Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Vadesiz Mevduat Hesabı Nedir?

Vadesiz Mevduat Hesabı Nedir?

Vadesiz Mevduat Hesabı

Günümüzde yastık altında para saklama devri neredeyse bitti diyebiliriz. Vadesiz mevduat hesabı, hemen herkes tarafından paralarını saklamak için kullandıkları ve diledikleri zamanlarda paralarını çekebildikleri banka hesapları olarak biliniyorlar. Günümüzde, banka hesabı olarak tabir ettiğimiz şey aslında vadesiz mevduat hesabı oluyor. Siz de, öğrenciyseniz yahut herhangi bir bireyseniz ve hesaba ihtiyacınız varsa; bu hesaptan dilediğiniz zaman faizsiz, komisyonsuz, kesintisiz; yatırdığınız parayı çekebilmek için vadesiz mevduat hesabı sahibi olmalısınız.

Dilediğiniz zaman, bankanın da teklif etmesiyle kredili mevduat hesabına dönüştürülebilen bu hesap türleri; genelde paralarınızı çekmeniz, almanız ve göndermeniz için kullanılmaktadır. Siz de vadesiz mevduat hesabınızı açtırarak direkt olarak debit kartınızla beraber paranıza dilediğiniz ATM’den ulaşabilir, dilediğiniz ATM’den yine bu hesaba rahat bir biçimde paranızı yatırabilirsiniz.

Vadesiz Mevduat Hesabı Nedir?

Vadesiz Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadesiz mevduat hesabı yahut banka hesapları, eğer herhangi bir bankada, herhangi bir ürününüz yoksa; kimlik bilgilerinizi sunmanız ve ıslak imzanızı vermeniz için şubeye giderek açılmalıdır. Aksi durumda, herhangi bir biçimde ıslak imzanız olmaksızın tarafınıza hesap açılmamaktadır. Bunun yanında, bir kredi kartı yahut kredi ürününe sahipseniz; aynı bankadan rahatlıkla uzaktan banka hesabı açabilmeniz mümkündür. Bunun için, internet bankacılığı yahut telefon bankacılığı rahatlıkla kullanılabilir.

Vadesiz mevduat hesabını pek çok banka, dilediği gibi özelleştirebilmekte ve içerisinde kampanyalar ekleyebilmektedir. Bu sebepten, hesap açmaya karar verip; bankanızı belirlemeden önce araştırmalarınızı iyi yapmanızda ve avantajlı bir vadesiz mevduat hesabı açmanızda fayda var.

Vadesiz Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Vadesiz mevduat hesabınızı açtıktan sonra, beğenmeyip kapatmak isterseniz muhtemelen kimse sizden herhangi bir şey talep etmeyecektir. Her bankanın vadesiz mevduat hesabı, herhangi bir getirisi yahut götürüsü bulunmadığından açıldığı gibi kapanabilmektedir.

Çağrı merkezini arayarak yahut direkt olarak banka hesabınızı açtığınız şubeye ya da bankanızın herhangi bir şubesine giderek; hesabınızı kapatma talebinizi görevliye iletmeniz yeterli olacaktır. Sizden bunun nedeni, cevaplaması elzem bir soru olmamakla beraber, sorulabilmektedir ve bu soruya özgür bir biçimde cevap verebilirsiniz; bunun yanında, uzaktan iletişimde sizden kimlik bilgilerinizi teyit durumu da istenebilir. Bu sebepten kimliğinizi, çağrı merkezinden vadesiz mevduat hesabınızı kapatmak isterseniz, yanınızda bulundurmanızda fayda var.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Kredili Mevduat Hesabı Nedir? Nasıl Açılır? > TIKLAYIN

Vadeli Mevduat Hesabı Nedir? > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.