Kredilog.com

Traktör Kredisi Veren Bankalar 2018

Traktör Kredisi

Köyüne dönen herkese karşılıksız 30 Bin TL’lik bir hibeyi geçtiğimiz yıllarda duyuran ve çiftçiye, tarım işletmelerine desteğini asla esirgemeyen devlet; pek çok kredi ürünü konusunda da bankalara destek veriyor ve aracı olarak köylülerin çoğu zaman bunlardan, olabildiğince uygun şartlarda faydalanmasını istiyor; zira bakıldığı vakit Türkiye’de tarım son yıllarda inanılmaz bir çöküş yaşamakta ve eski, altın çağına dönmek isteyen devletin yapmak istediği iş de hiç şüphesiz tarıma teşvik. Traktör kredisi veren bankalar da, bu teşviki doğruluyor gibi görünüyor zira pek çoğu, çok uygun faiz oranları ve çok yüksek vade oranlarıyla; çiftçinin ve işletmenin rahatını düşünüyor gibi görünüyor. Siz de, traktör kredisi ürünü ile ilgileniyorsanız, bu yazımızda; traktör kredisine dair bütün detayları bulabilirsiniz.

Traktör Kredisi Veren Bankalar

Traktör Kredisi Nedir?

Devlet destekli olan yahut olmayan, bankaların çiftçi ve tarımcılara açtığı traktör kredisi fırsatı, günümüzde hemen her bankada mevcut. Traktör almak için verilen düşük faiz oranlı bankacılık ürünlerine, traktör kredisi ürünü demekteyiz. Siz de, örneğin bir çiftlik sahibiyseniz ve köyünüze dönüp olabildiğince bahçenizle, tarlanızla uğraşmak istiyorsanız; ve hatta bunu bir hobi yerine, bir iş haline getirmeyi planlıyorsanız; dönümlerce tarlanız varsa, traktör kredisi ürününden faydalanabilmeniz mümkün. Ziraat Bankası, İş Bankası ve daha pek çok banka, devlet destekli traktör kredisi verirken, ödeme seçeneklerini de müşteriye göre ayarlıyor ve herhangi bir zorluk çıkarmıyorlar.

Traktör Kredisi Başvuru Şartları

Traktör kredisi almak isteyen banka müşterileri, öncelikle traktör kredisini hangi bankadan alacağına karar vermeliler. Pek çok bankada, farklı faiz oranları ve farklı traktör kredisi tipleri bulunmaktadır; ancak, ortak olan birkaç nokta elbette mevcut. Traktör kredisi başvuru şartları kapsamında, aşağıdaki kriterlerin bankalar tarafından “ortak” bir biçimde arandığı söylenebilir.

 • Öncelikle, bir tarla sahibi olmanız şart. Aynı zamanda köyde de bir ikametiniz ve elbette yerleşiminiz bulunmalı.
 • Bunun yanında, bir tarım işletmecisi iseniz gerçek ve tüzel bir kişi olduğunuzu, yine kanıtlamanız gerekmektedir.
 • Zirai kredilendirme olarak geçen traktör kredisi, yalnızca zirai işler amacıyla alınabilir; dolayısıyla, bu krediyle traktör alacağınızı yine bankaya belgelemeniz gerekecektir.
 • Kredi başvuru şartları arasında alınacak traktörün belirlenmiş olması şartı da yine aranmaktadır. Yani, başvurunuzu gerçekleştirirken aynı zamanda alacağınız traktörü de bildirmelisiniz.

Traktör Kredisi Gerekli Evraklar

Gerek Kosgeb tarafından zaman zaman sağlanan, gerekse bankalar tarafından devlet destekli olarak her daim sağlanan traktör kredisi için gerekli evraklar, bankacılık sistemine göre değişmekle beraber, ortak noktada birleşebilecek evraklar, şartlar gibi; elbette mevcut. Aşağıdaki belgeler, traktör kredisine başvurmadan önce yanınızda bulundurmanız gereken kağıtlar olarak belirlenebilir.

 • Çiftçi Kayıt Sistemi içerisinde, kayıtlı olduğunuza dair bir belge. Kısacası, sizin çiftçi olduğunuzu kanıtlayacak herhangi bir belge olabilmektedir.
 • Köy muhtarlığından yahut nüfus dairesinden alınabilecek bir İkametgah Belgesi.
 • Varsa, herhangi bir emtianıza yahut tarlanıza dair tapu belgeleri yahut fotokopileri.
 • Kimliğiniz, kimliğinizin bir adet fotokopisi de olabilir ancak kimliğinizle gitmeniz her zaman daha güvenlidir.
 • Yine çiftçilik işlerinize dair kestiğiniz faturalar varsa, bunlar da Traktör Kredisi için talep edilebilmektedir.

