Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma İşlemleri Neler?

Kredi borçlarınızdan kurtulmayı düşünüyorsanız, Yapı Kredi kredi yapılandırma işlemleri tam da size göre! detaylar yazımızda.

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma İşlemleri Neler?

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma

Yasal bir yaptırımla karşılaşmadan ödeme güçlüğü çektiğiniz kredi borçlarınızdan kurtulmayı düşünüyorsanız, Yapı Kredi kredi yapılandırma işlemlerine müracaat edebilirsiniz. Hem kredi kartı borçlarınız, hem de mevcut kredi borç bakiyeniz için başvuruda bulunabileceğiniz Yapı Kredi yapılandırma fırsatı, güncel faiz oranlarını ve 72 aya varan vade seçeneklerini değerlendirerek daha iyi koşullarda ödeme yapabilmenizi sağlar. Uygun faiz oranları üzerinden toplam borçlarınızı taksitlendirerek avantajlı bir konuma geçebilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı ürününe dair borcu olan ve borç miktarını 90 gün süreyle ödeyemeyen kişinin kartı kullanıma kapatılır.(Ayrıca Bkz: Kredi Kartı Borcu Avukata Düşerse Ne Olur?) Hemen ardından borçlarını ödemeye teşvik etmek amacıyla diğer banka hesaplarındaki parasına bloke konulur. Bu da kişinin borcunu ödemesi için yeterli olmaz ise kara liste kaydı yapılarak, diğer bankalardan da kredi kartı alabilmesine engel olunur.

Tüm bu olumsuzluklardan uzak kalmak istiyorsanız, asgari tutarını ödemekte zorluk çektiğiniz kart ürünleriniz için Yapı Kredi kredi kartı yapılandırma imkânından faydalanabilirsiniz. 444 0 444 numaralı Yapı Kredi telefon bankacılığı ve bankanın tüm şubelerinden kredi kartı borçları yapılandırılabilmektedir.

Borçlarınızın taksitlendirilmesiyle birlikte bankanın yeniden faiz işletebileceği söz konusuyken, Yapı Kredi kredi kartı yapılandırma sayesinde tüm kart borçlarınızdan tek seferde kurtulabilmenizde mümkündür.

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma

Kredi borçlarınızı sorunsuz ödemeniz size iki türlü avantaj sağlayacaktır. Bunlardan ilki her tülü kredi başvurunuzda önünüze konabilecek olan notunuzun yüksek olması, diğeri ise zamanında ödediğiniz taksitlerinizin ileride yaşayabileceğiniz finansal sıkıntılara yol açmamasıdır.

Ancak kredi borçlarınızı sorunsuz ödemek istediğiniz halde zaman zaman taksitlerinizi ödemekte güçlük çektiğiniz dönemler olabilir. Böyle dönemlerde küçük önlemler alarak, ileride finansal bir kriz yaşamanıza engel olabilirsiniz.

Bu önlemlerden birisi de kredi yapılandırma fırsatından yararlanmaktır. Daha önce kullanmış olduğunuz kredinizin güncel Yapı Kredi faiz oranları ile yeniden yapılandırılmasını istiyorsanız, 72 aya varan vade seçeneklerinden yararlanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi yapılandırma işleminden yararlanabilmek için öncelikle bankanın herhangi bir şubesine giderek, bireysel müşteri temsilcisine kart ödemesinde zorlandığınızı ve bu nedenle yapılandırma yapmak istediğinizi iletmelisiniz.

Talebinizin ardından sizin için ön kayıt oluşturan müşteri temsilcisi, bankanın genel müdürlüğüne bu müracaatınızı iletmektedir. Ardından seçtiğiniz vade sayısına ve bankanın belirlemiş olduğu faiz oranı üzerinden ileride ödeme problemi yaşayıp yaşamayacağınız değerlendirilmektedir.

Değerlendirme sonrasında genel müdürlükten aranarak ya da bankanın SMS kanalıyla bilgilendirilerek, başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonucu tarafınıza iletilmektedir. Başvurunun olumlu olmasıyla birlikte gerekli evrakları yeniden şubeye giderek teslim edebilir ve hazırlanan kredi yapılandırma sözleşmesini imzalayarak, mevcut kredi kartı borçlarınızı ya da kredi kullanım tutarınızı yapılandırabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.