Kredilog.com

Traktör Kredisi Başvurusu 2018

Tarım işletmelerinin çok daha verimli bir şekilde çalışabilmesi için bankalar kişilere ve işletmelere traktör kredisi ismi altında krediler kullandırıyor. Traktör kredisine başvurmak isteyen kişiler istedikleri zaman bankalarla iletişime geçerek traktör kredilerine başvurabiliyorlar.

Bu anlamda farklı bankalara farklı iletişim kanalları ile ulaşılabiliyor. Diğer kredi türlerinde olduğu gibi traktör kredisi için de bankaların şubelerine başvurulabildiği gibi, internet üzerinden, bankaların müşteri hizmetleri üzerinden ve cep telefonlarından kısa mesaj atarak traktör kredisi başvurusunda bulunulabiliyor. Ancak asıl olarak işlemlerin yapılabilmesi ve kredi ile ilgili ayrıntıların net olarak belirlenmesi için banka şubelerine gitmekte fayda bulunuyor.

Traktör Kredisi Başvurusu

Traktör Kredisi

Bankaların çiftçiler için tanıdığı önemli ayrıcalıklardan birisi olan traktör kredisi sayesinde çiftçiler tarımsal işletme kredisi limitlerini bozmadan yeni ya da ikinci el traktör sahibi olabiliyor. Normal şartlarda çiftçiler ancak tarımsal işletme kredisi ile kendilerine traktör alabiliyordu ancak bankaların bu konuda verdiği traktör kredisi ile birlikte çok daha kolay bir şekilde ve bu limiti doldurmadan traktör sahibi olunabiliyor.

Traktör Kredisi Başvuru Şartları Ve Gerekli Evraklar

Banakların kullandırdığı traktör kredisinden yararlanmak isteyen çiftçilerin sahip olmaları gereken bazı özellikler bulunuyor. Bunun yanında krediyi kullanabilmek için bireylerden istenen bazı evraklar bulunuyor. Öncelikli olarak bu krediden yararlanmak isteyen kişilerin çiftçilik yapması ve bunu belgelemesi gerekiyor.

Bunun dışında çiftçi kayıt sisteminden alınan belge, tapu fotokopileri, nüfus cüzdan sureti ve proforma belgelerinin traktör kredisi sırasında kişilerin yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Bu belgeler ve istenen şartlar bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor ancak genel olarak belirttiğimiz bu belgeler birçok banka tarafından traktör kredisi için istenen belgelerdendir.

Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Traktör kredisinde bankalar müşterilerine satın alınmak istenen traktör bedelinin belirli bir tutarı kadar kredi kullandırıyor. Bu tutar bankadan bankaya değişkenlik göstermekle birlikte traktör bedelinin %50 si ve %75 i gibi rakamları bulmaktadır.

Bu durumda traktör almak isteyen ve bu yüzden traktör kredisi kullanmak isteyen kişiler bankalardan belirlenen oranlarda kredi çekebiliyor. Traktör kredisinin kişiler açısından en önemli avantajı faiz oranlarının çok düşük olması ve çiftçiler için uygun ödeme planlarına sahip olmasıdır. Böylece çiftçiler traktör kredisini rahatlıkla çekebilmekte ve ödemelerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Traktör Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde bankacılık sektöründe hizmet veren birçok banka müşterileri için traktör kredisi kullandırmaktadır. Traktör kredisi ile ilgili olarak sadece bankaların belirlediği faiz oranı ve ödeme planında farklılıklar oluşmaktadır. İşini geliştirmek ve daha iyi şartlarda çiftçilik yapmak isteyen bireyler kendileri için en uygun olan bankayla iletişime geçerek traktör kredisini çekebilmekte ve kredinin avantajlarından yararlanmaya başlayabilmektedir.

Vakıfbank Traktör Kredisi

Vakıfbank bankası da birçok banka gibi çiftçilere destek olan bankalardan birisidir. Uzun süredir bankacılık sektöründe hizmet veren Vakıfbank, çiftçiler için özel olarak traktör kredisi olanağı sunuyor. Traktör kredisinin en önemli özelliği ise çiftçilerin kredilerinin geri ödemelerini istedikleri şekilde yapabiliyor olmalarıdır.

Çiftçilerin hasat zamanlarına göre belirlenen geri ödeme planına göre bireyler ödemelerini istedikleri şekilde yapabiliyor. Bankanın verdiği traktör kredisinde çiftçiler traktör fatura bedellerinin % 75 ine kadar kredi çekebiliyorlar. 60 aya kadar vade seçenekleri ve düşük faiz oranı ile traktör kredisi çekmek isteyen kişiler, istedikleri zaman Vakıfbank şubelerinden birisine giderek kredi başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Çiftçilere her zaman destek olan ve sürekli olarak farklı kampanyalar düzenleyen Ziraat Bankası, traktör kredisi konusunda da müşterilerine önemli avantajlar sunuyor. Banka bu konuda traktör kredisi almak isteyenlere üç farklı seçenek sunuyor. Bunlardan birisi değişken faizli traktör kredisidir. Krediyi kullanmak isteyen kişiler satın alacakları traktörün %75 oranında kredi çekebiliyor. Bu kredi türünde çiftçiler kendileri için uygun olan paketleri kullanarak kredi olanaklarından yararlanabiliyor.

Üstelik kredinin ödemeleri kişilerin isteklerine göre 3 ayda bir ya da 6 ayda bir olarak yapılabiliyor. Bir diğer traktör kredisi türü ise sabit faizli traktör kredisidir. Bu kredi türünde de bireyler sabit faizle traktör kredisi çekebilirken, ayrıca kredi ödemelerini 3, 6 ya da 12 aylık periyotlar halinde yapabiliyorlar. Ancak sabit faizli traktör kredisi için alınacak olan traktörün sıfır olması gerekiyor. Bunun dışında banka ikinci el traktör almak isteyenler için de kredi seçeneği sunuyor. Son derece düşük faizli olan kredinin ödemeleri de aynı şekilde farklı periyotlarda yapılabiliyor.

Halkbank Traktör Kredisi

Çiftçiler için traktör kredisi veren bankalardan birisi de Halkbank bankasıdır. Banka müşterileri gerek sıfır, gerekse ikinci el traktör kredileri için bankaya başvurabiliyor. Kredi özelliğine göre sıfır araç almak isteyen kişiler traktör fatura bedellerinin %70 ini, ikinci el araç alacaklar ise fatura bedelinin %50 sini bankadan kredi çekerek karşılayabiliyor. Çiftçilerin hasat tarihlerine göre oluşturulan geri ödeme planına göre çiftçiler kredilerinin ödemelerini 3 aylık, 6 aylık ya da 12 aylık periyotlar şeklinde yapabiliyorlar.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.