Yukarıdaki belgelerle, herhangi bir bankaya gittiğiniz takdirde, dilediğiniz traktör kredisi için muhtemelen başvuruyu sağlıklı bir biçimde yapabilirsiniz; ancak, yine de önceden spesifik olarak belirlediğiniz bankayı arayıp, hangi belgeleri istediğini sorgulamanızda ve bunları detaylandırmanızda fayda var. Yukarıdaki belgeler, sadece standart olarak istenen belgelerdir ve bankalar yeni bir belge isteme hakkını her zaman saklı tutmaktadır.

Traktör Kredisi Veren Bankalar

Aşağıda, tarafınıza traktör kredisi veren bankalar hakkında bir listeleme yapmaya gayret edeceğiz. Siz de bir çiftçiyseniz ve traktör almak istiyorsanız, dilerseniz ikinci el; dilerseniz sıfır olmak kaydıyla bu traktör için; devlet destekli olarak sunulan traktör kredisi ürünlerini kullanabilirsiniz. Hem düşük faiz oranlarıyla, hem de yüksek vade seçenekleri ile verilen bu traktör kredileri, 3-6-9-12 aylık periyotlar halinde tarafınızdan alınabiliyor yahut hasat zamanlarında da kredi ödemelerini gerçekleştirebilmeniz mümkün oluyor. Tarlaların mekanikleşmesi için son yıllarda oldukça fazla yatırım yapan devlet, önümüzdeki yıllarda profesyonelleşmenin sonraki adımında, yüklü bir ürün ve ihracat hattıyla bu durumun meyvesini yemek istiyor elbette.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Ziraat Bankası, Türkiye’nin çiftçiye yönelik açılan en başarılı bankalarından bir tanesi; aynı zamanda da en eskisi. Geliştirilen vizyonuyla beraber son yıllarda sadece emekli ve çiftçilere değil aynı zamanda öğrencilere ve memurlara da olabildiğince destek vermeye çalışan bankanın, traktör kredisi ürünü pek çok çiftçi tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor ve sıklıkla tercih ediliyor.

Banka, üç farklı traktör kredisi tipine sahip ve bunlardan birini dilediğiniz zaman kullanabiliyorsunuz. Bunlar aşağıdaki şekilde listenebilirler.

 1. Değişken Faizli Traktör Kredisi: Ziraat Bankası tarafından verilen değişken faizli traktör kredisi, sadece sıfır ve herhangi bir biçimde daha önce kullanılmamış traktörlerin satın alımı için müşteriye tahsis edilebiliyor. Ödemeler, 3/6/12 ay periyotlarında alınıyor ve tarafınıza galeri tarafından sunulan satış teklif mektubunun %75’i kadar kredinin verilebileceği garanti ediliyor. Faiz oranı ise belirttiğimiz gibi tutara ve vadeye göre değişiklik göstermekte.
 2. Sabit Faizli Traktör Kredisi: Ziraat Bankası içerisinde anlaşmalı olan galeri ve traktör satıcılarından traktör teklifi aldığınız vakit; Ziraat Bankası bunu sabit faizli kredi olarak sizlere sunabiliyor. Yine, 3/6/12 periyotlarında ödeyebileceğiniz bu kredinin %75’i sabit faiz oranıyla veriliyor. Burada dikkat etmemiz gereken etmen şüphesiz Ziraat Bankası ile anlaşmalı olan satıcılar.
 3. İkinci El Traktör Kredisi: İkinci el traktör alımları için verilebilen bu kredi, değişken faiz oranlarıyla sunulmakta ve ikinci el traktörün kasko bedeli baz alınarak, %75’ine oranlanan tutar tarafınıza kredi olarak sunulabilmekte. Yani, 10 Bin TL’lik bir kasko bedeli varsa örneğin, alacağınız traktörün; kredi 7500 TL olarak tarafınıza sunulabiliyor.

Başvuruları, herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden yapabiliyorsunuz.

Halkbank Traktör Kredisi

Devlet destekli bir çalışma yürüten ve çiftçilere traktör kredisi sunan bir diğer banka da, Halkbank olarak biliniyor. Halkbank traktör kredisi 60 aya kadar vade seçenekleriyle gelirken aynı zamanda değişken faiz oranlarına sahip. Web sitesine göz attığımızda, maalesef Ziraat Bankası kadar detaylandırılmamış kredi limitlendirme şartlarında aşağıdaki gibi bir listeleme yapılabilir.

