Kredilog.com

TEB Kredi Yapılandırma 2018

TEB Kredi Yapılandırma

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından her yıl sunulan pek çok kredi ürünü, bireylerin masraflarını azaltmak bir yana, aynı zamanda uygun faiz oranları ve ödeme imkanları ile de müşterilerini memnun etmeyi biliyor.

Bakıldığında konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi gibi temel kategorilerde pek çok kredi ürünü bulunduran TEB, bu kredileri ödeyememeniz halinde ise tarafınıza kredi yapılandırma hizmeti verebiliyor. Özellikle kredi yapılandırma işine değineceğimiz bu yazıda, TEB bankalarından bu işlemlerin nasıl gerçekleşebileceğine dair her şeyi öğreneceksiniz.

TEB’den kredinizi yapılandırmak için aslında yapmanız gereken işlemler oldukça kolay; ancak bu işlemlerin hem avantajları hem de pek çok dezavantajı mevcut. Bakıldığında, avantajlı olarak kolay bir ödeme sistemine geçiş imkanı verirken, kredi yapılandırmanın aynı zamanda bankacılık profilinize zarar verdiğini de görebiliyoruz.

Yine de, kredimi ödeyemiyorum ve kredimi yapılandırmak zorundayım diyorsanız, aşağıda kredinizi nasıl yapılandırabileceğinize dair adım adım bazı bilgileri sunduk. Bu adımları izleyerek, kredinizi kolay bir biçimde siz de yapılandırabilirsiniz.

TEB Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Bir müşteri, TEB kredisini yapılandırmak istiyorsa, öncelikle kredi tipini öğrenmelidir. Taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi minvalinde; temelde 3 kategoride sunulan bu kredilerden hangisini aldığını öğrendikten sonra, her müşteri kredi tipine göre yapılandırma talebini gerçekleştirebilir.

Ancak her kredinin yapılandırma talebi ve sizden istenenler farklı şekillerde gerçekleşir. Aşağıda, 3 kredi tipine dair kredi yapılandırma işleminin nasıl yapılabileceğini sizlere açıkladık.

TEB İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

TEB’den ihtiyaç kredinizi yapılandırmak istiyorsanız, genelde tarafınıza çok büyük bir meblağ verilmediği için ihtiyaç kredinizin yapılandırılması da az kalan borcunuza binaen yapılacaktır. Bakıldığında, genelde 36 aya kadar bölünen ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemlerini tamamlayabilmek için yapmanız gereken tek şey, bir TEB şubesine uğramaktan geçiyor.

Herhangi bir komisyon ödemeyeceğiniz bu yapılandırma işleminde yalnızca bankanın sunduğu yeni faiz oranını kabul etmek yükümlülüğünüz mevcuttur. Bunun dışındaki komisyonlar, eğer sözleşmenizde yoksa geçersizdir ve kredi yapılandırırken karşı çıkmanız mümkündür. Müşteri temsilcisi, kredi yapılandırma talebiniz karşısında size yeni bir ödeme planı çıkarabilmektedir.

TEB Taşıt Kredisi Yapılandırma

İkinci El yahut 0 araç temini için TEB’den ihtiyaç kredisi kullandıysanız ve son dönemde ödemekte zorlanıyorsanız, hemen kredi sözleşmenizle birlikte bir TEB şubesine uğrayabilir ve kredi yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Genelde, taşıt kredilerinde kredi erken kapatma cezası bulunmaz ama bankanın inisiyatifi dahilinde tarafınızdan kredi yapılandırma komisyonu alınabilir.

Buna, karşı çıkmanızın mümkün olduğu bilinmektedir ancak yine de oran cüzi bir miktar ise karşı çıkmak yerine, kabul edip rahat bir ödeme planı ile taşıt kredinizi yapılandırabilmeniz de bir seçenektir. TEB taşıt kredisi yapılandırma işleminde genelde faiz oranlarının arttığını da bilmekteyiz.

TEB Konut Kredisi Yapılandırma

TEB’den konut kredisi yapılandırma işlemi için yine bir TEB şubesine uğramanız gerekmekte. Elinizdeki kredi sözleşmesi ile beraber yapacağınız kredi yapılandırma talebinde, sözleşme gereği “kredi erken kapatma cezası” ödemeniz şartı bulunmaktadır.

Dolayısıyla, kredinizi yapılandırmak istiyorsanız kalan borcunuzun %2’sini muhakkak erken kapatma cezası adı altında ödemek durumunda kalırsınız. Bununla birlikte tarafınıza yeni bir ödeme planı çıkaran TEB’den her şeyi kabul etmeniz halinde yeni sözleşmeyi imzalayabilir, yeni bir ödeme planıyla kredinizi yapılandırmış olabilirsiniz.

TEB 72 Ay Yapılandırma

TEB’in özellikle konut ve taşıt kredisi bağlamındaki kredi ürünlerine 72 aya kadar kredi yapılandırma seçeneği sunduğu biliniyor ancak bu seçenekte muhakkak varsayılan kredinizdeki faiz oranından çok daha fazla bir faiz oranı ödemek durumunda kalabiliyorsunız.

TEB Kredi Yapılandırma Yapmıyor

TEB’in kredi yapılandırma işlemi yasal bir haktır ve en az 1 defa kredi yapılandırma, hali hazırdaki kredi ürününüzün üzerine yapılabilmektedir ancak TEB’in bunu yapmaması halinde, hakkınızı Tüketici Mahkemeleri yahut Bimer gibi servislerden rahatlıkla arayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.