Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Dönem dönem pek çok insanın gerek emekli maaşları aracılığıyla gerekse mirastan yahut herhangi bir faktörden, bir birikimi olabilir ve insanlar bunu yastık altı yapmak yerine, günümüzde faize bırakmayı tercih ederler. Bu sayede paralarının değerini kaybetmeyeceğini düşünürler. Özellikle, uzun süre para herhangi bir biçimde harcanmayacaksa, parayı faize bırakmak her zaman oldukça iyi bir yoldur. Zira, kullanmadığınız paranın sadece bankada kalmasını sağlayarak ek miktarlar kazanabilir ve bu miktarları dilediğiniz zaman, senelik yahut aylık olarak çekebilirsiniz.

Vadeli Mevduat Hesabı

Bu yazımızda, sizler için paranızı faize yatırmanızı sağlayan vadeli mevduat hesabı çeşitlerini inceleyecek ve bu hesapların nasıl açılabileceğini ayrıntılarıyla aktaracağız. Siz de, birikiminizi vadeli mevduat hesabında tutmak istiyorsanız, yazımızı takip edebilirsiniz.

Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Yüklü olsun ya da olmasın, bankalar tarafından sunulan minimum miktarlarla birlikte açabileceğiniz hesaptan; herhangi bir yatırım yahut işlem gerçekleştirmeksizin para kazanabilmeniz durumunu sağlayan hesaplar; vadeli mevduat hesabı olarak bilinmektedir. Günümüzde, faize yatırmak olarak da tabir edilebilecek vadeli mevduat hesapları; kişinin açması durumunda, senelik, aylık yahut günlük olarak faiz miktarı belirleyip belirlediği dönemlerde birikim üzerine faiz oranını işler ve böylece hesabın net getirisi oluşturulur. Örneğin 1000 TL’lik bir yatırımınız varsa ve bunu %10 faizli bir vadeli mevduat hesabı açarak, bu hesaba yatırdıysanız; yıldönümünde 1100 TL ile karşılaşırsınız. Vadeli mevduat hesabı, herhangi bir işlem gerektirmeksizin birikimlerinizi hesaba yatırarak para kazanabileceğiniz banka hesap ürününe verilen addır.

Vadeli Mevduat Hesabı Açan Bankalar

Aşağıda, tarafınıza birkaç adet avantajlı vadeli mevduat hesabı açan banka sunacağız. Siz de, bunlardan herhangi birini tercih ederek başvurularınızı gerçekleştirebilir ve sonrasında rahatlıkla birikimlerinizi yatırıp, dönem faizleri işletildiği vakitte kazancınızı çekebilirsiniz.

Vadeli mevduat hesabı açan bankalarda dikkat etmeniz gereken en önemli etmen şüphesiz faiz oranı kadar vade oranıdır da. Aylık yahut yıllık düzlemde, sizlere düşük yahut yüksek faiz sunabilecek her bankayı detaylı bir biçimde araştırmanız; gelecekte yatırımlarınızı sorunsuz çekmeniz durumunda sıkıntı yaşamamanız anlamına gelir. Bu sebepten, yatırımlarınızı yaparken vade durumunu kendiniz belirleyin ve nasıl rahat ediyorsanız; o şekilde bir seçime yönelin.

Garanti Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Açmak

Garanti Bankası, tarafınıza %4,50 oranında bir vadeli mevduat hesabı faiz oranı vererek; vadeli mevduat hesabı hizmetini sunabiliyor ve yatırım miktarınıza göre de bu oranları dönem dönem, kişiden kişiye değişmekle birlikte arttırabiliyor. Türkiye’nin köklü bankalarından Garanti’ye yatırımlarınızı güvenle bırakabilir ve aynı zamanda bu yatırımlardan bol bol kazanç sağlayabilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan vadeli mevduat hesabı açmak için yapmanız gereken tek şey, herhangi bir Garanti Bankası şubesine kimliğiniz ile birlikte gitmek. 18 Yaşından büyük olan herkes, birikimleri dahilinde, sınır olmaksızın vadeli mevduat hesabı açabilirler.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri için > TIKLAYIN

Ziraat Bankası Mevduat Hesabı Açmak

Ziraat Bankası, tarafınıza %17 gibi yüksek bir vadeli mevduat hesabı faiz oranı sunarken bu faiz oranını 2022’de de koruma kararı almış. Emekliye, çiftçiye verdiği destekle bilinen bankalardan bir tanesi olan Ziraat’in vadeli mevduat hesabı teklifinin de; diğer bankalara nazaran cömert bir teklif olduğu söylenebilir. Siz de, Ziraat müşterisiyseniz ve belli bir birikiminiz varsa; Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı açmak oldukça kolay.

Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek, kimliğinizle birlikte ufak bir form doldurup vadeli mevduat hesabınızı açtırabilirsiniz. Açıldığı anda aktif olan hesaba anında yatırım yapılabilir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri için > TIKLAYIN

Halkbank Vadeli Mevduat Hesabı Açmak

Devlet destekli bir banka olan ve dönem dönem KOBİ’lere inanılmaz destekler sunan; esnafa faizsiz kredi verebilen Halkbank vadeli mevduat hesabı konusunda da ismi bilinen bankalardan bir tanesi. Bakıldığında, faiz oranını %5,00 civarında tutan Halkbank’ın bu oranı dönem dönem uzun süreli müşterilerine özel değiştirebildiğini, yükseltebildiğini de biliyoruz. Siz de, Halkbank vadeli mevduat hesabı açarak yatırımlarınızı devlet destekli bankacılık sistemlerinde barındırabilir ve aynı zamanda bu yatırımınızı faizlendirebilirsiniz.

Halkbank vadeli mevduat hesabı açmak için yapmanız gereken tek şey, herhangi bir Halkbank şubesini kimliğinizle ziyaret etmek olacaktır. Ufak bir form doldurduktan sonra hesabınız aktif edilir ve yatırımlarınızı bu hesaba gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Müşteri Hizmetleri için > TIKLAYIN

Türkiye İş Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Açmak

Türkiye İş Bankası da, Türkiye’nin en güvenilir bankalarından bir tanesi olarak hizmet vermeye devam ederken; vadeli mevduat hesabı hizmetinde faiz oranını %12,8’de tutuyor. Diğer bankalara benzer bir faiz oranı sunan İş Bankası’nın vadeli mevduat hesabına rahatlıkla yatırım yapıp yılın belli günlerinde bu yatırımlarınızı rahatlıkla çekebiliyorsunuz. Siz de, İş Bankası’ndan vadeli mevduat hesabı açtırmak istiyorsanız; kimliğinizle birlikte herhangi bir İş Bankası şubesine uğrayabilir ve bir form aracılığıyla direkt başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri için > TIKLAYIN

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.