Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Web 3.0 Coinleri Hangileri? Web 3.0 Geleceği Nedir?

Web 3.0 Coinleri Hangileri? Web 3.0 Geleceği Nedir?

Web 3.0 nedir, Web 3.0 coinleri hangileri; bir süre önce Facebook’un ismini meta olarak değiştirmesiyle birlikte hayatımıza giren metaverse kavramı beraberinde Metaverse Coinlerini hızlı bir şekilde hareketlendirerek yatırımcılarına ciddi oranlarda kar elde ettirmişti. Metaverse coinlerinin ardından şu sıralar en büyük ilgi ise web 3.0 coinleri olmaya başladı.

Bu yazımızda web 3.0 nedir? Web 3.0 coinleri hangileri? Web 3.0 coinleri satın alma işlemleri nasıl olur? bu konulardan bahsedeceğiz. Hadi gelin hep birlikte inceleyelim.

Web 3.0 Nedir?

Son zamanlarda sık olarak duyduğumuz kavram olan web 3.0 nedir? Web 3.0 ile ne değişecek? gibi konular birçok kişi tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Peki nedir bu web 3.0 ve hayatımıza neler katacak gelin beraber inceleyelim.

Şuan kullanmış olduğumuz web 2.0 bilginin merkezler tarafından kontrol edilmesi ile çalışan bir programdı. Yani Facebook, Instagram , Whatsapp gibi global ölçekteki sosyal medya programları bize ait olan her türlü bilgiye ulaşabiliyor ve istediği takdirde hesapların kontrolünü ele alabiliyor hatta isterse kapatabiliyordu.

Ancak yeni geliştirilen web 3.0 ile artık bireylerin egemen olduğu ve merkeziyetçi yapının ortadan kalkmasını, iki insan birbirleri ile iletişimde ise bu merkezin sayesinde değil bu bireyler arasında kurulan bir ağ ile tamamen kişiselleştirilmiş ve block chain destekli bir adaletli sistemdir.

Ayrıca web 3.0 ile sadece insanların anlayabildiği bir sistem yerine makinelerin veya bilgisayarların anlayabildiği ve yorumlayabildiği bir sisteme karşılık gelmektedir.

Özetle Web 3.0, kişiselleştirilmiş web teknolojisidir. Kimileri Web 3.0’ı “yapay zekalı web” olarak da tanımlamaktadır.

Şimdi gelin web 3.0 coinleri nedir? Web 3.0 coinleri satın alma işlemlerine birlikte bakalım.

Web 3.0 Coinleri Nedir?

Son zamanlarda sıklıkla kendisinden bahsettiren kavram olarak karşımıza çıkan kavram web 3.0 beraberinde birçok yeniliği de getireceğe benziyor. Bu yeniliklerin en önemlisi şüphesiz son yıllarda revaçta olan kripto para borsaları. Bu bağlamda web 3.0 coinleri nedir? sorusunu yanıtlayacak olursak Web 3.0 yatırımına katkıda bulunan global çaptaki şirketlere ait olan web 3.0 coin daha şimdiden pek çok yatırımcının ilgisini çekmiş durumda. Sizlerde bu yeniliğin getirililerine ortak olmak istiyorsanız web 3.0 coin satın alma işlemlerini gerçekleştirerek gelecekte ciddi karlar elde edebilirsiniz.

Ayrıca eğer Coinbase Video İzleyerek Para Kazan – Bedava Kripto Kazan etkinliğinden haberdar değilseniz ve Ethereum ( ETH ) Nedir? Ethereum Geleceği Nedir? 2022 Sonu Tahminleri Nelerdir? hakkında neler konuşulduğunu merak ediyorsanız ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Web 3.0 Coinleri Hangileri?

Özellikle Facebook etkisi ile milyonlarca kişi tarafından dikkat çeken yeni uygulama web 3.0’a yatırım yapan şirketlerin sayısı her geçen gün artmakta. Bireysel yatırımcılar ise web 3.0 coinlerini satın alma işlemini yaparak bu yeni oluşuma destek vermektedir. Peki web 3.0 coinleri hangileri? Gelin birlikte inceleyelim;

Chainlink(LINK); blok zinciri (blockchain) teknolojisinin en büyük eksikliği olan dış veri ulaşımının kısıtlı olmasıdır. Chainlink ise bu dış veri ulaşım eksikliğini çözmeye çalışan oracle projesidir. Piyase değeri yaklaşık olarak 12 milyar dolardır.

