz hesabınıza ait olan Yapı Kredi Hesap Numarasına ulaşabilirsiniz.

Unutmayın ki Yapı Kredi internet bankacılığına giriş yapmanız için internet şubesi veya mobil bankacılık şifrenizin olması gerekiyor. Eğer bu şifreniz yoksa, Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarasını arayarak şifrenizi hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı işlemleri için > TIKLAYIN

Yapı Kredi Mobil Bankacılık ile

Eğer Yapı Kredi Hesap Numarasını öğrenmek için Yapı Kredi mobil uygulamasını kullanmak istiyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Akıllı telefonunuzun uygulama mağazasından Yapı Kredi’nin resmi olarak paylaştığı Yapı Kredi Mobil uygulamasını indirin.
 2. Ardından uygulamaya tıklayarak internet şubesini açın.
 3. Buradaki ekran üzerinden, bireysel ya da kurumsal giriş yöntemlerinden sizin için uygun olanı seçerek internet şubesine giriş yapın.
 4. TC kimlik numaranız ve Yapı Kredi mobil bankacılık şifreniz ile sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra, sol taraftaki menüden “Hesaplarım > Hesap Bilgilerim” seçeneklerini seçin.
 5. Ardında açılacak olan ekrandan numarasını öğrenmek istediğiniz hesabınıza tıklayın.
 6. Bu adımları tamamladıktan sonra karşınıza çıkacak olan ekran üzerinden seçtiğiniz hesabınıza ait olan Yapı Kredi Hesap Numarasına ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerini Arayarak

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerini arayarak hesap numaranızı öğrenmek için şu adımları takip edin:

 1. Telefonunuzdan 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayın.
 2. Size yanıt verecek olan sesli komut sistemine “Yapı Kredi hesap numaramı öğrenmek istiyorum” diyerek talebinizi iletin.
 3. Ardından ilgili menüye aktarılacaksınız. Burada açılacak olan menüden bankaya kayıtlı bilgilerinizi teyit için birkaç soru sorulacak. Bu sorulara doğru cevapları verin.
 4. Kimlik doğrulama aşamasını da başarı ile geçtikten sonra Yapı Kredi hesap numaranızın kısa mesaj ile cep telefonunuza iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Numarası hızlı işlemler için > TIKLAYIN

Yapı Kredi ATM’sini Kullanarak

Eğer ATM’si ile hesap numaranızı öğrenmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 1. Hesap numarasını öğrenmek istediğiniz Yapı Kredi kartınız ile ATM’ye giriş yapın.
 2. Ardından “Hesaplar” menüsüne tıklayın.
 3. “Hesap Bilgileri” alanı üzerinden Yapı Kredi hesap numarası bilgilerinizi hızlı bir şekilde ekranda görüntüleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Şubelerinden

Eğer yukarıda sizin için sıraladığımız yöntemlerin hiçbirisini kullanmadan, Yapı Kredi şubesine giderek banka hesap numaranızı öğrenmek için sadece yanınıza nüfus cüzdanınızı alarak, size en yakın Yapı Kredi şubesine gitmeniz gerekiyor. Gişe işlemlerinde sıranız gelince, TC kimlik kartınızı gişe yetkilisine vermeniz ve “Yapı Kredi hesap numaramı öğrenmek istiyorum” demeniz yeterli.

Ayrıca bakınız:

Yapı Kredi IBAN No Sorgulama, Öğrenme ve Hesaplama > TIKLAYIN

Yapı Kredi Bankası Kredi Alma Şartları > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.