 • Sıfır traktör alımlarında, Ziraat Bankası’nın %75 oranında verdiği teklif, Halkbank tarafından %70 kıstasında tutulmuş. Yani, 10 Bin TL’lik bir traktör alacaksanız örneğin, sadece 7000 TL’sini kredi olarak Halkbank’tan alabiliyorsunuz.
 • İkinci el traktörlerde ise kredi limiti %50 oranında belirlenmiş. Yani, alacağınız ikinci el traktörün kasko bedeli alınıyor ve bu bedelin %50’si tarafınıza kredi olarak sunulabiliyor.

Bunun dışında, Halkbank içerisinde Ziraat Bankası gibi anlaşmalı bayiiler yahut satıcılar mevcut değil. Herhangi bir Halkbank şubesinden, Halkbank traktör kredisi başvurusu yapabiliyorsunuz.

Vakıfbank Traktör Kredisi

Tarım Bankacılığı adı altında çalışmalarını devlet destekli sürdüren bankalardan bir tanesi de, Vakıfbank. “Çiftçinin halinden anlayan banka” sloganıyla yola çıkan ve uzun yıllardır çalışmalarını sürdüren Vakıfbank traktör kredisi ürünüyle çiftçinin yüzünü güldürmeyi ümit ediyor. Vakıfbank traktör kredisinin faiz oranları, değişken olarak belirlenmişken; banka tarafından tahsis edilen herhangi bir satıcı anlaşması mevcut değil. Ödemeleri hasat zamanlarında yapabileceğiniz tarım bankacılığı kredi ürünleri içinde, ikinci el ve sıfır kilometre traktörler için krediler mevcut.

Vakıfbank sıfır traktörler için %75 oranında, ikinci el traktörler içinse %50 oranında kredi seçeneğini sunabiliyor.

Siz de, herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek 60 aya varan vadelerle Vakıfbank traktör kredisi alabilirsiniz.

Denizbank Traktör Kredisi

Tarımsal yatırım kredileri adı altında, tarım işletmecilerinde desteklerini sürdüren bir banka olarak, Denizbank traktör kredisi ürününü de hem sıfır, hem ikinci el traktörler için sunabiliyor. Bakıldığında, Denizbank traktör kredisi faiz oranları değişkenlik gösteriyor ve alacağınız traktöre, istediğiniz vadeye ve elbette kredi tutarınıza göre belirleniyor. Belli bir algoritmada işleyen bu belirlemede Denizbank müşteri hizmetleri size yardımcı olabilir ancak bir Denizbank şubesine giderek görüşme yapmanız, her zaman daha doğru olacaktır.

Denizbank traktör kredisi ürünü, sıfır yahut ikinci el fark etmeksizin; satış fiyatının %75’i kadar traktör kredisini sizlere sunabileceğini web sitesinde de belirtmiş. Başvuru için, herhangi bir Denizbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

İşbank Traktör Kredisi

Türkiye İş Bankası da, çiftçiye desteğini esirgemeyen bankalardan ve düşük faiz oranlarıyla traktör kredisi tahsis edenlerden. Genelde 60 ay vade seçeneğiyle verilen ve pek çok banka tarafından sağlanan tarım kredileri; maalesef İş Bankası içerisinde sadece 48 ayla sınırlandırılmış ancak buna rağmen, çekici faiz oranlarının bulunduğunu belirtebiliriz.

Hasat zamanı ödemesini yapabileceğiniz İş Bankası traktör kredisi ürününü, sıfır yahut ikinci el traktör fark etmeksizin değerinin %75’ine kadar alabilmeniz mümkün oluyor. İşbank traktör kredisi; traktörün değerini belirlemek için, sıfır traktörler için satış teklif belgesine bakarken; ikinci el traktörlerde kasko bedelini baz alarak kredi sunabiliyor. Siz de, en yakın İşbank şubesinden traktör kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Traktör Kredisi

Garanti Bankası da, çiftçi kredileri bağlamında tarafınıza traktör kredisi sunabilen bankalardan ve ödeyeceği kredi miktarının hayli fazla olduğu biliniyor. Sıfır ve ikinci el traktörler için, değerinin %80’i kadar kredi verebilen Garanti, aynı zamanda bu miktarı olabildiğince düşük faiz oranlarıyla süslemiş ve ödemeleri hasat zamanı alabileceğinin de garantisini sunuyor. Garanti Bankası traktör kredisi ürününün bu şartlarda, diğer bankalara nazaran hayli başarılı olduğunu da söyleyebiliriz.

Siz de, Garanti Bankası traktör kredisi ürünü hakkında detayları öğrenmek yahut başvuruda bulunmak için en yakın Garanti Bankası şubesini ziyaret edebilir, bir form aracılığıyla, yukarıdaki gerekli belgeleri de yanınızda götürerek başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Garanti Bankası çiftçi kredileri, 2017 yılında da olabildiğince çiftçiye destek vermeyi düşünen hizmetlerden bir tanesi gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.