Filecoin(FIL); Filecoin esasında merkezi olmayan veri depolama sistemidir. Proje kurucuları, yeterli sayıda insan tarafından kullanılabilirse internette veri depolamanın en hızlı ve ucuz yolu olabileceğini iddia ediyor. Piyasa değeri yaklaşık olarak 8 milyar dolardır.

Theta Network(THETA); Theta video yayıncılığı için özel olarak oluşturulmuş bir ağdır. Bilgi transferlerini merkezi olmayan bir ağ sistemi ile taşımaktadır. Piyasa değeri yaklaşık olarak 7 milyar dolardır.

The Graph(GRT); Graph blockchain ağları için veri sorgulama ve indeksleme işini yapmaktadır. Şuan Etherium’dan gelen verileri desteklemekle beraber yakında birçok farklı ağı destekleneceği belirtilmektedir. Piyasa değeri yaklaşık olarak 5 milyar dolardır.

Helium(HNT); Helium nesnelerin interneti(IoT) cihazları için merkezi olmayan blockchain tabanlı bir ağdır. Helium’un ana hedefi IoT iletişimini geleceğe hazırlamakyır. Piyasa değeri yaklaşık olarak 3 milyar dolardır.

BitTorrent(BTT); BitTorrent dünyanın en büyük merkezi olmayan P2P iletişim protokolü olarak bilinmektedir. Piyasa değeri yaklaşık olarak 3 milyar dolardır.

Stacks(STX);

Enjin Coin(ENJ); Enjin oyun ürünlerinden oluşan bir block chain ekosistemi yaratmayı amaçlayan bir projedir. Enjin Network ise kullanıcıların web siteleri ve klanlar oluşturabilecekleri, sohbet edebilecekleri, sanal eşya mağazaları kurabilecekleri bir sosyal oyun platformudur. Piyasa değeri yaklaşık olarak 2,5 milyar dolardır.

Audius(AUDIO); Audius, müzik sektöründe aracıları ortadan kaldırarak adil bir gelir modeli yaratma hedefiyle piyasaya sürülen bir blok zinciri projesidir. Piyasa değeri yaklaşık olarak 1 milyar dolardır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz web 3.0 coinleri hangileri? sorusuna verilebilecek en kısa cevaptır. Bunların haricinde web 3.0 coinleri de mevcuttur. Yeni oluşan bu teknolojideki en önemli coinleri sıraladık. Şimdi web 3.0 coinleri satın alma işlemlerinden bahsedelim.

Web 3.0 Coinleri Satın Alma

Yeni gelişen bu teknolojiye yatırım yapmak isteyen yatırımcıların bu işlemlerini nasıl gerçekleştireceğini kısaca anlatalım. Son zamanlarda en çok araştırılan konuların başında gelen web 3.0 coinleri satın alma  sorusuna cevap olarak aşağıda belitmiş olduğumuz kripto para borsaları üzerinden alım-satım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Web 3.0 odaklı kripto para projelerini birçok kripto para borsası üzerinden satın alabilirsiniz. Web 3.0 coin’lerini alıp satabileceğiniz başlıca borsalar şöyle; Binance, Gate.io, Kucoin

Bu kripto para borsaları üzerinden açacağınız hesap ile hesabınıza tanımlayacağınız banka kartı veya kredi kartı ile para gönderim işlemini gerçekleştirebilir ve web 3.0 coinleri satın alma işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Web 3.0 Coinleri Almak Karlı mı?

Henüz yeni gelişen bir teknoloji olmasına rağmen kısa sürede web 3.0 coinleri yatırımcısına hatrı sayılır düzeyde para kazandırmış bulunmaktadır. Her ne kadar web 3.0 coinleri almak karlı mı? sorusuna verilecek cevap zor olsa da gelişen ve değişen dünyada gelecekte adından sıklıkla söz ettireceğine benziyor. Eğer sizlerde yatırım yapmak istiyorsanız almak istediğiniz coini belirleyerek web 3.0 coinleri satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bununla birlikte son zamanlarda teknoloji dünyasında adından sıklıkla söz ettiren ve geleceğin dünyası olarak nitelendirilen Metaverse Arazisi Satın Alma işlemleri çoktan başlamış durumda. Bu sanal dünyada yerini ayırtmak isteyen birçok yatırımcı tarafından sıklıkla araştırılan konu olan Metaverse arazisi satın alma işlemleri hakkında detaylı bilgi için yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: kredilog.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. kredilog.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle kredilog.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Burada yer alan bilgiler tamamen bilgi amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırımcının risk algısı kendisine göre değişmekte olup tamamen kendi risk algınıza göre hareket etmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.