Kredilog.com

Vakıfbank Kredi Yapılandırma 2018

Vakıfbank Kredi Yapılandırma

Kredi kartı mağdurlarının ve kredi mağdurlarının son dönemde artması ile birlikte gündeme gelen kredi yapılandırma işlemleri, günümüzde hemen hemen tüm bankalar tarafından gerçekleştirilebiliyor ve talep halinde, 72 aya kadar kredi yapılandırma işleminin gerçekleşebildiğini biliyoruz. Hatta, bir ön ödeme koşuluyla çoğu banka kredi yapılandırma talebini kendisi bile SMS yolu ile gerçekleştirebiliyor.

Özellikle konut kredisi bağlamında yapılan bu yapılandırma işlemleri, kredinize daha rahat bir ödeme düzeni yaratırken aynı zamanda kalan borcunuzun artmasına da sebep olabiliyor ancak çoğu zaman, bu artışa göz yumabiliyorsunuz; zira, özellikle aylık taksit düzenleri ev ekonominizi zorladığında, kredi yapılandırmaya neredeyse mecbur kalıyorsunuz.

Bu yazımızda, sizler için Vakıfbank kredi yapılandırma işlemlerinden bahsedeceğiz. Vakıfbank’ın kredi yapılandırma teklifleri, günümüzde çoğu bankaya göre faiz oranı daha insaflı yapılandırma teklifleri oluyor.

Vakıfbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Yapılandırma

Türkiye’de herhangi bir Vakıfbank şubesinden yapabileceğiniz bu kredi yapılandırma işlemini, aşağıda tarafınıza adım adım aktarmaya gayret edeceğiz. Siz de, Vakıfbank’ta bir kredi sahibiyseniz ancak yapılandırma talebinde bulunmak istiyorsanız, bunun kredi türüne göre değişiklik gösterdiğini belirtmemiz gerekiyor. Aşağıda, her kredi tipine yönelik kredi yapılandırma işleminin nasıl gerçekleşebileceğini tarafınıza aktardık.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Vakıfbank’ın ihtiyaç kredileri, oldukça cüzi miktarlardaki faiz oranları ile yapılandırılabiliyor ancak bu durum istediğiniz taksit tutarına göre de değişiklik gösterebiliyor. Bu sebepten, öncelikle aşağıdaki adımları takip ederek, dikkat etmeniz gereken yönergeleri de incelemenizi tavsiye ediyoruz.

İlk adım olarak, yapılandırmak istediğiniz kredinize dair kalan borç durumunuzu öğrenmek için kredi cüzdanınıza göz atmanız iyi olacaktır. Sonrasında, herhangi bir Vakıfbank şubesinden müşteri temsilcisi ile görüşmenizde, bu kredinizi yapılandırmak istediğinizi talep edebilirsiniz.

Müşteri temsilcisi, tarafınıza uygun bir ödeme planı çıkarmakla yükümlüdür ve teklif ettiği yapılandırma sözleşmesinde, yeni faiz oranı da muhakkak bulunmalıdır. Ek olarak, önceki sözleşmenizde bir “kredi yapılandırma cezası” yahut ücreti bulunmuyorsa, bunu ödemek zorunda olmadığınızı belirtmemiz gerekiyor; bu sebepten tarafınıza yeni yapılandırma sözleşmesinde böyle bir ücret yansıyorsa, bunu reddedebilme hakkınız bakidir.

Eğer koşullar size uyum sağlıyorsa, şubede yeni sözleşmeyi imzalayarak, kredi yapılandırma talebinizi tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Yapılandırma

Vakıfbank’tan araba almak amacıyla taşıt kredisi aldıysanız, yine tıpkı ihtiyaç kredisinde yaptığınız gibi, öncelikle kredinizin kalan borcunu hesap ederek banka şubelerine gitmenizi tavsiye ediyoruz. Sağlıklı bir işlem olması açısından, eski sözleşmeleri de yanınızda götürmenizde fayda var.

Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede, uygun bir ödeme planı çıkarıldıktan sonra, tarafınıza yeni bir sözleşme çıkarılır ve imzalamanız istenir. Vakıfbank taşıt kredisi yapılandırma işlemi boyunca, her şey düzgün gitmiş olsa bile, sözleşmeyi okumanızda ve detaylı olarak incelemenizde fayda görüyoruz; aksi durumda, varsa yüksek faiz oranı ve taksit düzeni gibi gözden kaçan maddeler imzaladığınız an size yansıtılacaktır ve siz bu durumdan haberdar dahi olamayabilirsiniz.

Sözleşmeyi olabildiğince inceledikten sonra, eğer size uyum sağlıyorsa, imzalayıp yeni ödeme düzeninize kavuşabilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma

Vakıfbank’ta konut kredisi yapılandırmak için genelde konut kredisi aldığınız şubeye gitmeyi tercih etmenizde yarar var, ancak herhangi bir şubeden de bu iş pek tabii halledilebilir. Şubede müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede, kalan borcunuza dair yeni bir taksit düzeni oluşturup, aylık ödemelerde daha az yahut daha yüksek ödeme seçeneğinize karar kıldıktan sonra; kredi yapılandırma işleminizi tamamlayabilirsiniz ancak bu koşullarda erken kredi kapatma cezası ödeyeceğinizi bilmenizde de fayda var.

Erken kredi kapatma cezası, kalan borcunuzun %2’si anlamına gelir ve bu ödeme konut kredilerinde banka tarafından alınan yasal ücret olarak bilinmektedir. Bu cezayı ödedikten sonra, konut kredisi yapılandırma işlemini tamamlayabilir, yeni ödeme düzeninize kavuşabilirsiniz.

Vakıfbank 72 Ay Yapılandırma

Vakıfbank, normal koşullarda tarafınıza 72 aya kadar vade seçeneğini sunabilmektedir; özellikle konut kredisi minvalindeki büyük meblağlar, 72 aya kadar yeniden bölünebilir. Ancak bu durumda, haddinden fazla bir faiz oranı da karşınıza çıkarılabilir. Bu sebepten, sözleşmeyi ince eleyip sık dokumanızda ve faiz oranlarını, alınacak komisyonları iyi hesap etmenizde fayda var. Aksi bir durumda, aylık taksitleri azaltacağım derken total borcunuzu epey arttırabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Vakıfbank’ın günümüzde kredi yapılandırma işlemlerini yasal hak çerçevesinde gerçekleştirebildiğini bilmekteyiz ancak olur da herhangi bir şubede, kredi yapılandırma işlemi gerçekleştiremiyoruz, tarzında bir söylemle karşılaşırsanız; hakkınızı tüketici mahkemelerinde arayabilirsiniz; yahut bunun yerine diğer bankalara daha düşük faizlerle borç transferi dahi yapabilirsiniz. Günümüzde, pek çok banka tarafından borç transferleri yapılabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.