Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Telefon Kredisi Veren 5 Banka

Bilindiği gibi, artık elektronik cihazlar, özellikle laptop ve telefon türevindeki akıllı cihazlar yasalar çerçevesinde taksitle satılamıyor. Bununla birlikte, pek çok elektronik ürün mağazası kendine has yöntemleri denemek durumunda kalıyorlar ve kimisi kredi kullandırtarak, kimisi senet imzalatarak bu cihazları taksitle vermek durumunda kalıyorlar. Özellikle senetle telefon yahut bilgisayar veren pek çok elektronik cihaz marketi, bu cihazlardan yüksek bir faiz oranı tutturup kazançlarını arttırırken, telefon kredisi olayı senede göre daha az faizle verilebiliyor ve en azından daha adil ödeme koşulları sunulabiliyor. Çoğu durumda ise sıfır faiz ile telefon kredisi bulabilirsiniz.

Elektronik cihaz marketleri ile anlaşan pek çok mağaza tarafından, müşterilere sunulabilen telefon kredisi hakkındaki tüm detayları bu yazıda bulabilir; siz de taksitle telefon almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Telefon Kredisi Nedir?

Yasalar çerçevesinde, kredi kartına taksitle satın alınamayan telefonlar artık kredi çekilerek taksitle satın alınabiliyorlar ve bu ürünlere, telefon kredisi adı veriliyor. Telefon kredisini, herhangi bir koşul gerekmeksizin, rahatlıkla pek çok bankadan alabiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Çoğu zaman tarafınızdan nüfus bilgileriniz dışında bir şey istemeyen bankalar, mağazalarla anlaşmalı olup sizlere telefon kredisi sunabilirken; bazı bankalar elektronik cihaz mağazalarından da bağımsız olarak bu kredi ürünlerini sunabiliyorlar.

Siz de, telefon kredisi almak isterseniz, bu kredinin nasıl alınabileceğine dair detayları bir sonraki başlığımızda bulabilirsiniz. Telefon aldığınızda, ödemelerinizi taksitle yapmanızı sağlayan bu hizmet, günümüzde Media Markt, Bimeks gibi mağazalarda aktif olarak kullanılabiliyor.

Telefon Kredisi Nasıl Alınır?

Telefon kredisi veren bankalardan kredi almanın iki farklı yolu mevcut. Bunlardan birincisi, bir mağazaya gidip telefon seçerek; mağazanın anlaşmalı olduğu bankadan telefon kredisi almak olabilir. Mağazadan aldığınız referansla birlikte, anlaşmalı bankayı arayıp dakikalar içerisinde, mağazada başvurunuzu gerçekleştirebilir ve onay verilir verilmez cihazınızı satın alabilirsiniz. Ödemeleri, her ay bankaya yapmanızı sağlayan bu sistemin pek çok büyük elektronik cihaz mağazasında bulunduğunu belirtelim. Örneğin, ING Bank, Teknosa işbirliği ile telefon kredisi sağlayabiliyor ve tarafınıza oldukça düşük faizlerle geniş vade seçenekleri sunabiliyor.

Bir ikinci yol ise önceden alacağınız telefonu ve tutarını belirleyerek; mağazaya gitmeden önce bankaları aramanız ve telefon kredisi talep etmeniz. Bankalar tarafından genelde telefon kredileri, ihtiyaç kredisi minvalinde değerlendiriliyor ve verilebiliyor. Hem küçük meblağlı olduğundan, hem de bir belge gerektirmediğinden bu tarz bir ihtiyaç kredisini; özellikle çalıştığınız bir bankadan talep etmeniz halinde büyük ihtimalle tarafınıza onay verilecek ve krediniz derhal hesabınıza yatacaktır. Banka hesabınıza yatan para ile telefonunuzu mağazadan satın alıp, ödemesini taksitli biçimde bankanıza yapabilirsiniz.

