Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Wowwo ile Araba Nasıl Alınır? Güvenilir Mi?

Wowwo ile Araba Nasıl Alınır? Güvenilir Mi?

Wowwo, ikinci el ve sıfır kilometre taşıtları banka kredisiz, kefilsiz ve senetle taksit yaparak satış yapan bir firmadır. Arkasında Yeşil Holding bulunmaktadır. Geniş araç portföyü ile her yıl 10.000’den fazla araç satan dev bir kuruluştur.

İçeriğimizde Neler Var?

Wowwo nedir?

Sistem kredi notu düşüklere ve kredi alamayan kişilere bir alternatif olarak hizmet sunmaktadır. Ya da kredi çekmek istemeyen kişiler de Wowwo ile taksitli araba satın alabilirler.

Senetle satılan araçlarda ülkemizde çok fazla dolandırıcılık yaşandığı için ilk bakışta Wowwo da sizi korkutabilir. Ancak Wowwo portföyünde olmayan araçları da bu sistem aracılığı ile satın alabilmektesiniz.

Wowwo güvenilir mi?

Senetle Wowwo’dan araç almak isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında Acaba güvenilir mi? sorusu gelmektedir.

İnternette bir çok olumsuz yorum bulunduğu gibi olumlu yorumlar da bulunmaktadır. Bizim incelemelerimize göre arkasında büyük bir anonim şirketi bulunmaktadır. Hal böyle olunca güvenmemek çok gereksiz olacaktır.

Aslında Wowwo’nun size güvenmesi daha çok gerekiyor. Çünkü senetle taşıt satıyorlar ve oldukça fazla risk alıyorlar. Yeşil Holding’in buradaki sayfasından hangi sektörlerde yer aldıklarını inceleyebilirsiniz. Oldukça büyük bir firma oldukları kesin.

Wowwo ile araba nasıl alınır?

wowwo ile araba almak

Wowwo dan araba alan var mı sorusu son zamanlarda çok duyulan sorulardan biri oldu. Wowwo’dan araba almak isteyen kişiler için Wowwo’nun işleyişini kısaca anlatalım. Şirketin resmi web sitesinde listelenen araçlardan veya İstanbul sınırları içerisinde bulunan araçlardan istediğinizi seçiyorsunuz ve sistemden kredi notu sorgulaması yapıyorsunuz.

Çıkan kredi notunuza göre sistem sizden bir peşinat miktarı istiyor. Bu peşinat miktarı %25, %30, %35 ve %40 olarak değişiyor. Daha fazla peşinatta verebilmeniz mümkün. Maalesef peşinatsız araba alamıyorsunuz.

Almak istediğiniz aracı seçtikten sonra araca ekspertiz yapılıyor ve işlemler devam ediyor. Aracın kaskosu ve sigortası yapıldıktan sonra senetlerinizi de imzalıyorsunuz.

Ödemenizi de belirtilen IBAN numaralarına yapıyorsunuz. Vade bitimine kadar aracınız sistem üzerinde görünecektir. Senetlerinizin ödemesi bittiğinde aracı üstünüze alabilirsiniz.

Wowwo Şikayetleri

İnternette Wwwo’nun şikayetlerini incelediğimizde genellikle taksitlerini zamanında ödemeyen kişilerin icralık olduklarını görmekteyiz.

Hak verirseniz şirket tarafında da maddi kayıp yaşanmaktadır. Şirket, haklı olarak bu kişileri avukata vermek durumunda kalıyor.

Taksitlerinizi zamanında öderseniz bir problem olmayacağı aşikar. Sikayetvar.com adresinden şikayetlerini inceleyebilirsiniz.

Wowwo Yorumlar

Bu firma hakkında internette yapılan yorumları aşağıya derledik. Ayrıca Wowwo ekşi yorumlarını da ekşisözlük adresinden inceleyebilirsiniz. Donanımhaber sitesinde de birçok yorum mevcut. Sitelere giderek yorumlarını inceleyebilirsiniz.

