Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Yapı Kredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Aylık bütçelerini zorlamadan ödeme yapmak isteyen emekliler için Yapı Kredi Bankası, yüzde 1.27’ten başlayan faiz oranları ile finans desteği sağlıyor. Özellikle düşük limitli kredi desteği almak isteyen kişiler, Yapı Kredi emekli kredisi başvurusu ardından değişik vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyorlar. Yapı Kredi emekli kredisi ile ilgili özelliklerini, hesaplama örneğini ve başvuru kanallarını al başlıklardan öğrenebilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Emeklilik hakkı kazanmış vatandaşlarımızın bireysel gereksinimlerini karşılayabilmesi için çeşitli kredi paketleri hazırlanıyor. Yapı Kredi emekli kredisi de bunlardan bir tanesi olup, aylık taksit tutarını cüzdanlarına yük etmek istemeyen bireylerin tercihi oluyor. Çünkü banka, 1.000 TL üstü tüm kredi başvurularını değerlendirmeye almakta ve uygun bulunması halinde değişik vade seçenekleriyle finansman kullandırmaktadır.

Yapı Kredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Yapı Kredi Bankası’nın Emekli Paketi ürününe başvuru yaparak, maaşınızı bu bankadan almayı kabul ederseniz avantajlı Bireysel İhtiyaç Kredisi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (BAĞ-KUR, Emekli Sandığı ve SSK) emeklilerine özel oluşturulan bu paket, ihtiyaç duyduğunuzda uygun faizli kredi olanaklarından yararlanmanızı sağlıyor. Üstelik emekli maaşınızın yatırıldığı vadesiz hesaptan işletim ücreti alınmıyor ve birçok platform üzerinden ücretsiz havale yapılabiliyor.

Yapı Kredi emeklilere Özel İhtiyaç kredisi özellikleri arasında en dikkat çeken ise talep edilen kredi miktarı arttıkça, faiz oranlarında ciddi bir düşüş gözlemleniyor. Çünkü bankanın çalışma politikası gereğince ihtiyaç kredilerinde sabit bir faiz oranı bulunmamaktadır. Maksimum 48 ay vade yapılabilen bu kredi paketinden faydalanmak isteyen emeklilerden, maaş cüzdanlarının fotokopisi talep edilmektedir.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Yapı Kredi emekli kredisi faiz oranları, başvuru yapılan kredi çeşidine ve tutarına göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle 3 ayrı hesaplama üzerinden örneklendirme yapalım…

  1.  48 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekerseniz, %1,39 faiz oranı uygulanacak ve 50 TL kredi tahsis ücreti alınacaktır. Bu durumda aylık taksit tutarınız 304,39 TL olacaktır.
  2. 30.000 TL için 48 ay vadelendirme yaparak finansman başvurusunda bulunduysanız, Yapı Kredi emekli kredisi hesaplama işlemine 150 lira tahsis ücreti ilave edilecek olup, aylık akdi faiz oranı %1,31 oranında belirlenecektir. Söz konusu tutarlara göre aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 894,85 TL’dir.
  3. Son olarak 50.000 liralık krediye ihtiyacınız olduğunu düşünürsek, banka bu kredi paketini sizlere %1,27 faiz oranı üzerinden sunacaktır. Kredi tahsis ücreti ise 250 TL olacak ve 48 ay vadeli çekilirse aylık taksit miktarı 1.476,29 TL’ye tekabül edecektir.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Genellikle emekli vatandaşlarımızın sıklıkla sorguladığı bir diğer konu ise “Kaç yaşına kadar kredi kullanabiliyorum?” Yapı Kredi Bankası’nın emekli kredisi ürünü için belirlenen üst sınır 70 yaşıdır. Bunun nedeni sigorta şirketlerinin 70 yaş üzeri kredi paketlerinde, hayat sigortası yapmaya çok fazla yanaşmak istememeleridir. Yapı Kredi emekli kredisi yaş sınırı, vade bitimine göre hesaplanmaya alınmaktadır.

Yapı Kredi Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Banka müşteri olan vatandaşlar, Yapı Kredi emekli kredisi başvurusu için mobil veya internet şubeyi kullanabilmektedirler. Söz konusu kanallar üzerinden şubeye gitmeden, haftanın her günü kredi başvurusunda bulunmak mümkün. Bankanın mevcut müşteri portföyünde yer almayanlar ise Yapıkredi web adresi üzerinden “Hemen Başvur” butonunu kullanarak, başvurularını ilgili birime iletebilirler.

SMS ile Yapı Kredi emekli kredisi başvurusu yapmak isterseniz; kredi türü (bir boşluk), TC kimlik numaranız (bir boşluk) ve aylık geliriniz olmak üzere bu üç bilgiyi yazarak 4411’e mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca tüm ATM’leri kullanarak, 444 0 444 telefon bankacılığını arayarak ya da direkt olarak şubeye giderek de kredi başvurusunda bulunmanız mümkün.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.