Telefon Kredisi Alma Şartları

Telefon kredisi almak için bankalar tarafınıza nüfus cüzdanınız üzerindeki bilgiler dışında herhangi bir şart koşmamaktadır. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) puanınızı nüfus cüzdanı bilgilerinizle başvuru aşamasında otomatik olarak tarayan bankaların, sizden herhangi bir şey istememelerinin asıl sebebi de budur. Eğer KKB puanınız yeterince iyiyse, ihtiyaç kredisi minvalindeki bu telefon kredisini direkt alabilirsiniz ancak geçmişte aksattığınız ödemeler ve hali hazırda çok fazla banka borcunuz varsa; KKB puanınız düşük olabilir ve kredinize onay verilmeyebilir. Dolayısıyla, telefon kredisi alma şartları arasında, KKB puanınızın iyi olması şartının bulunduğunu, en azından dolaylı yoldan belirtebiliyoruz.

Farklı bankaların, farklı koşulları ve farklı analiz yöntemleri olduğundan, başvuru yapmaktan çekinmeksizin, aşağıda tavsiye edebileceğimiz bankalardan her birini denemenizi tavsiye ediyoruz.

Telefon Kredisi Veren 5 Banka

Tarafınıza sunacağımız aşağıdaki 5 banka, uygun faiz oranları ve yüksek vade seçenekleri ile telefon kredisi sunabilmektedir. Bu bankaların başvuru kanallarından, başvurunuzu gerçekleştirerek, taksitli şekilde telefon sahibi olabilirsiniz.

Garanti Bankası Telefon Kredisi
Garanti Bankası, tarafınıza telefon satın almanız için kredi sunabilen bankalardan bir tanesi. Bir Garanti şubesine giderek yahut 444 0 333’ü arayarak 24 aya varan vadelerle, 3000 TL’lik bir krediyi %1,79 faiz oranı ile edinebilirsiniz. Aylık ödemeniz ise bu minvalde 161,28 TL olacaktır.

İş Bankası Telefon Kredisi
İhtiyaç kredisi dahilinde tarafınıza telefon kredisi ürününü de sunabilen Türkiye İş Bankası 24 aya varan vadelerle, sadece %1,18 faizle bu krediyi tarafınıza veriyor. 3000 TL’lik bir kredi için aylık ödemenizin 148,32 TL olduğu İş Bankası’nda teklifin cazip olduğu söylenebilir. Başvuruları, İş Bankası şubelerinden ya da 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz.

Vakıfbank Telefon Kredisi
Vakıfbank’tan da telefon almak için geniş vadeli ve düşük faizli kredi alabilmeniz mümkün. 3000 TL’lik bir krediyi, %1,20 faiz oranı ve 24 aya kadar vade seçeneğiyle sunan Vakıfbank; başvuruları şubelerinden yahut 0850 222 0 724 numaralı hattan kabul ediyor. Vakıfbank’ta bu koşullarda aylık ödemeniz ise 148,73 TL oluyor.

Halkbank Telefon Kredisi
Halkbank da, tıpkı Vakıfbank gibi %1,20 faiz oranı ile telefon kredisi veren bankalardan. Aylık 148,73 TL’yi 24 ay boyunca düzenli olarak ödeyerek, son model bir akıllı telefon sahibi olmak isterseniz, yapmanız gereken tek şey herhangi bir Halkbank şubesine gitmek yahut 0850 222 0 400 numaralı Halkbank Dialog hattını aramak.

Finansbank Telefon Kredisi
Finansbank’tan da taksitli akıllı telefon almak için kredi çekebilmeniz mümkün. Yeni ismiyle QNB Finansbank, tarafınıza 3000 TL’lik bir krediyi, 24 aya varan vade seçenekleri ve %1,21 faiz oranı ile sunuyor. Aylık ödemesi 148,94 TL olan bu kredi ürünü size cazip geldiyse, hemen herhangi bir QNB Finansbank şubesine giderek yahut 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Bunların dışında ise en çok anlaşma yapan ve cazip oranlar sunan Fibabanka’dır. Detaylar için teknoloji marketlerde bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.