 1. Merak edip görüştüm az önce. Öncelikle sadece internet sitelerinde ki araçları satmaktalar. Dışarıdan araç alınmamakta. Ayrıca %35 peşinattan sonra kalan kısmı 24-36 ay vade yapıyorlarmış. Rakamları yüksek.
 2. Arkadaşlar sadece internet sitelerinde ki araçları satmaktalar. Onun dışında beğendiğiniz aracı satın alıp taksitlendirmiyorlar. Ayrıca araç bedelinin %35’ini peşin alıp kalan kısmını 24-36 ay vade yapıyorlar.
  Örnek rakam sorduğumda 43.000 liralık Fiestanın %35’i peşin ödendikten sonra 36 ay vade de 58.000 lira fiyat çıkardılar.(NOT: Artık kendi portföyleriyle sınırlı değiller. Başka galericilerdeki araçlar da burada satılabiliyor. Hatta herhangi birinin aracını bile alabilirsiniz.)
 3. Hem galerici hem de bu şirket için çok sağlam ve akıllıca bir iş. Ödeyemezse alıcı düşünsün. Kendisi için hiç de az olmayan yatırdığı peşinat ve kalanına araç üzerinde rehin var. Araç önceden yatırılmış peşinatıyla beraber gider elden, alıcı için yıkım olur. İnsanlardaki dünya malına karşı olan eğilim, bu tür akıllıca iş yapanların en büyük kaynağıdır. Adam batağın içinde olsa dahi inat ediyor o telefonu alacam, bu arabayı alacam vs diye. Yoksa alma lan işte ölür müsün? İlkokulda bebeyken dahi duyduğumuz ayağını yorganına göre uzat diye atasözü var, yüzlerce kez bu yaşımıza kadar duyduk ama insanoğlunun bir kulağından girer diğerinden çıkar.
 4. Evkur mantığı, bence gayet güzel.
  ne olsun istiyorsunuz anlayamadım ben, ne yapsın şimdi adam 50 bin liralık arabayı faizsiz uygun fiyata vadesiz mi versin? Mesela 40 bin’emi almak istesinizSmile Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar
  bu dönmede arkadaşınızdan 100 lira isteyin suratı perşembe pazarı gibi oluyorSmile Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar
  kredi kartını ödeme faiz gelince banka tefeci olur, krediyi zamanında ödeme faiz gelince yine aynı şeyler ödeyin bakalım faiz gelecek mi?
  sonra durumum bozuldu kredi vermiyorlar araba lazım ee nerden alıcan? Birde ticaret yapıyorsan buraya gelecen işte olay bu.
  daha arabayı almadan işi öğrenmeden ihtiyaç duymadan fikir sahibi olmuşsunuz.
  firmayı da sahibini de tanımam bu arada

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Efe dedi ki:

  Senetleri imzaladıktan sonra araç sizin üstünüze veriliyor yazmışsınız. Lakin firmayla görüştüğümüzde vade bitimine kadar aracın Wowwo üzerine rehin olduğunu, senetler bitince üstümüze alabildiğimiz şeklinde bilgi aldık. Düzeltirseniz sevinirim.

  1. Eray Şimşek dedi ki:

   Merhaba Efe Bey,

   Uyarınız için teşekkür ederiz. İlgili kısım düzenlenmiştir.

 2. senetle araba alınmaz dedi ki:

  ayrıca kendi sitede yazan fiyatı üzerine extra eklenme olmaktadir.örn 50 bin tl için 75 bin gibi

 3. savaş dedi ki:

  internet sitelerinde teslimat koşulları kısmında

  Wowwo’ ya yatırdığınız peşinat sonrası, sözleşmenizi imzaladığınız taktirde aracınız üye galerimizden ertesi gün satın alınıp, bir sonraki gün sizin üzerinize noterden kesin satış yapılmaktadır.

  yazmakta.