Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

VakıfBank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

VakıfBank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

VakıfBank Kredi Başvuru Sonucu

Çoğunlukla gerekli ihtiyaçların karşılanabilmesi amacıyla yapılan kredi başvuruları bazen de yatırım amaçlı gerçekleştirilmektedir. Her iki amaç doğrultusunda da belli miktarda nakde ihtiyacı olan kişiler, başvuruda bulunduktan sonra sürecin nasıl işlediğini ve ne zaman tamamlanacağını merak ederler.

Yazımız içerisinde Vakıfbank kredi başvurusunda bulunan kişiler için başvurunun sonuçlanma zamanını ve kredi sorgulamasının nasıl yapıldığını kapsamlı bir şekilde aktardık. Buyurun beraber Vakıfbank kredi başvuru sonucunu nasıl öğreniriz beraber bakalım.

VakıfBank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Vakıfbank kredi başvuru kanallarından birini kullanarak ilgili kredi ürünü için müracaatınızı ilettiniz. Bu işlemin internet üzerinden ya da SMS kanalıyla yapılması sonucunda gerekli evrakların tanzimi için Vakıfbank tarafından şubeye çağırılırsınız. Şubeye müracaatınıza dair bilgileriniz alınarak sisteme kaydı yapılır.

Bu aşamadan sonra kredi başvuru sonuçlanma süreci işlemeye başlar. Talebiniz bankanın genel merkezine gönderilir ve burada gelir durumunuz, daha önceki kredi ödemeleriniz, şuan ki borç durumunuz gibi kriterler incelenmeye başlar.

Söz konusu inceleme ortalama olarak 1 ile 3 gün arasında son bulabilir. Bu nedenle Vakıfbank kredi başvurusu sonuçlanma süresi için ortalama 1-3 iş günü diyebiliriz. Fakat bazı kredilerin daha hızlı incelenmesi mümkün olduğu için başvurduğunuz kredi türü bireysel krediler arasında yer alıyorsa aynı gün içerisinde yanıt alabilmeniz de mümkün.

VakıfBank Kredi Sorgulama

Vakıfbank kredi sorgulama için pek çok bankacılık kanalını kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki 0 850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, kredi başvurunuzun hangi aşamada olduğunu müşteri temsilcisine sormaktır. Temsilcinin yönelteceği birkaç güvenlik sorusuna doğru yanıtlar verdikten sonra müracaatınızın durumunu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank kredi sorgulama için uygulayabileceğiniz diğer yöntem ise bankanın şubelerini ziyaret etmektir. Ziyaretiniz sırasında kimliğinizin yanınızda bulunması yeterlidir. Şubelerde görev alan bireysel müşteri temsilcileri, kredi başvurunuz ile ilgili tüm bilgileri tarafınıza aktarabilir.

Son olarak kredi başvurunuzun takibini yapmak için internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Başvuru takibinde online bankacılık kanalı olarak kullanılan Vakıfbank internet şubesi, müracaatta bulunduğunuz kredinin sonucunu görüntüleme imkanı vermektedir.

Ancak bunun için bankanın resmi web sitesini ziyaret ettiğinizde Bireysel ya da Kurumsal müşteri olarak sisteme giriş yapabilmeniz için internet bankacılığı kullanıcısı olmanız ve giriş şifresi edinmeniz gereklidir. Zaten Vakıfbank internet bankacılığı kullanıcıysanız ve kişisel şifreniz mevcutsa kısa sürede kredi başvurunuzu sorgulatabilirsiniz…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.